Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Geografija

Įspūdžiai iš uždarųjų Europos miestų, į kuriuos lengvai nepateksi: „galiu pasakyti, kad pasaulis ten yra visai kitoks“ (Video)

2016-07-26 (1) Rekomenduoja   (-8) Perskaitymai (440)
    Share

Savaitę po Palestiną ir Izraelį keliavusį žurnalistą Karolį Vyšniauską stebino daug kas: ir į hiphopo grupę susibūrusios moksleivės, ir vietinės diskotekos tradicijos, o vieną ryškiausių įspūdžių paliko viešnagė Jeruzalėje. Būtent šiame mieste susiduria trys skirtingos religijos, o visų jų atstovai stengiasi kuo labiau pabrėžti savo tikėjimą.

Žurnalistas dalyvavo Europos Komisijos organizuotame projekte, kuris suteikia galimybę žiniasklaidos atstovams nuvykti į tas Europos teritorijas, į kurias žurnalistai paprastai lengvai nepatenka.

„Praleidome septynias dienas teritorijoje, kurios viena dalis priklauso Izraeliui, o kita – Palestinai. Mums pavyko patekti į Palestinos miestus – Betliejų, Hebroną, Rytų ir Vakarų Jeruzalę, ir galiu pasakyti, kad pasaulis ten yra visai kitoks.

Ten kasdien karšta, visa kultūra yra kitokia, ten susiduria skirtingos religijos – dauguma gyventojų yra musulmonai, o ne krikščionys“, – kalbėjo žurnalistas.

Anot jo, religija ten matoma visur, ir skirtingų tikėjimų žmonės stengiasi parodyti, kuriam iš jų priklauso.  

„Kai mes atvykome į savo svečių namus, kurie iš pažiūros atrodo kaip eilinis viešbutis Europoje, pamatėme, kad šalia „Coca-Cola“ ir „Sprite“ buteliukų lyg niekur nieko kaba Marijos paveikslas. Taip tos vietos savininkas stengiasi pabrėžti, kad yra krikščionis. O žurnalistai musulmonai, su kuriais taip pat buvome susitikę, visur buvo prikabinę mečečių nuotraukų“, – pasakojo K. Vyšniauskas.

Daugiau apie tai reportaže, nuo 41:35:

Verta skaityti! Verta skaityti!
(3)
Neverta skaityti!
(11)
Reitingas
(-8)
Komentarai (1)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
39(0)
30(0)
26(2)
24(0)
23(0)
20(0)
15(2)
13(0)
Savaitės
71(1)
71(0)
63(0)
61(0)
55(0)
Mėnesio
233(8)
111(3)
108(12)
106(0)
105(26)