Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Gyvūnijos pasaulyje (Apie gamtą | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(13) 2011-12-30 1
Jis entuziastingai nuo žemės renka medgalius, sulaužo į smulkesnes dalis ir rūpestingai sustato juos į krūvelę. Tai – laužas. Tik dar neuždegtas. Tačiau Kanzi ir ši užduotis – vieni niekai. Atsargiai, kad neapsidegintų pirštų, Kanzi brūkšteli iš dėžutės ištrauktą degtuką ir laužo prakurai netrunka suspragsėti. Kanzi – ne žmogus. Jis – mažųjų šimpanzių (angl. – „bonobo“) patinas. Kanzi aistra ugniai ir laužams verčia susimąstyti ne apie kokias ...
(10) 2011-12-29 0
Naminių augintinių šeimininkai įvairiais būdais stengiasi išmokyti savo globotinius įvairiausių triukų. Tarnauti mokantys šunys ar tualetu besinaudojančios katės jau nieko nestebina. O kaip išdresiruoti varlę?
(1) 2011-12-27 0
Jau seniai žinoma, kad balandžiai puikiai orientuojasi erdvėje ir lengvai randa kelią į namus. Tačiau dabar mokslininkai tvirtina, kad šie paukščiai moka ir skaičiuoti. Tyrimo metu nustatyta, kad balandžiai sugeba atskirti paveikslėlius su skirtingus skaičiumi objektų bei juos surikiuoti nuo mažiausiai iki daugiausiai objektų turinčių paveikslėlių.
(14) 2011-12-23 0
Plikieji smėlrausiai – neįprasti ir nepaprastai įdomūs Rytų Afrikos savanose gyvenantys negausios smėliarausinių šeimos atstovai, pasižymintys ištisa puokšte neįprastų fizinių ypatybių, kurios sudaro joms galimybes sėkmingai gyvuoti negailestingame požeminiame pasaulyje: jos yra aklos, jų oda nejaučia skausmo, be to, medžiagų apykaita šių žiurkių organizmuose vyksta labai lėtai. Tačiau mokslininkus labiausiai domina unikalus šių gyvūnų ilgaamžiškumas: gyvena...
(1) 2011-12-22 0
Ypač maži vorai – mažesni nei 1 mm – geba megzti ne mažiau sudėtingus voratinklius nei jų didesni „kolegos“. Ši mažų vorų savybė glumino biologus, nes buvo manoma, kad jų tinklų verpimo gebėjimus lemia smegenų dydis.
(7) 2011-12-16 0
JAV Nacionalinis sveikatos institutas (NSI) trečiadienį pranešė, kad nebeišduos naujų leidimų bandymams su šimpanzėmis. Sprendimas buvo priimtas remiantis JAV Medicinos instituto atliktu tyrimu, kuris išsiaiškino, kad didelė dalis bandymų su šimpanzėmis buvo nebūtini.
(8) 2011-12-15 0
Beringo jūroje, Rusijai priklausančiuose vandenyse po ledu įstrigo daugiau nei 100 baltųjų delfinų. Iš jūros grįžę žvejai pasakojo, kad delfinai pateko į sąlygiškai nedidelę ledo apsuptą teritoriją. Įkvėpti oro jie vis dar gali, bet be pagalbos išsikrapštyti nebesugebės, praneša CNN.
(4) 2011-12-14 0
Apie fenomenalų varninių paukščių apsukrumą rašėme vos prieš keletą dienų. Juo netruko įsitikinti ir Vilniaus gyventojas Julius, ne tik savo akimis matęs, bet ir spėjęs užfiksuoti, kaip didžiulis juodvarnis pietums parsiskraidino ir sudorojo indelį burokėlių mišrainės.
(4) 2011-12-10 2
Vienoje Ezopo pasakėčioje pasakojama apie varną, norėjusią atsigerti iš ąsočio. Vandens buvo nedaug ir varna negalėjo jo pasiekti savo snapu. Parversti ąsočio paukščiui nepavyko, tad varna nusprendė pasielgti kitaip. Šiam pasakojimui daugiau nei 2500 metų, bet jau tuomet žmonės žinojo kokios gudrios gali būti varnos. Tad kaip pasielgė varna?
(17) 2011-12-09 1
Mokslininkus pribloškė netikėtas socialinio eksperimento su gyvūnais rezultatas. Laboratorinei žiurkei buvo duota pasirinkti – graužti šokoladą vienai ar išvaduoti narvelyje įkalintą kitą žiurkę, tačiau šokoladiniu skanėstu dalintis su ja. Padarėlio pasirinkimas nustebino eksperimento autorius – paaiškėjo, jog empatija ir prosocialumas būdingas ne vien primatams, bet ir primityvesnių rūšių žinduoliams.
(11) 2011-12-01 5
Gamtos mylėtojas žiniasklaidai noriai papasakojo, kaip dvi dienas atokioje Naujajai Zelandijai priklausančioje saloje stebėjo gigantišką vabzdį, nepabūgusį užsiropšti ant jo rankų ir draugiškai sutriauškusį morką. Milžiniškas į žiogą ar svirplį panašus gyvis, kurio gentainiai N.Zelandijoje vadinami didžiosiomis vetomis (maor. – „wētā“), buvo gerokai sunkesnis už žvirblį ir svėrė net triskart daugiau už pelę. Tai – didžiausias gyvas vabzdys, kada nors ...
(0) 2011-12-01 0
JAV mokslininkai aptiko balandžių ir sraigtasparnių skrydžio panašumus. Mokslininkų straipsnis publikuotas recenzuojamame leidinyje „Proceedings of the National Academy of Sciences“.
(24) 2011-11-29 -1
Šiaurės Europoje esančiose Farerų salose jūros vanduo, dėl šimtų sumedžiotų banginių, nusidažė raudonai. Lapkričio 22-ąją surengtos žudynės yra dalis vietinės banginių medžioklės tradicijų.
(0) 2011-11-28 0
Penkiasdešimtmetis britas įgyvendino daugybę metų brandintą nuostabiai gražią idėją – akliems drambliams surengti koncertą. Tiesiog vienoje iš Tailando pievų pastatytu pianinu romiai ausimis mosavusiems ir švendres kramsnojusiems neregiams galiūnams Polas Bartonas (Paul Barton)atliko L. van Bethoveno kūrinius.
(2) 2011-11-24 0
Nedaugelis žino, kad vienas didžiausių kai kurių vorų priešų yra skruzdėlės. Jos ne tik dideliais būriais gali užpulti voragyvius, bet ir juos… apvogti. Singapūro nacionalinio universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad būtent kryžiuočiai vorai efektyviau ginasi nuo šių „nusikaltėlių“, besitaikančių į jų gyvybę, maistą ir kiaušinėlius.