Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Santykis su gamta (Apie gamtą | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2009-01-23 0
Šiems paukščiams išskirtinis dėmesys Lietuvoje buvo skiriamas prieš septynerius metus, 2002-aisiais, tačiau nuo to laiko šių paukščių būklė ne tik nepagerėjo, tačiau ir toliau blogėja.
(12) 2008-12-07 0
Tai - ne siaubo filmas, o gan miela istorija. Šiame Japonijoje nufilmuotame video parodyta įdomi situacija, puikiai iliustruojanti posakį "nemaitinkite laukinių gyvūnų". Žinoma, Lietuvoje tokių vaizdu matyti retai kada tenka, tačiau žinoti, kuo gali pasibaigti vietinės faunos mityba tiesiai iš rankos, pravartu.
(36) 2008-12-03 0
Entomologai perspėja apie Europoje sparčiai plintančią skruzdėlių rūšį, keliančią rimtą pavojų augalams. Šiaurinė jos arealo riba artėja prie Lietuvos – „superskruzdėlės“ jau apsigyveno Lenkijoje.
(0) 2008-11-09 -1
Gyvenamoji vieta netoli parkų ar kitų žaliųjų erdvių gali pailginti gyvenimo trukmę, patvirtino mokslininkai.
(1) 2008-11-07 1
Kiekvieną rudenį paukščiai patys mums primena, kad atėjo laikas įrengti lesyklą. Jau spalio pradžioje pirmosios zylės, bukučiai, geniai ima lankytis prie namų, ypač gausiai sugrįždami į tas vietas, kuriose buvo lesinami pernai, užpernai. Lesyklą paukščiams bent 4-5 mėnesiams taps viso gyvenimo centru, todėl jau dabar turime apsispręsti, kur ir kokią lesyklą įrengti, kaip sukaupti lesalų.
(13) 2008-11-07 1
Nors energijos kainos yra vienas labiausiai žmoniją kamuojančių klausimų, gėlo vandens trūkumas taps dar didesne problema, ir tai greičiausiai atsitiks visai netolimoje ateityje. Izraelio kompanija EWA sukūrė sistemą, paverčiančią ore esančią drėgmę į geriamą vandenį. Taip gamintojas tikisi padėti toms tautoms, kuriose šio gamtos resurso ištekliai yra ypač riboti.
(12) 2008-11-02 0
Šį rudenį laikraščiuose mirgėjo antraštės: „Šiaurės Lietuvoje ūkininkų laukus siaubia gervės“, „Pasvalio rajone – vilkų atakos“, „Biržų rajone avis mirtinai užkapojo paukščiai“, „Žuvėdros atakuoja poilsiautojus“, „Gervių atakos ūkininkams pražūtingos“, „Valstybės saugomi paukščiai ūkininkams daro milžiniškus nuostolius“. Rodos, Lietuvoje – karo padėtis. Gyvūnai puola! Ir ūkininkai reikalauja baudžiamojo žygio.
(14) 2008-06-11 0
Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio sektoriaus organizacija (Food and Agriculture Organization of the United Nations — FAO) ėmė rimtai svarstyti klausimą apie vakarų pasaulio gyventojų raciono pakeitimus įvedant įvairius....vabzdžius.
(2) 2008-03-06 0
Nors mums, lietuviams, rykliai tėra dar vienas egzotiškas vandens gyvūnas, gi pasaulyje daugumai pakrančių gyventojų ir pagaliau jūrų biologams tai pavojinga kasdienybė. Atsidurti ryklio pilve – malonumas ne iš didžiausių, tad pasaulyje kuriamos įvairios apsaugos priemonės. Pavyzdžiui Shark Shield jau kuris laikas skaitoma kaip viena iš moderniausių tokių sistemų, o jos efektyvumas įrodytas daugelyje bandymų. Tačiau dabar suabejota ir tokios sistemos efektyvumu – tur...
(19) 2008-02-16 -2
Skaitydami pastarųjų savaičių naujienas galėjome aptikti nemažai pranešimų apie susidūrimus tarp Japonijos banginių medžiotojų ir tokiai veiklai nepritariančių organizacijų. Šie konfliktai tęsiasi jau ne pirmus metus ir kiekviena pusė turi savų argumentų. Iš tikrųjų Japonijos veiksmai tokie kontraversiški, kad viso pasaulio šalys yra pasidalinusios į dvi stovyklas: pritariančias medžioklei (mažuma) ir siekiančias tokią veiklą nutraukti.
(12) 2007-07-10 0
1935 metais Australijoje kovojant prieš karkvabalių invaziją buvo įvesta viena nauja rupūžių atmaina (Bufo marinus). Su karkvabaliais susitvarkė. Bet... kas susitvarkys su rupūžėmis? Pasirodo, jog Australijoje nėra nei vieno gyvūno, galinčio reguliuoti rupūžių populiaciją. Tad jos ne tik sėkmingai plėčiasi, tačiau net ir mutuoja iki stebėtinų dydžių. Kalbant paprastai: norėjo kaip geriau, gavosi kaip visada...