Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Mokslas apie atmosferą (Apie gamtą | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(9) 2009-12-04 1
Ar esate kada nors danguje matę Mėnulį supantį švytintį žiedą? Tai - ne miražas, o gana įprastas gamtos reiškinys, stebimas tada, kai aukštai danguje sklandančiuose plunksniniuose debesyse susikaupia milijonai mažyčių ledo kristalų.
(10) 2009-11-30 0
Rytų Anglijos universiteto (D. Britanija) mokslininkai prisipažino išmetę į šiukšlyną didžiąją dalį pirminių duomenų apie temperatūrų pokyčius, kuriais remdamiesi prognozavo gresiančias klimato permainas, skelbia dienraštis „Times“.
(6) 2009-11-28 1
Vos tik besileidžianti Saulė visiškai pranyksta iš regos lauko, paskutinis šviesos sumirgėjimas atrodo stebinančiai žalias. "Žaliasis spindulys", dar kartais vadinamas "Žaliuoju blyksniu" - tai ne superherojus, o realiai egzistuojatnis optinis atmosferos reiškinys, kurio fizika yra gerai išaiškinta.
(4) 2009-09-15 2
Šis gamtos reiškinys iš pirmo žvilgsnio primena artėjančią apokalipsę arba sceną iš fantastinio filmo. Iš tiesų mammatus (dar kartais sutinkamas pavadinimas mammatocumulus) yra meteorologinis terminas, apibūdinantis kamuoliukų mozaiką primenančią debesų apačią.
(10) 2009-07-22 0
Ar stebėdami lietų niekada nesusimąstėte, kodėl krentančio vandens lašai yra tokie skirtingi? Mokslininkai teigia, jog jie rado atsakymą - tam jiems pakako panaudoti didelės spartos videokamerą.
(11) 2009-06-21 0
Visi žinome, kad į atmosferą išmetamos anglies kiekis didėja, tačiau kaip sparčiai? Šis gigantiškas displėjus įrengtas Niujorko (JAV) greta Madison Square Garden arenos. Čia kas sekundę "sutiksi" po 800 tonų į atmosferą išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų.
(29) 2009-06-01 0
Meteorologai virš Grenlandijos, Škotijos, Australijos bei kai kurių kitų pasaulio vietų pastebėjo nežinomos kilmės debesis. Tai gali būti pirmasis po daugiau nei 50 metų aptiktas naujas debesų tipas.
(2) 2009-02-11 -1
La Palmoje esančiu W. Herschelio teleskopu egzoplanetų ieškantys Hertfordšyro universiteto (D. Britanija) astronomai, naudodami savo sukonstruotą „Planet Pol“ poliarimetrą, netikėtai nustatė, kad matavimo rezultatų tikslumą lėmė keistai erdvėje orientuotos dulkės, praneša „Physorg.com“.
(5) 2009-02-07 0
Važinėjančių keliautojų automobiliai ne tik šildo mūsų Žemės rutulį - jie taip pat padidina žaibų kiekį daugelio mylių spinduliu aplink juos. Kol kas tai tik teorija, tačiau kai kurie mokslininkai jai pagrįsti arba atmesti jau atlieka rimtus tyrimus.