Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Netradiciniai gamtos kampeliai (Apie gamtą | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2009-12-16 0
Kenijoje esanti Kitum ola anksčiau buvo daug mažesnė nei dabar, tačiau bėgant šimtams metų ji buvo kasama vis gilesnė ir gilesnė. Specialistai aiškina, jog tokį olos gilinimą teoriškai galėjo atlikti šiame regione gyvenantys drambliai, kurie kartu su kitais žinduoliais čia susirenka palaižyti druskos.
(8) 2009-11-28 0
Jei manėte, jog metro ilgio mėsėdžiai kirminai ir mėsą valgančios jūrų žvaigždės pasitaiko tik mokslinėje fantastikoje, tada sveiki atvykę į šiurpų Antarktidos McMurdo sąsiaurio pasaulį. Nepaisant ledinės temperatūros, sekliuose vandenyse gausu gyvybės. Čia juostiniai kirminai (lot. Nemertea) ir penkiakojės jūrų žvaigždės ropoja dugnu ieškodami maisto.
(5) 2009-08-17 3
Didžiąją metų dalį Caño Cristales upė yra panaši į bet kurią kitą pasaulio upę. Tačiau atėjus tinkamam sezonui, ji transformuojasi į įspūdingą vandens pasaulį.
(20) 2009-07-22 16
Daugelis esate girdėję apie ilgai trukusį JAV ir buvusios Sovietų Sąjungos lenktyniavimą įvairiose mokslo ir technologijų srityse. Greta septintajame dešimtmetyje vykusių kosmoso užkariavimo lenktynių, beveik tuo pat metu buvo varžomasi, kas greičiau nusileis į giliausią mūsų planetos vietą - Marianų įdubą.
(11) 2009-07-17 0
Šiltėjantis vandenynų vanduo taip suardys Didįjį barjerinį rifą, kad jau po 20 metų jis visiškai praras savo buvusį grožį. Žymus Australijos vandenynų mokslininkas Charlie Veron'as teigia, jog jokios išeities nėra ir kad tai tikrai įvyks per jo prognozuojamą laikotarpį.
(4) 2009-06-27 1
Ar tai išdidinta mikroschemos nuotrauka? Ne. Ar tai atominės jėgainės valdymo skydas, su matavimo prietaisais ir užrašais? Taip pat ne. Atsakymas išties neįprastas - šiose NASA nuotraukose užfiksuoti Egiptui priklausančioje Sacharos dykumos dalyje įrengti žemės ūkiui skirti apskritimo formos laukai ir juos jungiantys keliai.
(10) 2009-01-23 5
Kai storas iš ugnikalnio išsiveržusios lavos sluoksnis stingsta, jis susitraukia vertikalia kryptimi. Statmeni srauto tekėjimui įtrūkiai susiformuoja neįtikėtinu geometriniu dėsningumu - daugeliu atveju susidaro taisyklinga šešiakampių laiptų struktūra, kuri atrodo tarsi žmogaus rankų darbas.