Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Žinduoliai (Apie gamtą | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2013-12-22 4
Vėl ir vėl tenka grįžti prie stumbrų temos. Kodėl? Šį mėnesį visuomenei buvo paskleistas valdžios nuosprendis – iki 2015 m. laisvų stumbrų Lietuvoje nebeliks. Sprendimą lydėjo ir šūsnis vienašališkų argumentų – iš valdžios vyrų, seimūnų, ūkininkų – pateisinančių šį žingsnį. Remiamasi ne tik žemdirbių skundais ar priekaištais, bet ir mokslininkų tyrimų išvadomis bei rekomendacijomis, nors jokie tyrimai, netgi rimtesni stebėjimai, bent jau porą dešimtmečių, su stumbrais iš viso nėra atliekami. Kadangi stumbrai savo žiniasklaidos priemonių neturi, pabandysiu aš jiems paadvokatauti. Vis dėlto per pastaruosius šešerius metus ne vieną tūkstantį valandų praleidau Krekenavos apylinkėse, ir nors stumbrai nėra mano interesų objektas, tačiau per tą laiką ne kartą su jais esu susitikęs, nuolat aptinku jų veiklos pėdsakų, tad j
(37) 2013-12-10 2
Japonijoje atliktas tyrimas įrodė, kad katės nereaguoja į kvietimą ne dėl to, kad neatpažįsta savo vardo ar šeimininko balso, jos tiesiog tai sąmoningai ignoruoja, rašo metronews.fr.
(0) 2013-12-05 0
Mokslininkus seniai stebino koalų skleidžiami garsai, neįprastai žemi tokiam nedideliam gyvūnui. Pasirodo, griausmingą riaumojimą šiam Australijos sterbliniam gyvūnui padeda išgauti tarp sausumos žinduolių unikalus organas – gomurinės balso stygos, praneša bbc.co.uk.
(0) 2013-12-05 0
Anamito kalnuose, Indokinijos pusiasalyje, World Wildlife Fund biologai nufotografavo saolą (Pseudoryx nghetinhensis) - vieną rečiausių žinduolių visame pasaulyje.
(0) 2013-11-29 3
Praėjusią savaitę Rokiškio rajono ūkininko triušius papjovusiam laukiniam gyvūnui buvo priklijuota lūšiuko etiketė. Tačiau į plėšrūno nuotrauką geriau įsižiūrėję gamtininkai konstatavo, kad tokio gyvūno Lietuvoje – nė su žiburiu nerasi.
(2) 2013-11-29 2
Prie Farerų salų vietos gyventojas smeigė nugaišusiam kašalotui į pilvą, šio pilvas sprogo ir vidaus organai išsilakstė tarsi ugnikalnio kraterio turinys.
(1) 2013-11-19 0
JAV ir Kinijos paleontologai Tibete atrado priešistorinės didžiosios katės kaukolės liekanas. Anot mokslininkų, į snieginį leopardą panašus plėšrūnas perrašys visą katinų (Felidae) šeimos evoliucijos sampratą.
(1) 2013-11-18 0
Baltijos krante – netikėtas radinys. Jūra į krantą išmetė daugiau nei toną sveriantį negyvą banginį. Specialistų teigimų, tai yra aukštakaktis snapuotis (lot. Hyperoodon ampullatus) – snapuotųjų banginių šeimos žinduolis.
(0) 2013-11-08 2
Algimantas Bakas – dešimtmetės senbernarės Bitės šeimininkas. Šį keturkojį Kaune pažįsta visi. Neįtikėtinai protingas šuo – tikras miesto pasididžiavimas. Ji ne tik moka išnešti šiukšles, parnešti malkų, bet ir viena gali nukeliauti į parduotuvę, nupirkti reikiamų produktų.
(4) 2013-10-29 11
Centrinėje Afrikos dalyje gyvenantys basendžių veislės šunys yra vieni iš keisčiausių pasaulyje. Skirtingai nei kiti jų gentainiai, šie šunys visiškai nemoka loti. Dėl ypatingos gerklų formos, šie keturkojai skleidžia specifines, giedojimą primenančias vokalizacijas.
(0) 2013-10-29 7
Viename šilčiausių ir tikroviškiausių filmų apie šuns ir žmogaus gyvenimą kartu „Marlis ir aš“ nuskambėjo daugelį žmonių abejingais nepalikusi frazė, kad šuniui nusispjauti į gražias mašinas, pinigus, didelius namus. Šuniui vis vien, ar tu esi turtingas ar vargšas. Protingas ar kvailas. Atiduok jam savo širdį ir jis tau atiduos savąją. O ar apie daugelį žmonių galėtum tai pasakyti? Ar su daugeliu jaučiamės reikalingi, mylimi, vieninteliai? Ar su daugeliu jaučiamės laimingi? 
(0) 2013-10-23 0
Internete didžiulės sėkmės sulaukė vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas automobilio stiklo valytuvais susidomėjęs katinas.
(7) 2013-10-17 0
Oksfordo universiteto mokslininkai bioaudiniuose, kurie priklauso prieš keliasdešimt metų Himalajuose nukautam padarui, kurį medžiotojas palaikė „sniego žmogumi“, rado genetinių sutapimų su senoviniais poliariniais lokiais ir yra linkę manyti, kad „sniego žmonės“ tebeklaidžioja po Himalajus, skelbia „Telegraph.co.uk“.
(0) 2013-10-07 1
Priešistoriniais laikais Žemės paviršiumi klaidžioję drambliai atrodė visai ne taip, kaip dabartiniai jų ainiai. Jie ne tik neturėjo straublių – jų snukis atrodė panašus į du sudėtus kastuvus, iš kurių smygsojo ne 2, o 4 iltys.
(3) 2013-10-07 0
Įniršio sindromas, arba idiopatinė agresija – sunki ir reta šunų elgesio problema, pakankamai dažnai klaidingai diagnozuojama ir painiojama su kitomis agresijos formomis. Problema plačiai tyrinėta 1970 – 1980 metais ir vienu metu bet koks staigios, sprogstamosios agresijos epizodas buvo žymimas kaip „įniršio sindromas“ - ypač jei pasireikšdavo spanielių tipo atstovams.