Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Racionalus medžiagos panaudojimas (Apie gamtą | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-08-04 11
Kai dėl klimato permainų vis labiau alina kaitra ir sausra, daug didžiųjų pasaulio miestų kenčia dėl vandens trūkumo. Peru sostinėje Limoje du milijonai iš dešimties milijonų gyventojų namie neturi vandens. Bet jos pakraščių gyventojai rado išeitį – įdiegė pigią ir paprastą sistemą, kuri rūką paverčia vandeniu.
(1) 2014-07-23 23
Mažiau nei per dvi valandas Jungtinės Karalystės gyventojai išmeta tiek šiukšlių, kiek užtektų užpildyti visą Žalgirio areną Kaune. Ši statistika neduoda ramybės ir tiesiog pykdo virtuvės šefą Douglasą McMasterį, todėl jis nutarė visa tai pakeisti ir pradėti nuo 50-ies vietų visiškai atliekų nepaliekančio restorano atidarymo Brightono gatvėje.
(0) 2014-06-06 52
Kas gali būti geriau karštą vasaros dieną, už drybsojimą vėsiame namų kiemelio pavėsyje su skardine gaivaus alaus? O gi tai, kad alus visada išlieka šaltas, ir jo atsargoms papildyti į virtuvę bėgioti nereikia!
(8) 2014-03-21 0
Prieš porą metų jau buvo rašyta apie Lietuvos geologijos tarnybos šviežiai sudarytą žemėlapį, kuriame raudonais taškais sužymėti daugiausiai klausimų keliantys taršos objektai. Kaip situacija pakito per pastaruosius dvejus metus: ar saugių vietų, kur statytis namą ar pirkti sklypą padaugėjo, o gal kaip tik atvirkščiai – sumažėjo?
(1) 2013-08-12 1
Sparčiai didėjant susirūpinimui planetos ekologine situacija, architektūra atsidūrė po didinamuoju stiklu. Ieškoma įprastinių statybinių medžiagų pakaitalų, saulės ir vėjo energijos integravimo galimybių bei kitų įmanomų žaliųjų sprendimų. Viskas vyksta lėtai ir nuosekliai, žingsnis po žingsnio judant užsibrėžto tikslo link. Laimei, Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenančiam architektui Maiklui Reinoldsui (Michael Reynolds) toks lėtas vystymasis nebuvo priimtinas, tad jis nusprendė viską keisti greitai ir radikalai, tapdamas tikru šiukšlių kariu.
(0) 2012-08-20 0
Kaip teigia japonų "Fujitsu" oficialus pranešimas spaudai, kompanijai pavyko įdiegti technologiją, kuri leidžia kurti plastikinius nešiojamų kompiuterių korpusus iš perdirbtų optinių diskų, kurių sudėtyje yra polikarbonato.
(4) 2011-10-14 1
Viena iš klimato kaitos ir šiltnamio efekto priežasčių – didėjanti CO2 koncentracija atmosferoje. Dėl šio veiksnio nemaža kaltės dalis verčiama popieriaus pramonei, kuri laikoma atsakinga už miškų ploto mažėjimą visame pasaulyje. Tačiau dažnai pamirštama, jog net popieriaus gamybą yra įmanoma harmoningai suderinti su mus supančia aplinka.
(1) 2011-06-28 0
Melburno karališkojo technologijų instituto (Australija) mokslininkai eksperimento metu sėkmingai išmėgino, kaip plona pjezoelektrinė plėvelė mechaninį slėgį paverčia elektros energija. Galbūt nebe už kalnų tas laikas, kai nešiojamųjų kompiuterių baterijos bus įkraunamos renkant tekstą klaviatūros klavišais?
(0) 2011-06-04 0
Mokslininkai paskaičiavo, kad maždaug trečdalis pasaulinių gėlo vandens atsargų yra… ore. Kodėl gi nepaimti iš ten vandens, jei kitų šaltinių šalia nėra? Savo išradimu pasidalino MIT instituto (JAV) atstovai – pastarojo instituto mokslininkai sukūrė vandens išskyrimo iš rūko įrenginį.
(12) 2011-05-05 -1
Lietuvoje ir kitur dalį sriubų jau įprasta patiekti iš duonos kepalo išskobtame kubiliuke. Atsirado naujas pasiūlymas - iš duonos gaminti ir šaukštą. Koncepciją sugalvojusios dizainerės Sirenos Elise Wilhelmsen manymu, šie šaukštai galėtų pakeisti ir vienkartinius plastikinius, ir įprastus šaukštus.
(36) 2010-12-17 0
Pasaulinis laukinės gamtos fondas (World Wildlife Fund) pasiūlė naują dokumentų saugojimo formatą, kuris, kaip manoma, nors ir nežymiai, leis apsaugoti miškus nuo kirtimų.
(0) 2010-02-03 0
Japonijos įmonė Oriental Co. Ltd. pademonstravo savo sukurtą mašiną, pavadintą „Baltasis ožys“, kuri panaudotą biuro popierių tiesiogiai perdirba į tualetinį popierių.
(4) 2009-07-13 1
Kai nuo Ramiojo vandenyno atslenka tankus rūkas, ant kalno šlaito netoli Limos (Peru) įrengti specialūs tinklai surenka smulkius drėgmės lašelius ir taip užtikrina gyvybiškai būtino vandens tiekimą teritorijai, kuri per metus gauna vos pusantro centimetro kritulių.
(17) 2009-05-01 1
Gali kilti natūralus klausimas - ką tokiame paprastame gaminyje galima "transformuoti"? Pasirodo galima. "Green Box" pavadintas gaminys gali pavirsti keturiomis popierinėmis lėkštutėmis-padėkliukais ir nauja mažesne dėžute likusiai picos daliai. Kaip tai daroma žiūrėkite video.