Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Vaismedžiai ir vaiskrūmiai (Apie gamtą | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-04-16 14
Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas kviečia pažinti ir išmokti panaudoti išskirtinius augaluose slypinčius turtus. Kaip teigia Botanikos sodo mokslininkai, šios įgytos žinios yra svarbios kasdien – ne tik tuomet, kai susiduriame su sveikatai pavojingomis ligomis. Apie šiuo metu VDU Botanikos sodo Pomologijos mokslo sektoriaus kolekcijose pražydusius augalus, jų vertingąsias savybes ir panaudojimo būdus pasakoja mokslo darbuotoja dr. Laima Česonienė.
(0) 2018-07-27 1
Ilgą laiką juodieji serbentai JAV buvo vadinami „uždraustuoju vaisiumi“, rašo healthline.com. Ūkininkai manė, kad iš Europos ir Azijos kilusios rūgštokos uogos padeda platinti pušims kenksmingą grybelį. Dėl draudimo daugelis amerikiečių nepasinaudojo šios uogos teikiamais privalumais.
(0) 2018-02-13 -1
Galbūt esate girdėję posakį – vienas supuvęs obuolys gali sugadinti visą maišą obuolių. Tai nėra lietuviškas posakis pas mus kažkodėl labiau mėgstamas medus ir degutas). tačiau vis tiek neblogas.
(0) 2014-04-14 2
Japonijos vienuolius ir mokslininkus stebina vyšnios medis, išaugintas iš aštuonis mėnesius kosmose išbuvusios sėklos. Jis sukrovė žiedus keleri metai anksčiau nei tikėtasi ir, beje, labai stebinančius žiedus.
(0) 2013-10-03 1
Vienas britų sodininkas užaugino obelį, ant kurios šakų auga ne mažiau nei 250 skirtingų veislių obuoliai. Jau 24 metus Paulas Barnettas užsiima obels skiepijimu ir sėkmingo darbo vaisiais mėgaujasi tiesiog savo namų kieme, praneša "Isciencetimes.com."
(1) 2013-08-29 0
Nors dauguma pirkėjų piktinasi netyčia nusipirkę sukirmijusį kopūstą ar obuolį, tačiau gamtininkai sako, kad rasta kirmėlaite reikėtų tiesiog pasidžiaugti, nes ji leidžia manyti, kad jūsų lėkštėje atsidūrusi sodo gėrybė nebuvo purkšta chemikalais.
(8) 2011-08-24 1
Į parduotuvę išsirengė grupė žurnalistų – jie turėjo sąrašą liaudiškų patarimų, kaip išsirinkti saldžiausią ir geriausią arbūzą. Įsigiję du arbūzus, korespondentai surengė degustaciją, per kurią bandė nustatyti, ar liaudiški patarimai tikrai veiksmingi ir gali padėti išsirinkti parduotuvėje geriausią arbūzą, skelbia DELFI.ee.
(14) 2009-11-13 0
Australijos mokslininkai pranešė išvedę „geriausią pasaulyje“ obuolių veislę RS103-130. Šie obuoliai skanūs, nepūva ir labai atsparūs kenkėjams.
(14) 2009-05-12 0
Neįprastos formos vaisių išrado Kumamoto mieste (Japonija) gyvenantis fermeris Hiroichi Kimura ir jo žmona. Jų teigimu, idealiai širdies formą atitinkantį arbūzą jiems pavyko užauginti po trijų metų pastangų. Tai augintojų nuomone simbolizuoja jų aistrą sodininkystei ir meilę vienas kitam.
(2) 2008-10-10 0
Kavą mėgstame daugelis, tačiau ar dažnai susimąstome, kiek reikia įdėti darbo, kad pupelės taptų tokios, kokiomis mes jas gauname? Šiame video trumpai pasakojama, kaip pupelės surenkamos Brazilijos kavos plantacijoje "Fazenda Conquista".
(0) 2008-01-24 0
Daugiau kaip 50 proc. receptiniuose vaistuose esančių cheminių preparatų pirmiausia buvo aptikti augaluose. Tačiau dabar vaistiniams augalams kelia grėsmę per didelis jų rinkimas bei miškų kirtimas. Tyrėjai įspėja, kad ateityje rasti vaistų nuo vėžio ar ŽIV gali ir nepavykti, nes jau nebebus reikiamų vaistinių augalų.