Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Apie gamtą

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2014-01-01 iki 2014-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-11-05 3
<em>Arkčiai šylant, Eurazijoje labiau tikėtinos darosi itin šaltos žiemos. Tyrimai rodė, kad šiltesnis Šiaurės ašigalis turėtų lemti šaltesnes, ekstremalesnes žiemas Eurazijoje. Dabar Eu
(2) 2014-11-04 36
Šilti rudens orai sąlygoja intensyvesnę voragyvių migraciją į patalpas – vorai tiesiog užplūdo gyvenamuosius ir ūkinės paskirties pastatus. Vis dėlto jei savo namuose pamatytumėte vieną, kitą vorą, neskubėkite panikuoti. Verčiau apsidžiaukite ir pabandykite įsivaizduoti, kaip turėjo jaustis vieno pramoninio pastato Baltimorėje savininkas. Pasirodo, nariuotakojai voratinkliais nuklojo 95 proc. jam priklausančių patalpų. Tai prilygsta 4 akrams arba 3 amerikietiško futbolo aikštėms. Preliminariais vertinimais, pramoniniame pastate apsigyveno maždaug 107 mln. vorų.
(0) 2014-11-04 17
Vienam vyrukui iš Didžiosios Britanijos labai pasisekė, nes po mažos smegenų dalies pašalinimo operacijos jis pabudo atsikratęs jį visą gyvenimą varginusios vorų baimės – arachnofobijos.
(0) 2014-11-04 37
Per 1968 metų Kūčias „Apollo 8“ astronautai išvydo vaizdą, kurio iki tol nebuvo regėjusios žmogaus akys: virš Mėnulio horizonto kilo Žemė. Nuotrauka, kurią tą dieną padarė Mėnulio modulio pilotas Williamas Andersas, tapo viena žymiausių XX amžiaus fotografijų ir visiems laikams pakeitė žmonijos žvilgsnį į savo pačių planetą.
(2) 2014-11-03 45
Snukis – kengūros. Kūnas – stirnos. Iltys – vampyro. Galbūt tai panašu į Vakarų kultūroje populiarios skobtų moliūgų šventės pokštą, tačiau tokie gyvūnai faunos pasaulyje egzistuoja iš tikrųjų. Tai – artimos stirnų giminaitės, vadinamos Kašmyro muskusinėmis kabargomis. Kaip tik tokia stirna su iltimis prieš keletą dienų pastebėta Afganistane. Pastarąjį kartą šį nepaprastai retą gyvūną mokslininkai matė prieš 66 metus.
(21) 2014-11-03 73
Pastaruoju metu internete nedrąsiai, bet vis ryžtingiau plinta bauginančios kalbos apie galimą JAV esančio Jeloustouno ugnikalnio išsiveržimą. Niuansas šiuo atveju yra tas, kad tai būtų pasaulinio lygio katastrofa, palyginti su ja, Ejafjadlajokudlio ugnikalnio Islandijoje išsiveržimo 2010 metais sukeltą sąmyšį reikėtų vertinti kaip smulkius nemalonumus.
(1) 2014-11-02 -2
Visai neseniai visi stebėjosi peštukėmis kengūromis, kurios boksavosi Australijos priemiestyje, gyventojų kiemuose ir gatvėje.
O rugpjūčio mėnesį visai netoli didžiulio didmiesčio – Niujorko, Baltųjų pievų ežero apylinkėse gatvėje susipliekė du juodieji lokiai. Šią kovą vienam iš vietinių gyventojų pavyko nufilmuoti iš savo automobilio.
(0) 2014-11-02 19
Negalėjau nepasidalinti filmu "Alone in the Wild", kai pamačiau, kad konkursui pasiūlytas puikus dokumentinis filmas "Alone In The Wilderness". Žiūrint pastarąją išskirtinę istoriją, ji neatrodo turbūt nė per pus tokia sudėtinga, kokia yra iš tikro, kai įvertini visus iššūkius, tekusius "Dickui" Proennek.
(6) 2014-10-31 49
Neįtikėtina istorija apie Richardą Louisą "Dicką" Proenneke, beveik 30 metų pragyvenusį Aliaskos miškų glūdumoje. Filme pasakojama, kaip vien rankiniais įrankiais pasistatė rąstinę trobelę, apsirūpindavo maistu ir kuru.
(0) 2014-10-31 18
Japonija gali būti nušluota nuo žemės paviršiaus milžiniško vulkano išsiveržimo, kuris nužudytų 95 proc. iš 127 mln. šalies gyventojų. Toks apokaliptinis istorijos vingis menkai tikėtinas, tačiau tyrimą atlikę mokslininkai teigia, kad net ir procento tikimybės negalima pamiršti.
(6) 2014-10-31 169
Mokslininkai įrodė, kad magiškųjų grybų sukeltos haliucinacijos kyla dėl smegenyse susikuriančių ypatingų jungčių.
(1) 2014-10-31 76
Nuo tada kai prieš 9500 metų katės pirmą kartą suleido savo aštrius nagelius žmogui į koją, prasidėjo nepakartojama žmonių meilės katėms istorija. Šiuo metu priskaičiuojama, kad pasaulyje kiekvienam šuniui tenka net po 3 kates, tad šių pūkuotų padarėlių populiacijos pranašumas – akivaizdus, tačiau mes vis dar daug ko apie jas nežinome. Vienas svarbiausių klausimų – ką gi pūstauodegės murklės galvoja apie savo šeimininkus?
(0) 2014-10-31 20
Turbūt retas nėra girdėjęs apie „liūtų užkalbėtoju“ vadinamą Keviną Richardsoną, įkūrusį rezervatą Pietų Afrikoje. Tačiau jam ant kulnų lipa didžiųjų kačių mylėtojas Karlas Bovardas, kasdien rytą pradedantis apsikabinimais su pavojingais plėšrūnais.
(0) 2014-10-31 35
Jei galvojote, kad pasaulis, kuriame parazitai priverčia šeimininkus vykdyti jų įsakymus, tėra filmų kūrėjų fantazijos, labai klydote. Gamtoje tokių istorijų apstu. Pavyzdžiui, parazitiniu vėžiagyviu užsikrėtęs krabo patinas tiesiog paverčiamas patele. Kovoms skirtos jo žnyplės nebesivysto, o pilvelis praplatėja, kad atsirastų vietos „gimdai“, kurią parazitas pripildo savo jauniklių kapšeliu.
(0) 2014-10-30 27
Mokslininkai labai mažai žino apie tai, kaip vandenyje ỹra negyvi kūnai. Norėdami perprasti šį procesą, jie atliko neįprastą eksperimentą: stebėjo į jūros dugną nuleistą paskerstą kiaulę, kurios sandara labiausiai panaši į žmogaus.