Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Primatų būrys (Apie gamtą | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(20) 2016-05-30 -8
Cincinačio zoologijos sodo darbuotojai šeštadienio popietė nušovė 17 metų gorilos patiną Harambę, kuris iš vandens traukė į voljerą juosiantį vandens griovį įkritusį 4 metų amžiaus berniuką.
(15) 2011-05-02 1
Vašingtono universiteto biologui Briusui Karlsonui (Bruce Carlson), tyrinėjančiam nedideles žuvis, pavadinimu „straubliuotinės“, galbūt pavyko atrasti raktą į naujų rūšių formavimąsi – evoliucijos procesą, lemiantį vienos rūšies dalijimąsi į dvi ar daugiau naujų rūšių. Pasirodo, proceso esmė – naujų jutiminių vaizdinių raida, skatinanti smegenų vystymąsi. Savo ruožtu, sparti smegenų struktūrų raida skatina rūšies šakojimąsi į naujas rūšis.
(13) 2011-12-30 1
Jis entuziastingai nuo žemės renka medgalius, sulaužo į smulkesnes dalis ir rūpestingai sustato juos į krūvelę. Tai – laužas. Tik dar neuždegtas. Tačiau Kanzi ir ši užduotis – vieni niekai. Atsargiai, kad neapsidegintų pirštų, Kanzi brūkšteli iš dėžutės ištrauktą degtuką ir laužo prakurai netrunka suspragsėti. Kanzi – ne žmogus. Jis – mažųjų šimpanzių (angl. – „bonobo“) patinas. Kanzi aistra ugniai ir laužams verčia susimąstyti ne apie kokias ...
(13) 2010-04-30 0
Šimpanzės nurimsta ir nutyla stebėdamos kitos šimpanzės mirtį, o šimpanzės motinos savo mirusius mažylius ilgas savaites nešiojasi kartu, negalėdamos jų palikti, rašoma naujame moksliniame tyrime, kuriame buvo tiriama, kaip artimiausios žmogaus giminaitės žiūri į gentainių mirtį, rašo Livescience.com.
(10) 2010-04-23 0
Mokslininkai nustatė dar vieną beždžionėms būdingą savybę, kuria, kaip anksčiau manyta, pasižymėjo tik žmonės. Panašu, jog šių gyvūnų sąmoningumo lygis pakankamai aukštas, kad jos galėtų suabejoti savo pačių žiniomis.
(10) 2011-07-27 0
JAV mokslininkų atliktas tyrimas paneigė iki šiol vyravusią nuomonę, kad bėgant metams žmonių smegenų apimtis mažėja kaip ir kitų primatų. Pasirodo, žmogus šiuo požiūriu yra išimtis.
(9) 2018-12-14 43
Animaciniuose filmuose beždžionės dažnai vaizduojamos su bananais rankose. Jos švelniai lupa geltono vaisiaus žievę ir jį valgo tarsi jis būtų skaniausias desertas. Aišku, gyvendamos gamtoje jos bananais gali maitintis nuolat, tiesa? Štai šis tas, ko daugelis žmonių apie bananus nežino.
(9) 2011-05-13 0
Nauja vakcina gali apsaugoti makakas nuo beždžionių imunodeficito viruso – ŽIV atitikmens – ir gali artimiausiais metais padėti sukurti vakciną nuo ŽIV, praneša BBC.
(9) 2014-12-28 8
Indijoje viena beždžionė bandė atgaivinti kitą po to, kai jos gentainė prarado sąmonę po pasivaikščiojimo ant aukštos įtampos laidų traukinių stotyje. Beždžionės bandymai buvo sėkmingi.
(9) 2014-10-28 178
Mokslininkai išsiaiškino, kad pinigai pakeičia net beždžiones.
(9) 2019-07-04 26
Žmonės yra protingiausi sutvėrimai pasaulyje – šį teiginį esame girdėję visi ir jo paneigti negalime. Tačiau pasaulyje yra gyvūnų, kurie žymiai protingesni nei įsivaizduojate – jie net gi galėtų varžytis su žemiausią intelektą turinčiais žmonėmis. Žemiau pateikiame šešių protingiausių gyvūnų sąrašą.
(8) 2014-08-11 8
Ne pelno organizacija „Wikimedia“, prižiūrinti laisvai redaguojamą „Wikipedia“ enciklopediją, į daugybę fotografo prašymų nebeplatinti vienos nuotraukos nemokamai, vis atsakinėja neigiamai. Mat užrakto mygtuką ant fotoaparato paspaudė ir save nufotografavo beždžionė, todėl jai ir turėtų priklausyti autoriaus teisės.
(8) 2010-06-21 0
Mokslininkai ištyrė, kad šimpanzės pasižymi net geresniais trumpalaikės atminties gebėjimais nei dauguma žmonių. „National Geographic“ dokumentinio filmo ištraukoje rodoma, kaip skaičių pažinimo mokoma šimpanzė.
(8) 2008-12-15 0
Švilpavimas, rodytųsi – perdėm žmogiška savybė, tačiau „Great Ape Trust“ fondo mokslininkai Ajovos valstijoje tuo jau abejoja, mat vien tik išgirdusi prižiūrėtoją, viena orangutangė ima švilpauti. Mokslininkai tikisi, kad šis įvykis padės geriau suprasti kalbos ir mokymosi evoliuciją.
(7) 2011-03-03 2
Iš 40 specialiai treniruotų šimpanzių būrio atrinktas Hamas („Ham“ arba „Ham The Chimp“) prieš 50 metų tapo pirmąja į kosmosą pakilusia ir į Žemę sėkmingai sugrįžusia žmogbeždžione. Savo laiku sovietams vis artėjant prie galimybės į orbitą pasiųsti žmogų, amerikiečiai nusprendė į kosmosą nuskraidinti 3 metų amžiaus šimpanzę ir taip daugiau sužinoti apie į žmogiškąjį itin panašaus organizmo galimybes išgyventi kosmose, rašo britų „Daily Mai...