Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Geniniai paukščiai (Apie gamtą | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2011-10-07 1
Kleira Spotisvud (Cleir Spottiswood) iš Kembridžo universiteto užfiksavo, kaip aršiai ką tik išsiritę plonosnapio medpaukščio jaunikliai puola žmogaus pirštą, pagalvojęs, jog tai tame pačiame lizde esantis kitas paukščiukas.
(0) 2019-04-04 15
Ar kada nors matėte į medį stuksenantį genį? Tikriausiai pagalvojote, kaip jis, stuksendamas tokia jėga, nesusitrenkia galvos? Galbūt nežinojote, kad genys kala į medį 1000 kartų didesne jėga, nei gravitacija.
(0) 2020-05-18 45
Vaikštinėdami miške ar parke tikriausiai esate girdėję kalenimą - kažkur tolumoje darbuojasi genys. Jums tikriausiai net yra tekę matyti, kaip stipriai genus snapu kalą skylę medyje. Taip šie paukščiai kuriasi namus arba ieško vabzdžių maistui. Bet kaip tokį stiprų kalimą atlaiko genių snapai? Ar jie kuo nors ypatingi?
(3) 2009-07-26 2
Gal tukanams didelis snapas reikalingas vaisiams nulupti, partneriams privilioti, plėšrūnams atbaidyti, arba kam nors visiškai skirtingo? Pasirodo, snapas skirtas ne tik maistui apdoroti - juo paukštis atsikrato perteklinės šilumos, kai jo kūnas per daug įšyla, teigia atlikto tyrimo autoriai.
(1) 2013-02-20 1
Gyvūnai nuolat priversti taikytis prie modernėjančio pasaulio. Geniai jau spėjo pagarsėti, kaip paukščiai, kurie pastatų fasaduose nesibodi įsirengti sau namus. Atsikratyti tokio kaimyno tampa nelengva užduotimi.
(0) 2015-10-19 7
Nauji ir renovuoti daugiabučiai malonūs akiai bei patogūs gyventi. Pasirodo, ne tik žmonėms, bet ir paukščiams. Viename P.Žadeikos name Vilniuje namo sienoje apsigyveno genys. Ir bent kol kas geruoju jo nepavyksta išprašyti.