Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Vėžliai (Apie gamtą | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-10-25 2
Dvigalvis, šešiakojis vėžliukas (lot. Malaclemys terrapin) pasaulį išvydo išsiritęs Masačusetso (JAV) laukinės gamtos centre. Nepaisant visų šio padarėlio fiziologinių keistumų, jis yra gyvybingas ir tuo labai domina mokslininkus.
(0) 2021-08-23 8
Šventosios Elenos saloje Pietų Atlante galima rasti gyvūna, kurį Gineso rekordų knyga pavadino „seniausiu pasaulyje sausumos gyvūnu“. Jo vardas Džonatanas ir jis yra milžiniškas vėžlys. Gineso rekordų knygos duomenimis, 2019 m. Džonatanui buvo 187 metai.
(0) 2020-02-19 7
Nuo temperatūros priklauso, iš kiaušinio išsiris vėžlys patinėlis ar patelė. Tačiau embrionas gali judėti kiaušinyje ir pats nulemti savo lytį.
(0) 2020-02-18 20
Vienas didžiausių kada nors gyvenusių vėžlių atsirado maždaug prieš 13 mln. metų ir slampinėjo po šiaurinės Pietų Amerikos ežerus ir upes, kol išnyko maždaug prieš 7 mln. metų. Šis automobilio dydžio gėlavandenis padaras buvo apsigimęs kovotojas.
(0) 2020-02-03 23
Kinijos minkštašarvis vėžlys (Pelodiscus sinensis) yra gausiai auginamas Kinijos vėžlių fermose. Iš šių gyvūnų verdamas troškinys - mėgstamas vietinis delikatesas.Taigi, kai mokslininkai nusprendė patyrinėti, kur dingsta jų šlapalas (karbamidas arba urėja), jie tiesiog nusipirko kelis tokius vėžlius turguje.
(0) 2018-08-27 9
Kaip vėžliams išsivystė kiautas? Toks sakinys gali atrodyti panašus į pasakos pradžią, bet šis klausimas daug metų nedavė ramybės mokslininkams, o nauji fosilijų tyrimai pateikė užuominų.
(11) 2018-02-19 55
Tarsi gaisras po pasaulį plinta nauja invazinė mutavusių vėžių rūšis. Tačiau ši invazija – neeilinė: naujoji itin sparčiai besidauginančių vėžių rūšis yra vien iš patelių, rašo BBC.
(0) 2016-08-01 22
Drugeliai, apspintantys vėžlių akis. Skamba tarsi iš pasakos ar siaubo filmo, tačiau iš tikrųjų šie drugeliai taip elgiasi dėl gyvenamos aplinkos subtilybių.
(0) 2016-07-19 21
Iki šiol manyta, kad šių dienų vėžlių kiautai išsivystė tam, kad jiems būtų lengviau apsisaugoti. Jokie kiti stuburiniai, išskyrus vėžlius, neturi taip drastiškai pakitusio kūno, kuriame būtų tvirta apsauginė struktūra. Tačiau naujame tarptautinės paleontologų komandos tyrime teigiama, kad ankstyvų vėžlių protėvių kiautai susidarė visai dėl kitų priežasčių.
(4) 2015-09-21 27
Niekada neerzinkite kelyje sutiktų vėžlių. Būtent tokią pamoką išmoko vienas vyras, kuris pakelėje surastą vėžlį bandė pajudinti pagaliu. Vaizdelyje, nufilmuotame Šiaurės Amerikoje, užfiksuota, kaip smalsus ir gamtą pažinti norėjęs vyras palietė kovingai nusiteikusį vėžlį. Tačiau tokios gyvūno reakcijos jis nesitikėjo.
(0) 2015-09-13 20
Paprastai šios rūšies atstovai greitumu, švelniai pasakius, nepasižymi. Tačiau Usainu Boltu vadinamas šios rūšies rekordininkas gyvena būtent Didžiojoje Britanijoje. Ir tai yra vėžlys Bertis. Internete plinta vaizdo įrašas, kaip jis bėgioja.
(0) 2015-05-22 57
Nemirtingumo perspektyva – klausimas, žmones dominantis jau kelis tūkstančius metų. Tiesa, didžiąją ligšiolinės mūsų istorijos dalį tai buvo perspektyva, svarstoma tik kaip religinis klausimas, nors kelis pastaruosius dešimtmečius nemirtingumas žmones vis labiau domina ir iš mokslinės pusės: medicina tobulėja, o mokslininkai kartkartėmis vis prabyla apie galimybę gyventi na bent jau 150 metų.
(0) 2015-05-06 24
Kai Pembruke (Jungtinė Karalystė) gyvenanti šimtamečio vėžlio patelę, vardu Mrs T, neteko savo priekinių kojų (jas nugraužė žiurkės), jos gyvenimas nesustojo. Priešingai, gyvūnas dabar mėgaujasi dvigubai greitesniu gyvenimo tempu. O sunkiausia jam buvo išmokti... stabdyti.
(6) 2015-03-23 -5
Dar viena pamokoma istorija iš gyvūnijos pasaulio. Ne, šįkart ne apie kerštingus šunis. Šįkart interneto herojumi tapo įsiutęs vėžlys. Šarvuotį iš kantrybės išvarė vienas smalsuolis, apsireiškęs per patį suartėjimo su patele įkarštį. Perpykęs vėžlys nutarė dvikojį nevidoną pamokyti ir puolė jį vytis :) Visu greičiu! :))) Su visomis komiškiausiomis lėčiausio pasaulyje persekiojimo detalėmis.
(4) 2015-03-15 23
Ar esate kada matę vėžlį, kuris „žiemoja“ šaldytuve, o pavasarį iš jo išimamas ir pabudinamas keltis? Jei ne – šis vaizdo įrašas, patalpintas „Youtube“, jus tikrai privers nusišypsoti.