Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Primatų būrys (Apie gamtą | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2017-11-01 75
Su prasidėjusia pramonės revoliucija pasaulį išvydo traukiniai, galintys gabenti dešimtis tonų krovinių bei šimtus keleivių tolimais atstumais. Kartu su jais atsirado ir jiems aptarnauti reikalingos profesijos. Viena jų buvo bene svarbiausia saugumui ir tikslo pasiekimui. Signalininkai traukinius nukreipdavo reikalinga kryptimi ir tinkamais bėgiais. Viena klaida galėjo baigtis milžiniška daugiatonių mašinų avarija. Vis tik Afrika lieka Afrika, ji savo sprendimais sugebėjo palikti savo žymę net ir šioje srityje.
(0) 2016-12-31 28
<em>Ar Lie­tu­va ga­li pa­si­gir­ti įžy­­miais, daug moks­lo ir ša­lies la­bui nu­vei­ku­siais moks­li­nin­kais? Ži­no­ma! Ir tai ne tik, pa­vyz­džiui, ne­se­niai No­be­l
(0) 2013-08-16 1
Su beždžionėmis ir žmogbeždžionėmis mus sieja gana artimi giminystės ryšiai. Todėl visai nekeista, jog turime keletą panašių savybių, neapsiribojančių vien tik išvaizda. Ir, nors dar yra daugybė mus nuo kitų primatų skiriančių bruožų, šis sąrašas atskleidžia, jog galbūt su jais mes gerokai panašesni, nei kartais esame linkę manyti.
(7) 2011-03-03 2
Iš 40 specialiai treniruotų šimpanzių būrio atrinktas Hamas („Ham“ arba „Ham The Chimp“) prieš 50 metų tapo pirmąja į kosmosą pakilusia ir į Žemę sėkmingai sugrįžusia žmogbeždžione. Savo laiku sovietams vis artėjant prie galimybės į orbitą pasiųsti žmogų, amerikiečiai nusprendė į kosmosą nuskraidinti 3 metų amžiaus šimpanzę ir taip daugiau sužinoti apie į žmogiškąjį itin panašaus organizmo galimybes išgyventi kosmose, rašo britų „Daily Mai...
(3) 2009-05-30 -1
Huntsvilyje (Alabama, JAV) galima pamatyti neįprastą kapą, ant kurio vietoj gėlių žmonės kartais padeda bananų. Antkapio paminkle užrašyta: "Mis Baker, voverinei beždžionei, pirmajam JAV gyvūnui, kuris nuskriejo į kosmosą ir grįžo iš ten gyvas. Gegužės 28, 1959".