Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Vabalai (Apie gamtą | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2012-10-26 0
Montanos (JAV) valstijoje atrastas vabalas gali savo galvą įtraukti į gerklę: ši savybė ne tik leidžia kalbėti apie naują boružių rūšį, tačiau ir apie didesnius pokyčius faunos ir floros klasifikacijoje.
(0) 2012-10-24 1
Lyg raudonų bruknių uogos byrėtų į smėlį tarp pirštų. Toks jausmas apima, sauja pasėmus lėtai ropojančių raudontaškių boružėlių kirbynę iš bet kurio pašalio Ventės rage. Jos spurda ir veržiasi per tarpupirščius atgal ant šilumą saugančių akmenų.
(3) 2012-08-07 0
Šis Dominikos respublikoje gyvenantis ūsuočių šeimos vabalas atrodo grėsmingai. Ir ne tik atrodo. JAV vyriausybė šiuos vabalus paskelbė valstybės priešu Nr. 1. Vabzdžių pasaulyje, žinoma. Kuo tokį statusą užsitarnavo 4 cm ilgio raudonakis vabalas, apsiginklavęs tokio paties ilgio antenomis?
(3) 2012-07-18 0
Neries regioniniame parke aptiktas margasis grambuolys (Polyphylla fullo) - Kuršių nerijos puošmena.
(2) 2012-05-25 3
1925 m. rugpjūčio 10 d. rytmetį atokioje Kalifornijos valstijos teritorijoje į naftos rezervuarą trenkė žaibas. Žinoma, rezervuaras užsiliepsnojo. Akimirksniu įsiautėjo nuožmus gaisras – liepsnų liežuviai siekė apie 100 metrų. Vakarop nuo karščio liepsnojanti nafta pradėjo veržtis per rezervuaro kraštus – žemės paviršiuje susidarė keletą dienų liepsnojęs naftos ežeras. Tačiau kol pavyko užgesinti gaisrą, buvo pastebėtas keistas reiškinys: prie liepsnojan...
(7) 2012-01-26 0
Susisukęs mėšlo rutuliuką, vabalas skarabėjas (liaudiškai – mėšlavabalis) ritina jį kuo toliau nuo šito gėrio sankaupos, kad savo „lobį“ užkastų, o vėliau - ... sušlamštų. Tiesa, ritinimo proceso metu skarabėjai atlieka mįslingą ritualą – užsilipa ant rutuliuko ir ima suktis ratu. Šio šokio esmę išsiaiškinti pavyko Švedijos biologams.