Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Apie gamtą

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2013-01-01 iki 2013-12-31

Rikiavimas: Pagal komentarų kiekį

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(135) 2013-02-24 2
„Tai prasideda nuo klausimo,“ sako Tedas Daeschleris. „Kokie yra gyvybės istorijos lūžio taškai?“ Jis kalba apie evoliucijos inovatyviausius posūkius – pavyzdžiui, kaip pradėjo skraid
(77) 2013-09-16 0
Australijos mokslininkai pirmą kartą apskaičiavo tempą, kuriuo turėjo vykti evoliucija Kambro periodu, kad įvyktų vadinamasis „Kambro sprogimas“. Šiuo laikotarpiu, daugmaž 540–520 milijonų metų prieš mūsų era, atsirado ypač didelė dalis rūšių, kurios yra ir šiuolaikinių gyvūnų protėviai.
(63) 2013-05-18 3
Dėl nežinomų priežasčių Žemės branduolys ėmė suktis greičiau, o jo pagreitėjimas įvyko staiga, nustatė mokslininkai. Šis atradimas tik dar kartą patvirtina, kad apie savo planetą mes žinome vis dar mažai, nors mokslas jau yra sukaupęs daug žinių apie kaimynines Saulės sistemos planetas.
(60) 2013-04-08 2
Daug metų vandenį tyrinėjantis japonų mokslininkas Masaru Emoto teigia, kad vandenį dėl savo unikalaus laidumo veikia visos aplinkos įtakos – jis tirpdo ir perneša medžiagas bei sugeria visas įvairių objektų skleidžiamas vibracijas. Savo teiginį jis argumentuoja vandens molekulių nuotraukomis. Mokslininkas fotografavo jas būsenoje, kai vanduo formuojasi į ledą. Nuotraukos parodė, kad bene baisiausiai vandenį veikia mikrobangų krosnelės, televizoriaus, kompiuterio ir mobiliųjų telefonų skleidžiamos bangos.
(59) 2013-08-02 0
Prieš metus rašėme apie Švedijoje Linköpingo mieste planuojamą statyti dangoraižį, kuriame kursis ne miesto gyventojai, o bus auginamos daržovės. Vertikaliosios žemdirbystės projektas sulaukė daug dėmesio, nes mintis nauja ir, tiesą sakant, dar niekur nerealizuota. Kaip sekasi projekto įgyvendintojams, kada šis naujoviškas pastatas atvers duris? Ar galėtų tokie pastatai atsirasti ir mūsų šalyje?
(54) 2013-08-29 1
Prieš pusantro šimto metų britai patrankų salvėmis ir durtuvais gynė karalienės narkotikų prekeivių interesus Kinijoje. Šiandien įstatymų leidėjai, kvėpuodami rinkėjų nuotaikomis ir ieškodami papildomų iždo pajamų, sudeda ginklus kovoje su narkotinėmis kanapėmis.
(52) 2013-01-08 2
Lietuvoje per metus žmogus suvartoja apie 78 kg mėsos. Taigi, ketvirtadalį visų kalorijų gauna iš gyvulinės kilmės maisto. Apskaičiuota, kad tokiam mėsėdžiui išmaitinti per metus reikia 1,31 ha dirbamos žemės, o veganui (kuris maitinasi tik augalinės kilmės maistu), tik – 0,067 ha., t.y. 20 kartų mažiau.
(39) 2013-11-30 2
Recenzuojamas žurnalas „Food and Chemical Toxicology“ ketvirtadienį vakare pasidavė visuotiniam mokslininkų spaudimui ir pajuokoms bei atšaukė itin prieštaringai vertinamą mokslinį darbą, kuris teigė, kad genetiškai modifikuoti kukurūzai žiurkėms sukelia rimtas ligas. Žurnalo sprendimas buvo priimtas nepaisant tyrimo autorių prieštaravimų.
(39) 2013-01-09 4
Tegul man atleidžia egzaltuoti gamtos „mylėtojai“ (meilė ir gamta – nesuderinami dalykai) už šį tekstą, kuris pakurstys aistras ir diskusijas. O pastarosios naudingos, jei nėra valdomos aistrų ir skatina žvilgtelėti į pasaulį oponento akimis, tokiu būdu plečiant savo paties pasaulėžiūrą.
(36) 2013-07-02 0
Nauja nepriklausomų EASAC ekspertų atskaita įspėja apie liūdnas mokslines, ekonomines ir socialines dabartinės ES genetiškai modifikuotų pasėlių politikos pasekmes. Tvirtinama, kad Europa privalo naujai įvertinti susikaupusius įrodymus, kadangi ES politika veikia ne tik Europą, bet ir besivystančias Afrikos šalis.
(36) 2013-12-10 2
Japonijoje atliktas tyrimas įrodė, kad katės nereaguoja į kvietimą ne dėl to, kad neatpažįsta savo vardo ar šeimininko balso, jos tiesiog tai sąmoningai ignoruoja, rašo metronews.fr.
(36) 2013-08-22 2
Gyvybę apibrėžti gana sunku, nes gyvybė – tai terminas, sąvoka, pagaliau, tai – ir fizikinis, ir cheminis, ir biologinis vyksmas, apipintas mitais, filosofų, religinių raštų žinovų teologinėmis, mokslinėmis teorijomis ir loginėmis išvadomis, eksperimentiniais duomenimis. Mums sunku į gyvybę pažvelgti iš šalies, taip būtų objektyviau, bet negalime, nes mes patys esame gyvybė.
(36) 2013-01-22 -1
Harvardo universiteto profesorius, genetikas George‘as Churchas ieško savanorės neįprastam eksperimentui: jos užduotis būtų pagimdyti neandertalietį. Profesorius yra įsitikinęs, kad gali atkurti neandertaliečio DNR ir „prikelti“ rūšį, kuri išnyko prieš 33 tūkst. metų.
(35) 2013-05-30 0
Kaimynų iškviestiems policijos pareigūnams neliko nieko kito, kaip tik nušauti kovinių veislių šunį, kuris įsiveržęs į svetimą kiemą mirtinai sudraskė po vakarienės pakvėpuoti grynu oru išėjusį vyriškį. Kaimynai pranešė, kad prieš valandą tie patys šunys puolė gretimame kieme 1,5 metų anūką prižiūrėjusią moterį, kuri skambino beglobių gyvūnų gaudymo tarnybai, tačiau pagalbos nesulaukė. Jungtinę Karalystę sukrėtęs jau antras toks įvykis per pastaruosius kelis mėnesius (kovo mėnesį koviniai šunys sudraskė 14-metį berniuką) paskatino susimąstyti, ar nevertėtų kaip reikiant sugriežtinti šunų laikymo taisykles ir aplaidžių jų savininkų atsakomybę.
(33) 2013-09-17 7
Viena naujausių ir turbūt daugiausia kontroversiškų nuomonių sulaukianti mokslo sritis yra genų inžinerija. Tai didžiulis XX a. atradimas, kuriuo naudojantis galima išspręsti daug globalių problemų. Kiekviename organizme yra užšifruotas genetinis kodas, kuris suranda genus, kurie yra atsakingi konkrečios ligos vystymąsi. Naujosios genų inžinerijos technologijos, leidžia tokį geną panaikinti ir taip suskaldyti DNR. Toks procesas suteikia milžiniškų technologinių ir medicininių galimybių, tačiau etiškai jis vertinamas labai sudėtingai.