Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Stuburiniai (Apie gamtą | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2013-12-22 4
Vėl ir vėl tenka grįžti prie stumbrų temos. Kodėl? Šį mėnesį visuomenei buvo paskleistas valdžios nuosprendis – iki 2015 m. laisvų stumbrų Lietuvoje nebeliks. Sprendimą lydėjo ir šūsnis vienašališkų argumentų – iš valdžios vyrų, seimūnų, ūkininkų – pateisinančių šį žingsnį. Remiamasi ne tik žemdirbių skundais ar priekaištais, bet ir mokslininkų tyrimų išvadomis bei rekomendacijomis, nors jokie tyrimai, netgi rimtesni stebėjimai, bent jau porą dešimtmečių, su stumbrais iš viso nėra atliekami. Kadangi stumbrai savo žiniasklaidos priemonių neturi, pabandysiu aš jiems paadvokatauti. Vis dėlto per pastaruosius šešerius metus ne vieną tūkstantį valandų praleidau Krekenavos apylinkėse, ir nors stumbrai nėra mano interesų objektas, tačiau per tą laiką ne kartą su jais esu susitikęs, nuolat aptinku jų veiklos pėdsakų, tad j
(0) 2013-12-19 0
Tradiciškai manoma, kad Naujojoje Zelandijoje kadaise gyvenusių paukščių moa svoris siekdavo apie 250 kg. Paleontologai palygino moa ir jų tebegyvenančių giminaičių stručių kaulų fragmentus ir padarė tam tikras išvadas apie tikrąjį gigantiškųjų moa stručių svorį.
(4) 2013-12-13 3
Rusijoje gyvenanti šeima ant savo namo stogo netikėtai užfiksavo varną, kuri mėgaujasi žiemos teikiamomis pramogomis – čiuožinėjimu. Tam ji pasirinko statų namo stogą, o jos čiuožykle tapo pats paprasčiausias dangtelis nuo majonezo.
(0) 2013-12-13 1
Norėdami save apsaugoti, kai kurie gyvūnai staigiai pakeičia savo spalvą, kuomet keičiasi ir jų aplinka. Tačiau tokie gyvūnai kaip chameleonai keičia savo kūno spalvą netgi norėdami pasišnekučiuoti su kitu chameleonu. Arizonos valstijos universiteto mokslininkai atrado, jog chameleonai savo spalvą pakeičia ne tik todėl, kad nori išlikti paslaptingi ir nematomi, bet ir norėdami perteikti kitiems įvairią svarbią informaciją.
(0) 2013-12-12 1
Grynas.lt skaitytoja Violeta labai nustebo Garliavoje pamačiusi kartu su kitais varniniais paukščiais besisukiojančią vyšninės spalvos plunksnomis pagražintą kuosą. Moteris svarsto, ar tik nebus paukštį kas tyčia perdažęs plaukų dažais. Tačiau ornitologai sako, kad tai – nors ir nedažnas, bet logiškai paaiškinamas reiškinys.
(37) 2013-12-10 2
Japonijoje atliktas tyrimas įrodė, kad katės nereaguoja į kvietimą ne dėl to, kad neatpažįsta savo vardo ar šeimininko balso, jos tiesiog tai sąmoningai ignoruoja, rašo metronews.fr.
(0) 2013-12-08 0
Virškinimo organo trūkumas žuvyse bei kituose gyvūnuose gali būti nulemtas genų.
(0) 2013-12-05 0
Mokslininkus seniai stebino koalų skleidžiami garsai, neįprastai žemi tokiam nedideliam gyvūnui. Pasirodo, griausmingą riaumojimą šiam Australijos sterbliniam gyvūnui padeda išgauti tarp sausumos žinduolių unikalus organas – gomurinės balso stygos, praneša bbc.co.uk.
(0) 2013-12-05 0
Anamito kalnuose, Indokinijos pusiasalyje, World Wildlife Fund biologai nufotografavo saolą (Pseudoryx nghetinhensis) - vieną rečiausių žinduolių visame pasaulyje.
(9) 2013-12-04 2
Kiekviena pelė ant salos nuleista nedideliais parašiutais – kad gyvūnai jais užsikabintų ant medžių šakų ir liktų ten kyboti.
(0) 2013-11-29 3
Praėjusią savaitę Rokiškio rajono ūkininko triušius papjovusiam laukiniam gyvūnui buvo priklijuota lūšiuko etiketė. Tačiau į plėšrūno nuotrauką geriau įsižiūrėję gamtininkai konstatavo, kad tokio gyvūno Lietuvoje – nė su žiburiu nerasi.
(2) 2013-11-29 1
Prie Farerų salų vietos gyventojas smeigė nugaišusiam kašalotui į pilvą, šio pilvas sprogo ir vidaus organai išsilakstė tarsi ugnikalnio kraterio turinys.
(0) 2013-11-20 -1
Arktiniuose vandenyse, netoli Kanados žvejai sugavo ypatingai keistos ir kraupios išvaizdos pabaisą. Po ilgų spėlionių, koks tai gyvis, ichtiologai galų gale identifikavo, kad į tinklus pakliuvo superreta kremzlinė žuvis.
(0) 2013-11-20 2
Mokslininkų tyrimai parodė, kad varnos – labai intelektualūs paukščiai, galintys ne tik prisiminti žmonių veidus, bet ir slėpti savo maistą tam, kad jo nepaimtų kiti. Anksčiau manyta, kad varnos maistą slepia dėl streso. Pasirodo, jos tai daro todėl, kad galvoja, jog jį kas nors gali pavogti.
(1) 2013-11-19 0
JAV ir Kinijos paleontologai Tibete atrado priešistorinės didžiosios katės kaukolės liekanas. Anot mokslininkų, į snieginį leopardą panašus plėšrūnas perrašys visą katinų (Felidae) šeimos evoliucijos sampratą.