Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Žmogus ir gamta (Apie gamtą | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2010-12-29 0
Viena pirmaujančių pasaulio mobiliųjų komunikacijų gamintojų ir technologijų novatorių „LG Electronics“ (LG) mobiliųjų telefonų gamyboje naudos ekologišką naujos kartos magnio lydinį „Eco-Magnesium“.
(0) 2010-12-29 0
Miškų vaidmuo žvelgiant istoriškai smarkiai keitėsi. Be daugelio gamtinių veiksnių, vis didesnę reikšmę įgaudavo vidiniai ir išoriniai socialinio pobūdžio faktoriai. Kai kurie iš jų tapo labai svarbūs žmogaus ir miško santykiams, o atskirais atvejais turėjo tiek vienai, tiek kitai pusei egzistencinę reikšmę.
(0) 2010-12-20 0
D. Britanijos Vyriausybė išleido 4,2 mln. svarų sterlingų medžių sodinimui šalies miestuose ir miesteliuose. Daugiausiai medžių buvo pasodinta nepasiturinčiųjų kvartaluose. Tikima, kad žaliosios erdvės padės pagerinti šiuose rajonuose tvyrančią slogią atmosferą. Ar tikrai medžiai turi tokią galią?
(36) 2010-12-17 0
Pasaulinis laukinės gamtos fondas (World Wildlife Fund) pasiūlė naują dokumentų saugojimo formatą, kuris, kaip manoma, nors ir nežymiai, leis apsaugoti miškus nuo kirtimų.
(7) 2010-12-16 0
Mokslininkai pareiškė, kad per pastarąją dekadą sulėtėjo visuotinės temperatūros kilimas. Didžiosios Britanijos meteorologijos tarnybos ataskaitoje teigiama, kad klimato atšilimas sulėtėjo dėl natūralių oro ir taršos kombinacijų pokyčių.
(27) 2010-12-16 13
„Nuožmi konkurencija dėl gėlo vandens jau netolimoje ateityje gali tapti žiaurių konfliktų ir karų šaltiniu.“ Buvęs Jungtinių Tautų Generalinis sekretorius Kofi Annanas, 2001 m.
(0) 2010-12-15 0
Jau šį penktadienį į Lietuvą atvyksta vienas iš šešių koncepcinės kolekcijos dulkių siurblių, kurių gamybai buvo panaudotas plastikas, surinktas pasaulio vandenynuose ir jūrose.
(1) 2010-12-15 0
Baigiantis Meksikoje vykusiai klimato konferencijai, šalys susitarė mažinti anglies dvideginio išmetimus ir steigti 100 mlrd. vertės „žaliąjį fondą“.
(9) 2010-12-15 0
Įvertinus didelį neigiamą hidroenergetikos poveikį upių ekosistemoms ir migruojančioms žuvims bei sukūrus ir patobulinus kitus atsinaujinančios energetikos šaltinius ir patvirtinus Bendrąją vandens politikos direktyvą, ES šalyse hidroenergetika yra vienintelis atsinaujinantis energijos šaltinis, kuris beveik nebeplėtojamas, o kai kuriose šalyse hidroelektrinės palaipsniui stabdomos, užtvankos demontuojamos. Lygumų šalyse, kur statant užtvankas tenka užtvindyti dideles i...
(17) 2010-12-13 0
Kankune (Meksika) vykusioje Pasaulio klimato kaitos konferencijoje planetos gyventojai buvo įspėti apie sparčiai tirpstančių ledynų grėsmę. Jau po kelių dešimtmečių ir taip sausringose vietovėse (Centrinėje Azijoje, dalyje P.Amerikos Andų regione) gyvenantys žmonės gali dar labiau pritrūkti vandens.
(38) 2010-12-10 0
Apie tai, kad slidiems keliams barstyti Lietuvoje naudojama natrio chlorido druska yra kenksminga tiek urbanistinei, tiek gamtinei aplinkai, jau kalbama ne pirmi metai. Tačiau kaip nors kitaip techniškai išspręsti slidžių gatvių barstymo klausimą kol kas delsiama. Lietuvoje kasmet išpilama daugybė techninio natrio chlorido (halito) vien todėl, kad jis yra kelis ar net keliolika kartų pigesnis už kitas ledo tirpdymo priemones.
(1) 2010-12-08 0
Rugsėjo 23-ioji motulės gamtos padalyta pusiau – po lygiai dienai ir nakčiai. Tokį rudens lygiadienį prieš 51-erius metus Žemaičiuose, Plungės rajono Spraudės kaime, išvydo Algimantas Krajinas – būsimasis Plungės girininkijos girininkas. Ir visas jo gyvenimas, žingsniuojant miško takais, supasi tarsi lygiadienio svarstyklėse – su šviesesniais ir tamsesniais atspalviais.
(15) 2010-12-08 1
Galimybė kolonizuoti kitas planetas žavi ne vien mokslinės fantastikos mėgėjus. Siekdami išsiaiškinti, ar įmanoma gyventi kitose planetose, daugybę tyrimų atlieka ir mokslininkai. Randama vis daugiau įrodymų, kad kadaise skystas vanduo tyvuliavo Marso paviršiuje. Nieko stebėtino, jog, įskaitant Mėnulį, ši planeta laikoma viena realiausių pretendenčių pirmosioms žmonijos kolonijoms už Žemės ribų. Tačiau mokslininkai neatmeta galimybės agrarines kultūras auginti ir...
(5) 2010-12-06 0
Ežerams šylant susidaro grėsmė jų gyvūnijai: kylanti vandens temperatūra kenkia jo kokybei ir įvairių gyvūnų rūšių išlikimui, rodo naujo tyrimo duomenys. Per pastaruosius 25-erius metus didžiausi pasaulio ežerai nuolat šilo, patvirtina naujas tyrimas.
(3) 2010-12-05 0
Kuo ilgiau bus delsiama reaguoti į klimato kaitą, tuo daugiau ekosistemų patirs nebepakeičiamą žalą, perspėja jūrų biologas Chrisas Bowleris.