Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Švedus įsiutino pasiūlymas iš žuvusių elnių gaminti biokurą

2009-12-20 (12) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (110)
    Share

Gyvūnų mylėtojus Švedijoje įsiutino vienos energetikos kompanijos pasiūlymas iš 291-o nuskendusio šiaurės elnio kūnų gaminti biokurą.

Elniai žuvo įlūžę į šiaurės Švedijoje esančios Kutjaurės upės vandenį. 3000 gyvūnų bandą plonu ledu varė vietinis samių piemuo.

Kelio viduryje priešakinėje linijoje varomas elnias netikėtai pasuko atgal. Banda sutriko ir elniai pradėjo ant ratais. Neilgai trukus plonas ledas pasidavė ir šimtai gyvūnų atsidūrė stingdančiame vandenyje.

„Niekada gyvenime nesame matę kažko panašaus. Stovėti ten ir stebėti skęstančius gyvūnus, žinant, kad negali jiems padėti, buvo baisu“, - teigė elnių laikytojas Bertilas Kielatis.

Ši samių elnių nelaimė sukrėtė visą Švediją. Tėvai ir mokytojai buvo priversti aiškinti situaciją vaikams, klausiantiems, kaip Kalėdų senelis dabar atgabensiąs dovanas. Tačiau labiau už viską švedus šokiravo norvegų kompanija „Norwegian Protein Corporation“ greitai sumojusi, jog iš elnių lavonų galima būtų pagaminti biokurą. Kompanijos teigimu, iš gyvūnų kūnų jie galėjo paversti kaulų miltais ir riebalais.

„Miltai būtų sudeginti, o riebalai panaudoti naftai kaitinti. Išgautas produktas būtų buvęs visiškai ekologiškas“, - teigė kompanijos atstovai.

Kaip bebūtų, protestų dėl elnių banga kompaniją privertė planų atsižadėti. Vietoj to, buvo nuspręsta surengti masines laidotuves šiaurinės Švedijos Jokmoko mieste. Visi elniai į per šešis kilometrus nuo žūties vietos nutolusį miestą bus nugabenti sraigtasparniu. Planuojama juos išlydėti surengiant gražią ceremoniją.

„Deginti elnių kūnus ar kaulus yra prieš samių tradicijas. Jie yra gyvūnai, kuriuos mes pažįstame, todėl palaiduoti juos bus morališkai teisinga“, - teigė samių kaimelio seniūnas Jakobas Nygardas.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (12)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
30(1)
29(1)
21(0)
21(4)
20(0)
15(2)
Savaitės
93(1)
61(0)
57(3)
53(0)
Mėnesio
180(10)
161(16)
116(1)
110(20)