Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Ruoniniai (Apie gamtą | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-09-25 -1
Laukinė gamta su žmogumi susiduria vis dažniau ir šią kovą nebūtinai laimi pasaulio šeimininku save tituluojantis žmogus. Rusijos karinio jūrų laivyno laivą, kuris mokslininkus gabeno į Arktį, užpuolė ir nuskandino jūrų vėpliai, skelbia „Barents Observer“.
(2) 2017-11-14 7
Kas pavaizduota šioje nuotraukoje? Išsigandusį veidą primenantis atvaizdas yra padarytas magnetinio rezonanso tomografu. Šią mįslę savo „Twitter“ sekėjams uždavė „practiCal fMRI“ puslapis. Sunkiai atpažįstamas atvaizdas socialiniame tinkle sukėlė įvairių spėjimų bangą, tačiau sunku tikėtis, kad kas nors, gerai neišmanantis šios srities, sugebėtų atspėti, kas matoma nuotraukoje.
(2) 2016-08-24 41
Sprendžiant iš visko, nuo plėšrūnių orkų šis gudruolis valtyse gelbėjasi nebe pirmą kartą. Netikėtai užsiropštęs ant katerio borto, ruonis didžiulėmis pasigailėjimo meldžiančiomis akimis mėgino rasti vietos, kur galėtų išlaukti orkų medžioklės įkarštį. Netrukus paaiškėjo, kad grįžti valtin ruoniui teks dar ne kartą – mat orkų būta ypač atkaklių ir kantrių.
(2) 2016-02-22 -4
Gamta gali būti nuostabi, tačiau tuo pačiu ir negailestinga. Jeigu anksčiau manėte, jog gamtos mitybos piramidės struktūra yra griežta ir beveik nekintanti, tai šie vaizdai privers jus pagalvoti iš naujo.
(1) 2015-09-23 6
Australijos fotografė padarė stulbinančią nuotrauką: du gyvūnai plaukia kartu. Ruonis užsiropštė ant banginio nugaros, skelbia BBC.
(2) 2015-03-30 39
Įprasta manyti, kad ruoniai tampa ryklių aukomis, o ne atvirkščiai. Tačiau mokslininkai yra užfiksavę ne vieną atvejį, kai prie Pietų Afrikos Respublikos krantų kaip tik ruoniai puola ir sudrasko... mėlynuosius ryklius. Tokių kuriozų yra matę ir narai. Tačiau priežastis, dėl kurios smulkiomis žuvimis mintantys ruoniai puola stambius plėšrūnus, mokslininkus gerokai nustebino.
(8) 2014-11-18 17
Neįtikėtina, tačiau toks mažų mažiausiai keistas ruonių elgesys nėra atsitiktinis – ruoniai ant pingvinų lipa sistemingai. Toks fenomenas ne kartą ir ne du užfiksuotas atokioje Indijos vandenyno dalyje, kurios pingvinai turėtų vengti kaip maro. Mat ten ruoniai seksualiai priekabiauja prie pingvinų, rašo BBC. Ir ne šiaip pingvinų, o prie imperatoriškųjų...
(0) 2014-10-04 10
Prieš kelias dienas pranešta, jog neradę ledo lyčių Arkties regione, maždaug 35 tūkstančiai jūrų vėplių „išsilaipino“ Aliaskos paplūdimyje Šiaurės Amerikos žemyne. Jungtinių Amerikos valstijų (JAV) vyriausybė į šiuos pranešimus reagavo žaibiškai – siekdami išvengti tokio didelio gyvūnų skaičiaus migracijos ir grūsties, politikai nurodė pakeisti kai kurių skrydžių maršrutus. Praskrendantys lėktuvai gąsdina jūrų vėplius, jie gali pradėti skubiai judėti į kurią nors pusę, stumdytis ir sutrypti vieni kitus. Apie tai praneša portalas theguardian.com
(0) 2014-08-18 9
Jūrų liūtai ir ruoniai yra pusiau vandens žinduoliai, priklausantys vadinamai irklakojų grupei. Šiai grupei taip pat priklauso ir jūrų vėpliai. Nors turi panašumų, visi trys priklauso skirtingoms šeimų grupėms.
(5) 2013-06-17 0
Daugeliui neabejotinai kelia nuostabą faktas, kad kai kurie žinduoliai, kaip antai banginiai, net iki valandos geba išbūti po vandeniu nekvėpavę, kai kiti, tokie kaip mes, žmonės, to nepajėgia. Britų biologai išsiaiškino šio reiškinio priežastis.
(0) 2011-05-16 -1
Ruoniai gali aptikti riebiausią žuvį naudodamiesi tik savo ūsais, teigia tyrimą atlikę vieno Vokietijos universiteto mokslininkai.
(1) 2010-06-21 0
Ruoniai gali aptikti nematomus žuvų pėdsakus – bangavimą, kurį sukėlė prieš 30 sek. nuplaukusi žuvis.
(3) 2010-02-10 0
Šeši ilgasnukiai ruoniai, kaišiojantys galvas Baltijos jūrą ties Lenkijos krantais šią šaltą žiemą padengusio ledo properšose, kaip tikimasi, padės atkurti smarkiai sumažėjusią šių gyvūnų populiaciją.