Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Augalų apsauga nuo kenkėjų (Apie gamtą | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-02-20 20
Bananai yra vienas mėgstamiausių ir populiariausių užkandžių. Vis dėlto ekspertai pataria su jais elgtis atsargiai.
(1) 2016-10-10 44
<i>Augalai ir gyvūnai tradiciškai įsivaizduojami beveik kaip priešingybės. Vis dėl to, augalai iš visų organizmų labiausiai asocijuojasi su grybais, galbūt dumbliais – bet tikrai ne su gyv
(3) 2016-08-17 17
Mokslininkams pavyko sekvenuoti trijų grybelinių ligų genomus, kurios kėsinasi sunaikinti populiariausią bananų rūšį. Ir tai, ką jie atrado – neramina.
(0) 2016-05-10 2
Jei ir toliau klimato kaitos tempai bus tokie pat, apie 80 proc. žemės, tinkamos auginti populiariausiai kavai Brazilijoje ir Centrinėje Amerikoje šiam tikslui nebetiks, rašo technologyreview.com.
(7) 2015-12-04 56
Populiariausio pasaulyje vaisiaus istorija kartojasi: nepaisant visų pastangų karantino sąlygomis apsaugoti bananus nuo fungicidams atsparaus patogeno, grybelinė infekcija sugebėjo įveikti vandenynų pločio barjerą ir išplito Pietų Azijoje, Afrikoje, Vidurio Rytuose ir Australijoje. O tai reiškia beveik neabejotiną dalyką: mūsų vaikaičiai bananus bus matę tik nuotraukose.
(0) 2015-07-28 41
Nuotraukoje matyti ant lapų atsiradusios ragelius primenančios išaugos. Skaitytojas prašė išsiaiškinti, kas nutiko medžiams. „Šiais metais Naujojoje Akmenėje liepų lapai nusėti kažkokiais pumpurėliais, ūgliais ir augliukais. Anksčiau tokių lapų neteko matyti. Įdomu būtų sužinoti, kas tai yra. Ar čia kažkoks liepų pažeidimas? Ar medžiams viskas gerai?“ - klausė skaitytojas.
(1) 2015-07-24 69
Daugiau nei prieš penkiasdešimt metų žmonės valgė geresnius bananus. Tada jie buvo skanesni, ilgiau išsilaikydavo švieži, jiems nereikėjo papildomo brandinimo ir nokinimo. Paprastai kalbant, tai buvo geresni vaisiai, nes jų pasirinkimas buvo didžiulis, bananų veislių buvo daugiau ir įvairių.
(5) 2014-07-04 29
Dauguma žmonių dėdami salotas į lėkštę nė nesusimąsto, kad galbūt turėtume su jomis elgtis šiek tiek dėmesingiau. Naujausi tyrimai atskleidė, jog augalai reaguoja į garsus, kuomet yra valgomi bei skleidžia gynybinį atsaką.
(1) 2013-08-29 0
Nors dauguma pirkėjų piktinasi netyčia nusipirkę sukirmijusį kopūstą ar obuolį, tačiau gamtininkai sako, kad rasta kirmėlaite reikėtų tiesiog pasidžiaugti, nes ji leidžia manyti, kad jūsų lėkštėje atsidūrusi sodo gėrybė nebuvo purkšta chemikalais.
(7) 2012-09-28 0
Nors genetiškai pakeisti augalai Lietuvoje neauginami, į mūsų šalį kasmet įvežama tūkstančiai tonų pašarų su genetiškai modifikuotais organizmais (GMO). Gamtosaugininkai nerimauja, kad jais šeriami gyvūnai gali susirgti, o jų mėsa, pienas, kiaušiniai - pakenkti žmonėms, rašo lzinios.lt.
(73) 2012-09-20 6
Prieš keletą dienų publikuotoje kontroversiškoje Prancūzijos mokslininkų tyrimo ataskaitoje dėstoma, jog žiurkes ilgą laiką šėrus populiariausiomis genetiškai modifikuotų (GMO) kukurūzų atmainomis, gyvūnų organizmuose išsivystė siaubingi augliai ir buvo pažeisti kiti vidaus organai. Mokslininkai pabrėžia, jog tyrimo rezultatai kelia nepaprastai rimtų klausimų apie GMO produktų saugumą ir biotechnologinių kompanijų patikimumą.
(4) 2011-05-27 0
Dar praeitą vasarą specialistų ir miestiečių dėmesį patraukė visoje Lietuvoje nurudavę kaštonų lapai – tai kaštoninių keršakandžių, dar vadinamų kandelėmis, darbas.
(8) 2011-05-05 0
Jau pernai vasarą ne tik specialistų, bet ir paprastų miestiečių dėmesį patraukė visoje Lietuvoje vidurvasarį ne nuo kaitros, bet nuo kenkėjų – kaštoninės keršakandės – nurudavę ar lapus numetę kaštonai. Tuomet buvo teigiama, kad jei nebus imtasi priemonių, po 5 metų šių medžių šalyje gali nebelikti.
(28) 2011-02-25 0
Žemių plotai, užsėti genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) kultūromis, pasaulyje pernai padidėjo dešimtadaliu. Sparčiausiai GMO kultūrų užimamas plotas augo Brazilijoje, o Europos Sąjungoje jis sumažėjo, skelbia BBC.
(0) 2010-12-13 0
Mokslininkai pranešė apie planą surinkti ir saugoti laukinius augalus, kurie yra kviečių, ryžių ir bulvių giminaičiai, informuoja BBC. Taip tikimasi geriau ištirti šių augalų genofondą ir tuo pačiu "apsidrausti" nuo teoriškai galimų sukultūrintas augalų rūšis pažeidžiančių ligų