Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Primatų būrys (Apie gamtą | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2012-09-19 1
Prieš 19 metų nufilmuoti 18 mėnesių mergaitės ir gorilų žaidimai paviešinti tik dabar. Vaizduose užfiksuota Tansy Aspinall žaidžia su gorilomis. Neįprastą vaizdo medžiagą įamžino mergaitės tėvas, tačiau jos iki šiol neviešino, nes baiminosi neigiamos reakcijos. Dabar vyras tikisi surinkti lėšų nykstančių gorilų apsaugai ir grąžinimui į laukinę gamtą.
(3) 2012-09-18 0
Gorila Koko gali suprasti apie 2 tūkst. anglų kalbos žodžių. Ji neturi reikiamo balso trakto, kad galėtų atsakyti žodžiu, taigi 40 metų beždžionė savo mintis reiškia naudodama modifikuotą amerikietiškos ženklų kalbos žodyną.
(0) 2012-07-11 0
Kai beždžionė apnuogina dantis, priglaudžia ausis ir įtempia gerklės raumenis, ji būna įspeista į kampą, išsigandusi ir pasirengusi kovai. Kai žmogus apnuogina dantis, priglaudžia ausis ir įtempia gerklės raumenis, jis šypsosi. Kaip šis keistas evoliucinis skirtumas atsirado?
(13) 2011-12-30 1
Jis entuziastingai nuo žemės renka medgalius, sulaužo į smulkesnes dalis ir rūpestingai sustato juos į krūvelę. Tai – laužas. Tik dar neuždegtas. Tačiau Kanzi ir ši užduotis – vieni niekai. Atsargiai, kad neapsidegintų pirštų, Kanzi brūkšteli iš dėžutės ištrauktą degtuką ir laužo prakurai netrunka suspragsėti. Kanzi – ne žmogus. Jis – mažųjų šimpanzių (angl. – „bonobo“) patinas. Kanzi aistra ugniai ir laužams verčia susimąstyti ne apie kokias ...
(7) 2011-12-16 0
JAV Nacionalinis sveikatos institutas (NSI) trečiadienį pranešė, kad nebeišduos naujų leidimų bandymams su šimpanzėmis. Sprendimas buvo priimtas remiantis JAV Medicinos instituto atliktu tyrimu, kuris išsiaiškino, kad didelė dalis bandymų su šimpanzėmis buvo nebūtini.
(3) 2011-09-26 0
Malaizijos zoologijos sode gyvenanti orangutanė, kurią rūkyti įpratino užžiebtas cigaretes mėtantys lankytojai, dabar verčiama atsikratyti įpročio, pranešė gamtos apsaugos pareigūnai.
(10) 2011-07-27 0
JAV mokslininkų atliktas tyrimas paneigė iki šiol vyravusią nuomonę, kad bėgant metams žmonių smegenų apimtis mažėja kaip ir kitų primatų. Pasirodo, žmogus šiuo požiūriu yra išimtis.
(5) 2011-07-08 0
Juodoji makaka Indonezijos nacionaliniame parke iš atvykusio fotografo „pasiskolino“ fotoaparatą ir grąžino jį su keletu neįtikėtinų autoportretų.
(9) 2011-05-13 0
Nauja vakcina gali apsaugoti makakas nuo beždžionių imunodeficito viruso – ŽIV atitikmens – ir gali artimiausiais metais padėti sukurti vakciną nuo ŽIV, praneša BBC.
(15) 2011-05-02 1
Vašingtono universiteto biologui Briusui Karlsonui (Bruce Carlson), tyrinėjančiam nedideles žuvis, pavadinimu „straubliuotinės“, galbūt pavyko atrasti raktą į naujų rūšių formavimąsi – evoliucijos procesą, lemiantį vienos rūšies dalijimąsi į dvi ar daugiau naujų rūšių. Pasirodo, proceso esmė – naujų jutiminių vaizdinių raida, skatinanti smegenų vystymąsi. Savo ruožtu, sparti smegenų struktūrų raida skatina rūšies šakojimąsi į naujas rūšis.
(7) 2011-03-03 2
Iš 40 specialiai treniruotų šimpanzių būrio atrinktas Hamas („Ham“ arba „Ham The Chimp“) prieš 50 metų tapo pirmąja į kosmosą pakilusia ir į Žemę sėkmingai sugrįžusia žmogbeždžione. Savo laiku sovietams vis artėjant prie galimybės į orbitą pasiųsti žmogų, amerikiečiai nusprendė į kosmosą nuskraidinti 3 metų amžiaus šimpanzę ir taip daugiau sužinoti apie į žmogiškąjį itin panašaus organizmo galimybes išgyventi kosmose, rašo britų „Daily Mai...
(8) 2010-06-21 0
Mokslininkai ištyrė, kad šimpanzės pasižymi net geresniais trumpalaikės atminties gebėjimais nei dauguma žmonių. „National Geographic“ dokumentinio filmo ištraukoje rodoma, kaip skaičių pažinimo mokoma šimpanzė.
(13) 2010-04-30 0
Šimpanzės nurimsta ir nutyla stebėdamos kitos šimpanzės mirtį, o šimpanzės motinos savo mirusius mažylius ilgas savaites nešiojasi kartu, negalėdamos jų palikti, rašoma naujame moksliniame tyrime, kuriame buvo tiriama, kaip artimiausios žmogaus giminaitės žiūri į gentainių mirtį, rašo Livescience.com.
(10) 2010-04-23 0
Mokslininkai nustatė dar vieną beždžionėms būdingą savybę, kuria, kaip anksčiau manyta, pasižymėjo tik žmonės. Panašu, jog šių gyvūnų sąmoningumo lygis pakankamai aukštas, kad jos galėtų suabejoti savo pačių žiniomis.
(3) 2010-04-17 0
Teksaso Galvestono miesto "Moody Gardens" zoologijos sode kovo 22 dieną gimė du retų mažųjų lorių jaunikliai - patinėlis ir patelė. Mažuosius lorius nelaisvėje veisti nėra lengva, tačiau panašu, jog jų mama vardu Luyen jais rūpinasi labai atidžiai.