Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Geografija

Žemėlapiuose pažymėta sala iš tiesų neegzistuoja

2012-11-23 (4) Rekomenduoja   (16) Perskaitymai (2457)
    Share
Tai straipsnis iš rašinių ciklo. Peržiūrėti ciklo turinį

Pietų Ramiojo vandenyno sala, kuri pažymėta „Google Earth“ ir pasaulio žemėlapiuose, iš tiesų neegzistuoja, teigia Australijos mokslininkai, leidęsi jos ieškoti. Didoka iliuzinė sala Koralų jūroje „Google Earth“ ir „Google“ žemėlapiuose įvardijama kaip Sandy sala. Ji turėtų būti pusiaukelėje tarp Australijos ir Prancūzijos valdomos Naujosios Kaledonijos.

„Times“ pasaulio atlase ji identifikuojama kaip Sable sala. Orų žemėlapiuose, kuriuos naudoja Australijos jūrinių tyrimų laivas „Southern Surveyor“, ji taip pat egzistuoja, teigia Maria Seton.

Tačiau kai „Southern Surveyor“, kuriam pavesta identifikuoti Australijos kontinento plutos fragmentus, nugrimzdusius į Koralų jūrą, nuplaukė į tą vietą, kur sala turėtų būti, jos niekur nebuvo matyti.

„Norėjome tai patikrinti, nes laive esantys navigacijos jūrlapiai rodė, kad toje vietoje vandens gylis siekia 1,4 tūkst. metrų – labai gilu“, – naujienų agentūrai AFP teigė M. Seton iš Sidnėjaus universiteto.

„Ji pažymėta „Google Earth“ ir kituose žemėlapiuose, todėl norėjome patikrinti, tačiau jokios salos ten nėra. Esame suglumę. Tai gana keista. Kaip ji atsidūrė žemėlapiuose? Mes to nežinome, tačiau žadama tirti toliau ir sužinoti“, – pridūrė ji.

Anot Australijos žiniasklaidos, nematoma sala būtų Prancūzijos teritoriniuose vandenyse, tačiau Prancūzijos vyriausybės žemėlapiuose jos nėra.

Žinia apie nematomą salą įžiebė diskusijas socialinėje žiniasklaidoje. „Twitter“ naudotojas Charlie Loydas pastebi, kad Sandy sala matoma ir „Yahoo“ bei „Bing“ žemėlapiuose, tačiau vaizdą priartinus pradingsta.

Tinklapyje abovetopsecret.com vienas lankytojas tvirtina gavęs Prancūzijos hidrografijos tarnybos patvirtinimą, kad tai išties sala-vaiduoklė, kuri iš jūrlapių turėjo būti pašalinta 1979 metais.

„Dauguma žemėlapių sudarytojų tyčia palieka į akis nekrintančių „klaidų“, kad galėtų žinoti, kai kas nors pavagia jų žemėlapių duomenis“, – rašė kitas.

Australijos karinių jūrų pajėgų hidrografijos tarnyba, atsakinga už oficialių jūrlapių rengimą, vietos žiniasklaidai teigė pasaulinio kranto linijų žemėlapio nepriimantys už gryną pinigą, nes kai kuri informacija yra sena ar netiksli.

.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(34)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(16)
Visi šio ciklo įrašai:
2012-12-04 ->
2012-11-23 ->
Žemėlapiuose pažymėta sala iš tiesų neegzistuoja
Komentarai (4)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
29(0)
17(0)
15(1)
15(0)
12(0)
12(0)
12(0)
11(0)
Savaitės
105(0)
84(1)
Mėnesio
149(2)
148(15)
146(3)
143(12)
138(22)