Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Gyvūnijos pasaulyje (Apie gamtą | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(13) 2009-05-19 50
Ar kada nors jums kilo klausimas, kokios trukmės gyvenimas tikėtinas kokios nors rūšies gyvūnui? Visi gyvūnai natūraliai miršta per tam tikrą laiko tarpą, o vidutinė jų gyvenimo trukmė leidžia daryti prognozes apie kitų jų giminaičių ilgaamžiškumą.
(27) 2009-01-30 33
Atskirai pristatinėti kurmių turbūt nereikia niekam – ekologams ir gamtininkams tai švarios ir gyvybingos žemės indikatorius, na, o pievučių ir sodų šeimininkams – papildomas galvos skausmas. Jų išrausti žemės kauburėliai dažnai sodybų šeimininkus varo į neviltį, todėl ne atsitiktinai žinomi patys įvairiausi kovos būdais su šiais gyvūnėliais, tačiau nei vienas jų nėra labai ilgalaikis ar 100% garantuotas. Dabar du entuziastai lietuviai nusprendė įrodyti, jo...
(4) 2009-08-12 20
Dar prieš gerą dešimtmetį į ligų profilaktikos bendrovę „Endemik“, kurioje dirbo Laimo ligą ir erkinį encefalitą Lietuvoje atradę specialistai, trejus metus buvo registruojami pacientai, susirgę nustatyta ir laboratoriškai patvirtinta Laimo liga, kuria užsikrėsta ne per erkės įsisiurbimą.
(4) 2009-05-26 9
Komodo varanai arba dar vadinami drakonai, turi panašius į ryklio dantis. Įkasdami jie suleidžia nuodų, nuo kurių žmogus gali mirti per valandą. Anksčiau kartu su šiais didžiausiais pasaulyje ropliais gyvenę žmonės jų nebijojo. Vietos gyventojai net pasakoja legendą, kaip žmogus vedė drakono „princesę“ ir jiems gimė dvynukai – berniukas Gerongas ir drakoniukė Orah, kuriuos gimimas išskyrė.
(10) 2009-09-24 8
Gali būti, jog vorų audžiami tinklai yra vienos gražiausių ir sudėtingiausių struktūrų gyvūnijos pasaulyje. Tačiau kai kurių rūšių vorams paprasto "audinio" nepakanka ir jie žengia vieną žingsnį į priekį - dekoruoja savo voratinklius sudėtingesniais nei būtina raštais.
(6) 2009-11-29 7
Galbūt kam nors atrodo, kad varles, tiksliau jų šlaunytes, valgo tik prancūzai. Netiesa.
(8) 2009-01-13 4
Dramblys paprastai asocijuojasi su didele jėga ir lankstumo stoka. Tačiau pasirodo net ir jie gali įvaldyti preciziškas savybes – tarkim su straublyje sugniaužtu teptuku nutapyti piešinį.
(6) 2009-06-12 4
Kolibrių patinai, bandydami sužavėti pateles, gali skraidyti „greičiau nei naikintuvai“, teigiama naujame tyrime.
(3) 2009-03-10 4
Praėjusį ketvirtadienį Kalifornijoje, Santa Monica prieplaukos akvariume vieno sumanaus aštuonkojo didysis pabėgimas baigėsi dideliu potvyniu, pranešė „National Geographic News“. Ta proga kviečiame žvilgtelėti į šių keistų gyvūnų ne ką mažiau keistas galimybes.
(7) 2009-12-08 3
Lokys Balu, tigras Šerchanas ir liūtas Leo užmezgė pačią neįprasčiausią ir niekur nematytą draugystę. Prieš aštuonerius metus per policijos reidą iš JAV narkotikų prekeivių išgelbėti trys draugai tuo metu buvo tik poros mėnesių jaunikliai. Nusikaltėliai juos laikė kaip statuso simbolį, rašo „The Telegraph“.
(26) 2009-07-14 3
Kačių savininkai tai jau galėjo įtarti – jų augintiniai atrado ir naudojasi būdu, kaip manipuliuoti žmonėmis.
(3) 2009-03-20 3
2009 metais sukanka 110 metų, kai pasaulyje pradėtas mokslinis paukščių žiedavimas, ir 80 metų, kai sistemingai paukščius žieduoti imta Lietuvoje. Paukščių žiedavimas - unikalus sparnuočių tyrimo metodas, labai plačiai paplitęs visoje planetoje bei savo reikšmės neprarandantis ir XXI a. Visame žemės rutulyje kasmet sužieduojama apie 6 mln. paukščių. Kalbant apie žiedavimą, dažniausiai užduodami klausimai, kodėl paukščiai žieduojami, kaip žieduojami, kas žie...
(9) 2009-03-19 3
Spinduliuotė padarė didesnę įtaką gyvūnams, gyvenantiems netoli Černobylio atominės elektrinės, nei anksčiau manė mokslininkai, rodo tyrimas, kurį atliko Prancūzijos nacionalinis mokslo tyrimų centras.
(5) 2009-05-19 2
Sulawesi saloje gyvenantis paukštis maleo turi unikalų savo jauniklių priežiūros "stilių", jei tai apskritai galima pavadinti priežiūra. Savo kiaušinius paukštis užkasa smėlyje ir... užmiršta. Tačiau mažyliai taip pat turi savo triukų. Vos išsiritę ir išsikapstę į paviršių, jie jau sugeba skraidyti.
(17) 2009-09-06 2
Vilkai kai kuriuose logikos testuose pasirodo geriau nei šunys, rodo nauja studija, atskleidusi gyvūnų skirtumus, kurie, manoma, yra šunų tapimo įnamiais pasekmė.