Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Geografija

Kai gyvenimas verda žemės gelmėse: 10 nepaprastų požeminių miestų

2013-01-28 (0) Rekomenduoja   (3) Perskaitymai (7724)
    Share

Visi esame girdėję apie žmones, gyvenančius apleistose kasyklose, olose ar metro tuneliuose. O gal skaitėte knygą „Laiko mašina“ ir prisimenate morlokus, kurie gyveno po žeme? Dauguma žmonių nežino, kad požeminiai miestai ne tik egzistavo... daugeliu atvejų jie tiesiog klestėjo, informuoja Listverse.com.

10. Pekino požemiai

1969 m. Mao Zedongas nurodė pastatyti slėptuvę, kurioje, reikalui esant, galėtų gyventi ir dirbti socialistinė valdžia. Planas buvo įvykdytas. Po Pekino miestu plyti 30 kilometrų ilgio gigantiškas požeminis miestas. Jis buvo pastatytas Kinijos–SSRS pasienio konflikto metu siekiant užsitikrinti saugumą.

Mieste yra parduotuvių, restoranų, mokyklų, teatrų, kirpyklų ir netgi ratukinių pačiūžų čiuožykla. Požeminiame mieste buvo įrengta apie 1000 slėptuvių nuo oro atakų. Šiame požeminiame mieste užpuolimo atveju galėjo pasislėpti apie 40 procentų Pekino miesto gyventojų.

Sklinda gandai, jog kiekviename name yra slaptos durys, pro kurias galima greitai patekti į požemius. 2000-aisiais šis požeminis miestas buvo oficialiai atidarytas kaip turistinė atrakcija ir kai kurie pastatai jau naudojami kaip jaunimo hosteliai.

9. Setenil de las Bodegas (Ispanija)

Kitaip nei daugelis miestų šiame sąraše, Setenil de las Bodegas yra miestas, kuriame gyvena apie 3 tūkst. žmonių, vis dar klesti. Namai čia yra pastatyti kalno sienoje (taigi, ne visai po žeme). Šią vietą tikrai verta aplankyti. Miestas garsus ir tuo, kad Romos imperijos ir maurų valdymo laikais atliko sutvirtinimų funkciją.

8. Moose Jaw (Saskačevanas, Kanada)

Čia, kur žiema trunka labai ilgai, XX amžiaus pradžioje po miestu buvo pastatyti tuneliai, kuriais šiltai keliaudavo darbininkai. Turint omeny, kokiu laikotarpiu šie tuneliai buvo pastatyti, nieko nestebina faktas, jog netrukus jie pradėti naudoti neteisėtoms veikloms.

Moose Jaw „okupavo“ nusikaltėliai ir kontrabandininkai, nes buvo prasidėjusi draudimų era. Čia buvo galima gauti alkoholio, netrukus ėmė klestėti lošimai ir prostitucija. Gana greitai nedidelis požeminis miestas virsti mažučiu „Las Vegas“. Pasakojama, kad į visą šį reikalą buvo rimtai įsisukęs Al Capone.

7. Dievų miestas (Gizos plynaukštė)

Didžioji Gizos piramidė yra vienintelis antikinis stebuklas, kuris vis dar stovi. Tikima, kad po piramide slepiasi visas kambarių ir tunelių tinklas.

Nuo 1978 m. tyrėjai pradėjo diskutuoti apie didžiulį požeminį kompleksą, kurį vadina „metropoliu“. Žinomas kaip „Dievų miestas“, šis kompleksas vis dar gaubiamas paslapties. Turint omeny, kad virš šio miesto yra vienas svarbiausių istorinių paminklų, jo mįslė greičiausiai nebus atskleista dar ilgą laiką.

6. Portlandas (Oregonas)

Po Portlando miestu Oregono valstijoje (JAV) yra Shanghai tuneliai. Po „Kinų miestu“ plytintys tuneliai buvo naudojami gabenti prekėms ir, jei tikėsime pasakojimais, žmonėms. Shanghai tuneliai, taip pat žinomi kaip „Uždraustasis miestas“, manoma, buvo naudoti plėsti tokioms nelegalioms veikloms kaip prostitucija. Šiais laikais jau galima užsisakyti saugią ekskursiją po šiuos tunelius.

5. Wieliczka'os druskų kasyklos (Lenkija)

Wieliczka'os druskų kasyklos, esančios Lenkijos pietuose, buvo pastatytos XIII amžiuje. Iš kasyklų druska buvo išgaunama net iki 2007 m. – tai yra vienos ilgiausiai pasaulyje veikusių druskos kasyklų. Šiose kasyklose galima pamatyti skulptūras, koplyčias ir net katedrą. Pačios kasyklos yra didžiulės – jų ilgis siekia 300 kilometrų. Antrojo pasaulinio karo metu šias kasyklas vokiečiai naudojo amunicijai gaminti. Kasyklose siūloma pasigrožėti ir požeminiu ežeru. Per metus čia apsilanko maždaug milijonas turistų.

4. Coober Pedy (Australija)

Kaip ir Setenil de las Bodegas, Coober Pedy miestas vis dar egzistuoja ir turi daugiau nei 1600 gyventojų. Jis dar žinomas kaip opalo sostinė, kadangi čia išgaunama daugiausiai opalo pasaulyje. Miestą sudaro namai, vadinami „iškastiniais“, kurie buvo pastatyti po žeme siekiant išvengti nepakeliamo karščio paviršiuje ir apsaugoti vaikus nuo dingo ir kitų pavojų.

Nuo tada, kai 1915 m. Coober Pedy buvo atrasti opalų telkiniai, ši vietovė buvo nuolat okupuojama ir kasinėjama dėl brangakmenių. Tad jei turite ką nors su opalu, tikėtina, kad jis yra iš Coober Pedy. Miestelis didžiuojasi ne tik iškastais namais ir šachtomis, bet ir požeminėmis parduotuvėmis, barais, bažnyčia ir net kapinėmis.

3. Kish (Iranas)

Po Kish miestu Irane plyti paslaptingas miestas, kuris net neturi oficialaus pavadinimo. Jis vadinamas įvairiais vardais, įskaitant ir Kariz, bet dažniausiai turistų įvardijamas kaip Kish požeminis miestas. Miestas buvo pastatytas prieš daugiau nei 2,5 tūkst. metų ir anksčiau buvo naudojamas kaip vandentiekis.

Žinoma, kaip ir dauguma antikinių vietų, kurios yra gausiai lankomos turistų, šis požeminis miestas buvo renovuotas, o dabar kuriami planai jį paversti modernia turistų atrakcija. Naujoji Kariz versija kvies apsilankyti restoranuose ir parduotuvėse, o visas kompleksas užims 10 tūkst. kvadratinių metrų plotą.

2. Cappadocia (Turkija)

Cappadocia vietovė Turkijoje išgarsėjo dėl savo požeminių miestų, iš kurių žinomiausias – Derinkuyu. Jį sudarė septyni požeminiai lygiai ir, sakoma, kad jame galėjo gyventi tūkstančiai žmonių. Tai nebuvo nei mažas miestas, nei grupė mažų namų olose. Derinkuyu mieste gausu parduotuvių ir bažnyčių, vietų, kur buvo gaminamas vynas, ir net mokyklų. Manoma, kad požeminiai miestai galėjo būti krikščionių slėptuvės nuo Romos imperijos persekiojimo.

1. Burlingtonas – slaptasis anglų miestas

Daug žmonių yra girdėję apie Cheyenne kalną – ne tokią ir slaptą požeminę valdžios slėptuvę JAV, tačiau daug mažiau žino, kad panaši požeminė struktūra yra ir Anglijoje. Žinoma kodiniu pavadinimu Burlingtonas, ši slėptuvė buvo pastatyta XX amžiaus viduryje, kad Didžiosios Britanijos valdžia galėtų pasislėpti atominio karo atveju.

Burlingtonas buvo pastatytas senoje akmenų skaldykloje ir užėmė 1 kvadratinio kilometro plotą. Joje galėjo tilpti apie 4 tūkst. valdininkų be šeimų. Burlingtonas turėjo apytiksliai 95 kilometrus kelių, traukinių stotį, ligonines, požeminį ežerą, vandens valymo įrenginius ir BBC studiją, kad būtų galima susisiekti su išlikusia populiacijos dalimi. Burlingtonas veikė iki 1991 metų, kai baigėsi Šaltasis karas.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(48)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(3)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
34(0)
15(0)
13(0)
11(0)
11(0)
10(2)
Savaitės
104(1)
86(0)
86(4)
Mėnesio
150(27)
147(12)
142(22)
107(0)
101(19)