Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Gamtos fotografija (Apie gamtą | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-05-03 14
Miškas visada buvo atgaiva gamtos mylėtojams, norintiems bent trumpam ištrūkti iš miesto šurmulio. Tačiau karantino metu, žmonės mišką „atrado“ iš naujo: pajutę, jog medžių apsuptyje galima atgauti vidinę ramybę ir pasisemti jėgų šiuo neramiu laikotarpiu, žmonės būriais pradėjo plūsti į gamtą. Daugeliui lankymasis miške jau spėjo tapti nauju įpročiu, kuris, tikėtina, išliks net atšaukus karantino apribojimus. Tačiau ar savo buvimu miške žmonės nepakenks jo nuolatiniams gyventojams?
(0) 2019-11-03 6
Miške virte verda gyvenimas, kuris mums nematomas. Žvalgantis miške nėra lengva pastebėti laukinių gyvūnų, o juos užfiksuoti per fotoaparato objektyvą - ypač sunki užduotis. Tai reikalauja žinių ir kantrybės, o dažnai viską nulemia paprasčiausia sėkmė.
(0) 2019-06-30 8
Jei mėgstate stebėti gamtą, ko gero, dažnai susiduriate su problema – kaip atpažinti vieną ar kitą sudominusio gyvūno ar augalo rūšį? O gal Lietuvos bei pasaulio florą ir fauną išmanote taip gerai, kad galite ne tik pats atskirti, bet ir kitiems padėti atpažinti rūšis? Bet kuriuo atveju jums verta jau šiandien prisijungti prie iNaturalist gamtos mėgėjų portalo. Nes čia – visa tai, ko reikia tikram šiuolaikiniam gamtos mylėtojui.
(0) 2017-02-17 9
Šis vaizdas toks paslaptingas ir užburiantis, kad kol niekas neatskleidė ką tiksliai matome, jį stebėdami galime įsivaizduoti daug ką: ir mikropasaulį – galbūt planktono ar kitų negirdėtų mažų gyvybės formų šokį, o gal ir daug didesnius dalykus? Įsižiūrėjus, jis primena ir tolimus visatos objektus. Tačiau tiesa visai kitokia. Ir ji jus nuliūdins.
(4) 2015-12-21 60
Pažinti nuostabiausius Žemės planetos gyventojus rūpi ne tik mums, žmonėms – ne mažiau mumis, žmonėmis, domisi ir nuostabiausi Žemės planetos gyventojai. Kurie yra labai smalsūs ir tuo be galo žavūs. O gamtos fotografo profesija – tiesiog neprilygstama!
(3) 2014-06-09 35
Sunku būti meška, ieškančia maisto žmonių šiukšliadėžėse, todėl kiekviena jų nusipelno poilsio, rašo „The Independent“. Floridos valstijoje, JAV, viena meška būtent taip ir padarė – prigulė į hamaką, rastą privataus namo kieme.
(0) 2014-04-11 0
Banglenčių sporto legenda Kelly Slater filmuodamas savo plaukimą Vakarų Australijos vandenyse nė nenumanė, kad šį kartą bangas skrodžia pavojingai arti... didžiojo baltojo ryklio!
(0) 2014-04-04 5
Iš kieto, negyvo skeleto išsiskleidžiantys minkšti, plunksnuoti čiuptuvai, atsiveriančios ir vėl užsiveriančios burnas primenančios angos, besimainančios spalvos ir keisti pulsuojantys paviršiai. Tokie ir panašūs vaizdai atsiveria tyrinėjant Didžiojo barjerinio rifo koralus.
(0) 2013-09-29 0
Šie metai paskelbti tarmių metais. Dažnas žemaitis, išgirdęs anekdotinius mano pasakojimus, kad džiunglėse gyvena labai gražios Oncelės, tikrai suklustų, o pažįstamas aukštaitis nuo Dusetų prisimintų kaimyną Antaną, visų vadinamą Unce, ir turbūt pagalvotų, iš kur jų ten, toj Brazilijoj, galėjo atsirasti!?
(0) 2013-03-19 1
Tai - ne šieno kaugė, o vieno iš didžiausių statinių, kuriuos sugeba sukonstruoti paukščiai, pavyzdys. Paprastieji paukščiai audėjai (Philetairus socius) kolektyvinėmis pastangomis iš šakelių ir žolelių susisuka įspūdingus "daugiabučius" lizdus, kurie laikomi didžiausiais lizdais pasaulyje. Tokie lizdai išsilaiko ištisus dešimtmečius, o kartais ir daugiau kaip 100 metų.
(0) 2013-03-14 0
Pasirodo, žaibai gali piltis ne tik iš audros debesų. Profesionalus fotografas Martinas Rietze‘as turi aistrą fotografuoti stichijas per patį jų šėlsmą. Save laikantis „ugnikalnių medžiotoju“, prieš mėnesį neatsispyrė pagundai nuvykti į Japoniją, kur iš visai arti stebėjo ir fotografavo Sakuradžimos (Sakurajima) ugnikalnio išsiveržimą. Iš ten parsivežė nepakartojamo grožio šios gamtos stichijos nuotraukų.
(3) 2011-06-09 0
Unikaliame Madagaskaro gamtos pasaulyje per pastarąjį dešimtmetį buvo atrasta daugiau nei 600 naujų rūšių, tarp jų – 385 augalai, 69 varliagyviai, 61 roplys, 41 žinduolis, 17 žuvų. Tokie duomenys pateikiami Pasaulio gamtos fondo (WWF) paskelbtoje ataskaitoje. Tačiau daugeliui šių rūšių gresia pavojus dėl miškų nykimo, laukinių gyvūnų bei augalų kontrabandos ir kitų veiksnių.
(73) 2011-02-11 0
Tik tuomet, kai bus nukirstas paskutinis medis, užnuodyta paskutinė upė ir sugauta paskutinė žuvis, mes pagaliau suprasime, jog pinigų valgyti negalime – štai tokiais žodžiais į visuomenę kreipiasi pasaulio žalieji. Ne tik žodžiais, bet ir darbais, per įvairiausius projektus, akcijas ir organizacijas. Kaip įmanydami stengiasi pažadinti kiekvieno iš mūsų sąmoningumą ir atsakomybę, nors taip dažnai būna sunku prisibelsti. Pripažinkime, jog problema atrodo tarsi netik...
(3) 2009-07-26 0
Liepos mėnesį pradeda veikti leidyklos „Lututė“ fotografijų svetainė www.naturephoto.lt. Joje bus kaupiamos ir eksponuojamos nuotraukos apie gamtą: žvėris, paukščius, roplius ir varliagyvius, žuvis, bestuburius, grybus ir augalus, pateikiami gamtininkų komentarai, rūšių apibūdinimai.