Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Gyvulininkystė (Apie gamtą | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-12-05 0
Pasak neseniai pasirodžiusio tyrimo, daugėja žmonių, kurių mityboje gausu gyvulinės kilmės produktų, rašo nature.com. Greitai kylančios Kinijos ir Indijos ekonomikos skatina pasaulinį mėsos suvartojimo augimą, taip atsverdamos šio vartojimo sumažėjimą kitose vietovėse. Mokslininkų teigimu, tokios tendencijos nieko gero nežada aplinkos būklei – mėsos pramonė jau dabar yra atsakinga už didelę dalį į atmosferą išmetamo CO2.
(0) 2013-11-25 9
Kiaušiniai turguose - viena populiariausių prekių: jei nesuskubsi ateiti laiku, nebegausi. Daugelis žmonių tiki, kad ūkininkų ar močiučių užauginta laisvėje laikomų vištų „produkcija“ skanesnė ir sveikesnė. Ant pakuočių mažomis raidelėmis rašoma „pagerintuose narvuose laikomų“,„ant kraiko“ gyvenančių arba „laisvai vaikštančių“ vištų kiaušiniai. Ar nuo to priklauso kiaušinio kokybė? GRYNAS.lt ieškojo atsakymo į šį klausimą.
(5) 2013-11-05 0
Ne vienas vairuotojas per savo patirtį prie automobilio vairo yra susidūręs su nemalonia situacija: kada važiuojant naktį į ant kelio likus vos porai dešimčių metrų pastebimas vištų pulkas. Dažniausiai tokios akistatos su automobiliais šiems paukščiams pasibaigia liūdnai.
(14) 2013-09-23 0
Laboratorijoje užauginta arba 3D spausdintuvu pagaminta mėsa – dar prieš dešimtmetį tai būtų skambėję kaip įdomi idėja iš fantastinės knygos. Tačiau, kaip ir daug kitų mokslinės fantastikos vaisių, dirbtinai užauginta mėsa galbūt visai netrukus gali tapti visiems prieinamu gyvūninės kilmės baltymų šaltiniu.
(18) 2013-09-20 1
Kai kurie specialistai pastebi, kad kylant pieno supirkimo kainoms, pastaraisiais mėnesiais kai kuriuose ūkiuose pamažu daugėja karvių. Geriausiųjų varžytuvėse dalyvaujančios melžėjos sako, rasti darbo joms ir dabar nesunku – esą ši profesija nėra populiari, nors gerai dirbant uždirbti galima nemažai. Pasak varžytuvių organizatoriaus, tėvų gąsdinimai, esą jei vaikas nesimokys, eis karvių melžti, nebeatitinka tikrovės - jau ir prie karvių melžimo atsiras konkurencija.
(3) 2013-08-29 0
Artėja ruduo. Pats laikas prisiminti... pavasarį :)
(11) 2013-05-31 2
Pra­ncū­zi­jos ir Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos gy­ven­to­jai orą ter­šian­čias ir bio­lo­gi­nę įvai­ro­vę nai­ki­nan­čias žo­liap­jo­ves kei­čia avi­mis, o lie­tu­vių ūkininkai pie­ve­lių prie­žiū­rą pa­ti­kė­jo eg­zo­tiš­koms al­pa­koms.
(0) 2013-05-08 0
Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog ūkininkas Jonas Sidaravičius, 2010 -aisiais pelnęs „Aplinkai draugiškiausio ūkininko“ titulą, augina tik avis. Iš tiesų dideliame Jono sklype kiekvienas kampelis knibžda gyvybės. Kodėl?
(8) 2013-04-23 0
JAV vyriausybinių institucijų atliktas tyrimas parodė, kad daugumoje amerikietiškos mėsos knibžda antibiotikams atsparios bakterijos, vadinamieji supermikrobai.
(6) 2013-03-14 0
Guelpho universiteto Kanadoje mokslininkų grupė pranešė išvedusi naują genetiškai pakeistų kiaulių liniją, skelbia „ITechPost“. Ši linija pavadinta „Cassie“ ir nuo kitų transgeninių kiaulių skiriasi tuo, kad perduoda jaunikliams seilių fermentų sudėtį keičiančius genus.
(0) 2013-03-12 0
Viename iš pagrindinių Šanchajaus geriamojo vandens šaltinių aptikta daugiau nei 2 200 negyvų kiaulių, pirmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida. Šis incidentas išprovokavo visuomenės pasipiktinimą Kinijoje, kur maisto saugumo ir aplinkos taršos padėtis kelia didelį nerimą.
(30) 2013-01-18 0
Kai kurie Lietuvos kiaulių augintojai save juokais ėmė vadinti tvartų klounais. Mat įsigaliojus Europos Sąjungos direktyvai nuo šių metų pradžios aptvaruose privalo būti specialių žaislų, kad gyvuliai kuo mažiau nuobodžiautų, rašo „Lietuvos rytas“.
(52) 2013-01-08 2
Lietuvoje per metus žmogus suvartoja apie 78 kg mėsos. Taigi, ketvirtadalį visų kalorijų gauna iš gyvulinės kilmės maisto. Apskaičiuota, kad tokiam mėsėdžiui išmaitinti per metus reikia 1,31 ha dirbamos žemės, o veganui (kuris maitinasi tik augalinės kilmės maistu), tik – 0,067 ha., t.y. 20 kartų mažiau.