Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Geografija
pradinis archyvas
Geografija
(3) 2017-05-24 -38
Nors Kinija yra arbatos gimtinė, Japonija taip pat turi labai ryškią arbatos kultūra, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako arbatos ekspertas Andrius Žilinskas. Anot jo, Japonija arbatos gaminimu išskiria jau nuo pat pradžių – arbatos auginimo.
(0) 2017-05-24 13
Indijos valdžia ketina iki 2030 m. visiškai nutraukti automobilių su vidaus degimo varikliais pardavimus. Toks sprendimas susijęs su siekiu pastebimai sumažinti išlaidas importuojamiems degalams ir palengvinti šalies gyventojų patiriamą automobilių eksploatavimo kaštų naštą.
(0) 2017-05-24 20
Kaip ir visose totalitarinėse valstybėse, Šiaurės Korėjoje septynias dienas per savaitę burzgia galinga propagandos mašina. Ji nuolat spjaudo neapykantą Jungtinėms Valstijoms, kurias vadina „imperialistų“ ir „agresorių“ valstybe. Kokios tokio antiamerikietiškumo šaknys, domėjosi „The Washington Post“.
Rubrika: Geografija
(0) 2017-05-24 19
Prieš keletą savaičių Michailas Gorbačiovas – paskutinis Sovietų Sąjungos vadovas ir žmogus, kuris daugiau nei bet kas kitas prisidėjo prie Šaltojo karo pabaigos, – Vokietijos dienraščiui „Bild“ pareiškė, kad „šiandienos pasaulyje pastebimi visi naujo šaltojo karo bruožai“.
Rubrika: Geografija
(0) 2017-05-23 4
Neseniai atlikus tyrimą nustatyta, kad Žemės pluta – visai kaip krokodilo nasrai – gali atsiverti ir staiga vėl „susičiaupti“.
Rubrika: Apie gamtą
(1) 2017-05-23 17
Rusija ir Kinija aktyviai kuria naujus ginkluotės ir karinės technikos modelius siekdamos užtemdyti amerikiečių viešpatavimą kosmose, teigiama JAV žvalgybos ekspertų vertinime, kurį cituoja „The National Interest“.
(5) 2017-05-23 -17
Po neįprastai ilgai užsitęsusio pavasario saulelė pagaliau „vėl atkopdama budina svietą“ ir budina su tokiu užsidegimu, kad tūlas tautietis norom nenorom pradeda galvoti apie artėjančias vasaros atostogas. Vieni važiuos pailsėti kur nors į kaimo sodybą ar prie ežero, kiti užtvindys kelius, vedančius link Baltijos, dar kiti patrauks į tolimus kraštus.
Rubrika: Geografija
(0) 2017-05-22 41
Visi žinome kokia trapi yra gyvybė, bet dar didesnis pavojus kyla gyvajai gamtai. Ji keičiasi ir nyksta tiesiog mūsų akyse. Ir dėl žmonių veiklos, kintančio klimato ar gamtinių kataklizmų. Siekiant išsaugoti šį paveldą ateities kartoms buvo pradėtas projektas „Pražūties dienos saugykla“. Mums geriau žinomu Špitcbergeno sėklų saugyklos pavadinimu. Nors ji ne vienintelė, bet yra laikoma viso projekto motina. Šiai, saugiausiai pasaulio vietoje, įkurtoje svarbiausio augalijos paveldo saugyklai nesenai smogė polaidžio vanduo, kuris užliejo dalį saugyklos. Taip sukeldamas abejones ar mes galime išsaugoti sėklas įvykus pasaulinei katastrofai.
Rubrika: Apie gamtą
(1) 2017-05-22 6
Nuo investicijų Pakistane iki taikos palaikymo pajėgų misijos Pietų Sudane – susidaro įspūdis, kad Kinijos įtaka pasaulyje užtikrintai auga kiekvieną mielą dieną. Ekspertai aiškinasi, kiek Kinijos valdžiai ir šalies žmonėms (bei visam pasauliui) galėtų kainuoti tokie pokyčiai ir didėjanti šalies svarba, skelbia CNN.
Rubrika: Geografija
(1) 2017-05-22 5
Pietų Korėjoje, vienoje archeologinių kasinėjimų vietoje, pirmą kartą buvo rasta įrodymų, kad senovėje, siekiant užtikrinti statybų sėkmę, būdavo aukojami žmonės.
(3) 2017-05-22 16
2008 m. sutrumpinus privalomosios karinės tarnybos trukmę iki vienerių metų, Rusijos Gynybos ministerijos atstovai reguliariai skelbia pranešimus apie sėkmingą kovą su vadinamąja „dedovščina“ (nestatutinių santykių forma armijoje, kai vyresni kariai žemina vėliau į armiją patekusius asmenis).
Rubrika: Geografija
(78) 2017-05-21 43
Antradienį Vilniuje viešėjo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono biuro Lėtinių neinfekcinių ligų ir sveikatos stiprinimo viso gyvenimo laikotarpiu departamento direktorius dr. Gaudenas Galea. Kalbėdamas apie Lietuvos ir kitų šalių statistiką, jis pažymėjo, kad, kaip rodo praeitų metų duomenys, lietuviai suvartoja daugiausia alkoholio pasaulyje.
(4) 2017-05-21 8
Ramiajame vandenyne esanti negyvenama Hendersono sala yra tankiausiai plastikinėmis atliekomis užteršta teritorija pasaulyje, parodė atliktas tyrimas, informuoja BBC.
Rubrika: Apie gamtą
(0) 2017-05-20 12
Korėjos pusiasalyje įtampa ir toliau auga. Karingos pozicijos besilaikanti Šiaurės Korėja kelia vis daugiau nerimo savo kaimynėms. Pagrindinių regiono veikėjų tikrąją karinę galią apžvelgia naujienų portalas „Deutsche Welle“.
(4) 2017-05-20 20
Šiaurės Korėja vėl demonstruoja augančius karinius raumenis. Šalis atliko sėkmingą naujos balistinės raketos bandymą. Raketa nuskriejo beveik tūkstantį kilometrų. Tai reiškia, kad branduolinis ginklas galėtų pasiekti JAV karines bazes Ramiajame vandenyne.
(4) 2017-05-20 37
Kinijos naftininkai pirmieji pasaulyje iš Pietų Kinijos jūros dugno išgavo „degųjį ledą“ — gamtinių dujų hidratą. Apie tai ketvirtadienį, gegužės 18 dieną pranešė Kinijos centrinė televizija, kaip šaltinį nurodydama KLR Žemės ir gamtos išteklių ministeriją.
(2) 2017-05-20 9
Populiariame forume „Reddit“ klausta – kas iškart išduoda, kad žmogus tikrai yra amerikietis? Ir vienas dažniausių atsakymų – plačios šypsenos. Kaip vienas suomis išsireiškė, „kai nepažįstamasis gatvėje tau nusišypso: a) pamanai, kad jis girtas; b) jis beprotis; c) jis amerikietis“. Tyrėjai bando surasti atsakymą, kodėl amerikiečiai tiek daug šypsosi, rašo „The Atlantic“. Pasirodo, tai tikriausiai lemia imigracija ir kultūrinės vertybės.
(0) 2017-05-19 37
Šiaurės Korėja jau surengė ne vieną branduolinio ginklo bandymą. Bet kadangi šalis itin nuskurdusi, kyla logiškas klausimas, iš kur tiems bandymams lėšos – juk reikia milijonų. Ekspertai teigia, kad bent dalis pinigų „uždirbama“ plėšiant bankus internete, rašo „The Daily Beast“.
(0) 2017-05-19 6
Ozono skylė pakeitė žmonijos aplinkosaugos suvokimą ir sutelkė visą mokslininkų kartą kovoti su didžiule grėsme mūsų atmosferai.
Rubrika: Geografija
(3) 2017-05-18 65
Estijos kelių policininkai – neabejotinai šaltų nervų žmonės. Interneto platformas ir socialinius tinklus užkariauja vaizdo siužetas, kuriame nufilmuota, kaip estai efektingai stabdo sprukti nuo jų kolegų sumaniusį senos „Opel Omega“ vairuotoją.
(0) 2017-05-18 14
Idiliško Airijos kaimelio pakrantė vos per kelias dienas virto auksiniu paplūdimiu, kokiu buvo ir anksčiau, kai prieš 33 metus visas smėlis nebuvo nuplautas vandenyno bangų.
Rubrika: Geografija
(0) 2017-05-17 7
Dviratis transportas ekologiškai švaraus važiavimo gerbėjų pinigines palengvins maždaug $1000.
(17) 2017-05-17 33
Tiesioginio skrydžio iš Vilniaus į Honolulu Havajuose tikriausiai niekada nebus. Tačiau hipotetinis jo maršrutas yra gana išskirtinis ir labai įdomus geografinio Žemės pažinimo prasme.
Rubrika: Geografija
(1) 2017-05-17 9
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį sakė, jog naujausias Šiaurės Korėjos raketos bandymas buvo pavojingas, bet perspėjo, kad Pchenjanas yra bauginamas, ir paragino taikiai spręsti nesutarimus regione.
Rubrika: Geografija
(1) 2017-05-17 14
Mokslininkų tyrimas atskleidė, kad vidinės prefrontalinės galvos smegenų žievės pažeidimų patyrę žmonių tikėjimas yra stipresnis.
(3) 2017-05-17 10
Pirmą kartą į JAV rytų pakrantės uostą įplaukė prekinis laivas, kuris yra toks ilgas, kad ant jo denio tilptų Laisvės statula ir Vašingtono paminklas, ir dar liktų vietos Didžiajam Benui.
Rubrika: Laivai
(3) 2017-05-17 31
Būdama pačioje Europos šiaurėje, neturėdama ypatingų gamtos išteklių ar gausios sunkiosios pramonės, prieš keturiasdešimt metų Suomija iškėlė sau tikslą būti labiausiai kvalifikuotų žmonių šalimi. Ambicingas planas pasiteisino – jau antrą dešimtmetį Suomijos moksleivių matematikos, mokslo ir skaitymo gebėjimų rezultatai pagal PISA tyrimą pirmauja pasaulyje, lenktyniaudami tik su Japonija ir Korėja. Tuo tarpu šiaurės šalimi besivadinanti Lietuva pagal mokymosi rezultatus nusileidžia net tyrimo šalių vidurkiui.
Rubrika: Švietimas
(0) 2017-05-16 14
Virusą reketininką galėjo sukurti hakeriai iš Š. Korėjos. Jų atakų mastai šokiruoja
Rubrika: IT
(0) 2017-05-16 24
Jei gatvėse riedėtų tik autonominiai automobiliai, greičiausiai ilgainiui dingtų bet kokios avarijos tikimybė. Jau nekalbant apie tai, kad vairavimui skirtą laiką būtų galima išnaudoti našiau. Tačiau ar kada susimąstėte apie autonominį laivą ir jo privalumus?
Rubrika: Laivai
>> Senesni įrašai

Portalo rubrikos

Akiratis
Laisvalaikis
Pasidaryk pats
Patarimai
į