Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Apie gamtą

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2012-01-01 iki 2012-12-31

Rikiavimas: Pagal komentarų kiekį

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(129) 2012-11-13 20
Kad mūsų (žmonių) protiniai sugebėjimai ir elgesys išliktų konkurentabilus evoliucijos katile, reikia, kad optimaliai funkcionuotų galybė genų, o tam, savo ruožtu, reikia galybės nuožmių evoliucinių iššūkių ir spaudimo, priėjo išvadą mokslininkai.
(84) 2012-01-23 1
Šiaurės Amerikos tarptautinė automobilių paroda Detroite (JAV) užduoda rimtą klausimą: ar elektra varomi ir hibridiniai automobiliai turi ateitį?
(80) 2012-01-27 -5
Tai vienas iš kreacionistų mitų, kalbant apie evoliuciją kaip apie mokslą. Tačiau tai visiškai klaidingas teiginys - yra daug atradimų ir eksperimentų, kurie galėjo paneigti evoliuciją, tačiau to nepadarė, mat jie tik patvirtino evoliucijos teoriją. Apie evoliucijos mokslo pagrįstumą kalba dar ir tas faktas, jog šios teorijos nepavyko paneigti jau pusantro šimtmečio, praėjusio nuo Darvino teorijos paskelbimo.
(73) 2012-09-20 6
Prieš keletą dienų publikuotoje kontroversiškoje Prancūzijos mokslininkų tyrimo ataskaitoje dėstoma, jog žiurkes ilgą laiką šėrus populiariausiomis genetiškai modifikuotų (GMO) kukurūzų atmainomis, gyvūnų organizmuose išsivystė siaubingi augliai ir buvo pažeisti kiti vidaus organai. Mokslininkai pabrėžia, jog tyrimo rezultatai kelia nepaprastai rimtų klausimų apie GMO produktų saugumą ir biotechnologinių kompanijų patikimumą.
(58) 2012-08-09 0
Atskirdama kenksmingas mutacijas ir jungdama naudingas, natūralioji atranka veikia, kaip „neįtikėtinumų mašina“, kuri per ilgą laiką pasiekia rezultatų, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo visiškai neįtikimi.
(56) 2012-11-25 11
Prieš penkerius metus naujausia Tarpvyriausybinės Klimato Kaitos tarybos ataskaita piešė niūrią mūsų planetos ateitį. Klimatologams renkant įrodymus naujai ataskaitai, kuri bus pristatyta 20
(48) 2012-02-09 2
Vanduo mums įprastas: kasdien geriame, prausiamės, verdame maista. Kažin ar susimąstome, o kas yra vanduo? Žmogaus vaisius sudarytas iš 99 proc. vandens, kūdikis gimsta jo turėdamas 90 proc., suaugęs žmogus jo turi 70 proc., o miršta sudarytas iš 50 proc. vandens. Taigi, visą gyvenimą iš esmės egzistuojame kaip vanduo! Ar žinome, kas esame?
(44) 2012-08-15 0
Ar mėgstate skaityti straipsnius apie pasaulio pabaigą? (Beje, šis straipsnis nėra apie tai). Dėl klimato atšilimo arba atšalimo, potvynių, taifūnų, žemės drebėjimų, erkių ir skėrių antplūdžio, maisto ir vandens trūkumo. Aš tai nemėgstu. Nes baimė blokuoja protą. Tačiau, ar pastebėjote, kad tokių straipsnių, kaip ir priežasčių pasaulio pabaigai, vis daugėja? Ar nekyla įtarimas, kad tam yra realios priežastys? Tai yra, kad iš tikrųjų visa tai vyksta?
(44) 2012-03-30 0
Žmogaus gerovės lygis matuojamas vertinant turimas pajamas, pasiektą išsilavinimą, sveikatą. Darnus vystymasis kviečia atsižvelgti ir į žmogaus gerovės bei aplinkos kokybės sąsajas. Paprastai, kuo aukštesnis gyvenimo lygis, tuo daugiau sunaudojama gamtinių resursų ir tuo daugiau užteršiama.
(43) 2012-02-08 8
Nuo šių metų kovo 1 dienos dyzelinių automobilių vairuotojų laukia naujovė - šių mašinų variklių dūmingumą techninės apžiūros (TA) specialistai tikrins taikydami griežtesnius reikalavimus.
(42) 2012-12-23 4
<p>Išrikiuokite mintyse protėvius – kartą po kartos, per civilizacijas, ledynmečius, didžiąsias migracijas iš Afrikos iki pat mūsų rūšies ištakų. O dabar paimkite šimpanzę ir išrikiu
(39) 2012-03-26 0
Praėjusią savaitę Šiaurės Amerikos žemyne buvo sumušti orų temperatūros rekordai. Dalį JAV ir Kanados netikėtai užplūdo karščių banga – vidurvasario kaitra tvyrojo teritorijoje tarp Didžiųjų Ežerų ir Atlanto vandenyno. Tuo tarpu Oregono valstijoje tomis dienomis buvo užfiksuotas kitas meteorologinis rekordas – didžiulis sniego kritulių kiekis. Kas vyksta Šiaurės Amerikoje?
(37) 2012-01-02 0
Globalinis klimato atšilimas jau tapo viena labiausiai linksniuojamų temų žiniasklaidoje, apie jį kalba ir sprendimus priimti bando (dažniausiai nesėkmingai) politikai, o dauguma mokslininkų sutinka, kad žmogus yra didžiausias dabartinio klimato atšilimo kaltininkas.
(36) 2012-06-10 4
Kai kurie panaudoto branduolinio kuro elementai išlieka pavojingi tūkstančius metų. Dalelių greitintuvais varomi reaktoriai galėtų sunaikinti radioaktyvias atliekas – ir tuo pačiu gauti energiją. Ar tai reiškia, kad pagaliau išmušė torio valanda?
(34) 2012-04-21 0
„Ishinomaki Hibi Shimbun“ yra nuo 1912-ųjų leidžiamas regioninis Japonijos laikraštis. Per šimtmečio gyvavimo istoriją jis tik vieną savaitę buvo ne spausdinamas, o rašomas ranka: pernai kovo 11-ąją be elektros likusi laikraščio redakcija griebėsi rašiklių ir ant paprastų popieriaus lapų ėmė rašyti, kas įvyko.