Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Gamtosauga (Apie gamtą | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2011-12-28 0
Gerb. Danas Augutis rugsėjo mėn. „Miškuose“ tvirtino, kad „reali gamtos vertybių apsauga yra užtikrinta tik 1 % Lietuvos miškų“. Kaip tik dėl šios priežasties „vis dar nepavyksta išsaugoti retų ir nykstančių rūšių bei buveinių“, o „kiekvienas naujas Raudonosios knygos leidimas yra vis storesnis…“
(11) 2011-12-20 1
Rusija per metus išpila tiek naftos, kad tai prilygtų šešiems naftos įšsiliejimams Karibų jūroje „Deepwater Horizon“ naftos platformoje 2010 m.. Pastaroji naftos išsiliejimo katastrofa tebevadinama didžiausia pasaulyje.
(0) 2011-12-18 0
Metelių regioninis parkas įsikūręs nepakartojamoje didžiųjų pietų Lietuvos ežerų dubumoje, suformuotoje milžiniško ledyno liežuvio. Net jei leistumėtės iš kosmoso, nesunkiai pataikytumėte į šias vietas – taip jos skiriasi nuo kito kraštovaizdžio. Šių trijų didelių ežerų su niekuo nesupainiosi. O nusileidus ant žemės galima pasidairyti į tolius nuo įspūdingos kalvų grandinių virtinės, kuri tęsiasi Dusios ežero vakarinėmis ir Obelijos ežero rytinėmis pa...
(24) 2011-11-29 -1
Šiaurės Europoje esančiose Farerų salose jūros vanduo, dėl šimtų sumedžiotų banginių, nusidažė raudonai. Lapkričio 22-ąją surengtos žudynės yra dalis vietinės banginių medžioklės tradicijų.
(4) 2011-10-20 0
Jau beveik dešimtmetį Lietuvos ornitologų draugiją (LOD) pasiekia informacija apie į stiklą atsitrenkiančius paukščius. Žuvusių paukščių skaičius ypač išaugo pradėjus statyti konstrukcinio tipo pastatus su daugybe stiklo, o taip pat pastatų langams pradėjus naudoti tonuotus ar šviesą atspindinčius stiklus.
(0) 2011-10-13 9
Mokslininkai teigia, kad ir Baltijos jūroje gausu ryklių. Tiesa, ne prie Lietuvos krantų, o vakarinėje dalyje, ypač Kategato bei Skagerako sąsiauriuose.
(3) 2011-09-08 0
Neįtikėtiną kelionę kartą jau atlikęs ir iš Antarktidos į Naująją Zelandiją atplaukęs paklydęs, pavargęs pingvinas dalį kelio namo buvo nuplukdytas laivu, tačiau dar du su puse tūkstančio kilometrų turės įveikti pats. Kaip jam sekasi įveikti šią sekinančią kelionę, galima stebėti internetu.
(6) 2011-08-28 0
Užsienyje saugomos teritorijos turi savanorišką tarnybą. JAV jie vadinami Nacionalinių parkų reindžeriais. Panašūs savanoriai dirba ir Azijoje, Afrikoje, Europoje.
(0) 2011-07-03 0
Prieš 40 metų buvo sumedžiotas paskutinis laisvėje gyvenęs baltasis oriksas (dar vadinamas arabų oriksu), tačiau gamtosaugininkams pirmą kartą istorijoje pavyko atkurti populiaciją pasitelkus nelaisvėje išaugintus jų gentainius.
(0) 2011-06-15 0
Jei nuo metų pradžios Lietuvos gyventojai valgytų vien tik Europos Sąjungai priklausančiuose vandenyse sužvejotą ir žuvininkystės ūkiuose užaugintą žuvį, tai ji būtų pasibaigusi jau birželio 12 dieną. Likusius pusę metų mes esame priklausomi nuo iš kitų šalių atvežtos žuvies. Bendrai visoms ES narėms savų žuvies išteklių užtektų iki liepos 2 dienos, praneša Lietuvos gamtos fondas.
(0) 2011-06-13 0
Grupė biologų siūlo jūreivių legendose vaizdžiai piešiamą kalmarą architeučį patvirtinti vandenynų įvairovės simboliu – sausumos gyvūnams tokiu simboliu jau senokai yra tapusi didžioji panda.
(8) 2011-05-30 1
Didžiausias Irane Urmijos ežeras vis labiau senka, o po keleto metų gali visiškai išdžiūti, atidengdamas didžiulius druskos klodus.
(6) 2011-05-27 0
Negyvoji jūra pastaraisiais dešimtmečiais dramatiškai seko, daugiausia – dėl žmonių poreikio vandeniui. Tačiau dabar, užuot leidę jūrai visiškai sunykti, kai kurie mokslininkai vis rimčiau ragina ją gelbėti, rašo „Discovery“.
(1) 2011-05-25 0
Islandija, turinti leidimą per metus sumedžioti pusantro šimto finvalų ir šimtą mažųjų ruožuočių, paskelbė, kad šio medžioklės sezono pradžią atideda, nes po žemės drebėjimo Japonijoje sumažėjo banginių mėsos paklausa.
(0) 2011-05-13 1
Nedideliame Kęstučio ir Ingos Samušių ūkyje Paliesio kaime, Molėtų rajone, neseniai įvyko jau ne pirmą kartą rengiama avikirpio šventė. Kelintus metus iš eilės rengiamas avių kirpimas čia suvokiamas ir atliekamas ne tik kaip privalomas ūkio darbas, bet ir kaip puiki šventė savo šeimai, draugams, pažįstamiems, bendraminčiams. Jau šeimos tradicija tampančios šventės metu su gausiai susirenkančiais bendraminčiais savo įspūdžiais ir patirtimi dalijasi vilnos velė...