Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Sakaliniai paukščiai (Apie gamtą | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2019-12-09 33
Jūs žinote, kad gepardas yra greičiausias bėgikas Žemėje, bet ar jis yra greičiausias žinduolis? Ką galime laikyti greičiausiu plaukiku? O kuris gyvūnas išvysto didžiausią greitį ore?
(0) 2019-01-30 35
Gaisrai Australijoje nėra retas reiškinys. Dažniausios gaisrų priežastys yra patys žmonės ir žaibai. Tačiau šalyje gyvenantys aborigenai nustatė ir trečią gaisrų priežastį – paukščius.
(0) 2017-02-09 10
Pirmą vasario savaitę po socialinius tinklus pasklido nuotrauka iš lėktuvo, kurio salone ant kėdžių daugiausia sėdi 80 sakalų. Saudo Arabijos princas nupirko savo paukščiams atskirus pirmos klasės bilietus, kad užtikrintų saugią savo augintinių kelionę.
(0) 2013-06-10 1
Kauniečiai gamtininkai Saulius Rumbutis ir Deivis Dementavičius nesitikėjo, jog jiems teks žieduoti didžiojo apuoko, griežtai saugomo, į Lietuvos raudonąją knygą įrašyto paukščio jauniklį. Šie paukščiai niekuomet nesivargina sukti lizdų savo dėčiai.
(1) 2013-05-30 0
Nuo 1985 metų Klaipėdos miesto daugiaaukščiuose pastatuose registruojami perintys pelėsakaliai. 2012 m. pavasarį buvo pradėtas renovuoti vienas iš pelėsakalių pamėgtų pastatų Klaipėdos mieste. Vykdant renovaciją buvo užsandarintos nišos, kuriose perėdavo pelėsakaliai.
(1) 2011-06-21 0
Didžiausi pasaulyje sakalai – greitieji, naguoti medžiokliniai sakalai – slapta yra jūrų paukščiai, atskleidė mokslininkai. Toli Arktyje medžiokliniai sakalai žiemoja jūroje, ilgus laikotarpius gyvendami ir medžiodami ant ledų sangrūdų, skelbia BBC.
(8) 2011-02-01 0
Naudodamas miniatiūres vaizdo kameras, žmogus įgijo galimybę bent iš dalies pajusti, kokie įspūdingi yra vienų iš greičiausių bei manevringiausių pasaulio paukščių – sakalo keleivio bei vištvanagio – skrydžiai. Sakalas keleivis gali skristi 180 km/h greičiu, o pikiruodamas pasiekia net 300 km/h greitį. Dar įspūdingiau atrodo vištvanagio skrydis: dėl kresno kūno ir trumpų, lenktų sparnų jis sugeba neįtikėtinai tiksliai nutrūktgalvišku greičiu manevruoti šak...