Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Geografija

Tai, ką matome dabar, nieko panašaus į pirminę versiją: ar žinote kokia yra originali Laisvės statulos spalva? (Video)

2017-07-05 (0) Rekomenduoja   (2) Perskaitymai (275)
    Share

Laisvės statula yra tikrų tikriausia Jungtinių Amerikos Valstijų laisvės ikona ir kasmet pritraukia tūkstančius turistų, atvykusių į Niujorką. Specifinė šviesiai žalsva statulos spalva tapo dar vienu išskirtiniu jos bruožu, tačiau ši spalva atsirado praėjus daugeliui metų po jos pagaminimo. Ar žinote kokia buvo originali Laisvės statulos spalva?

Su amžiumi kiekvienas daiktas dėvisi, praranda savo spindesį ir tampa paženklintas gamtos padarinių. Ne išimtis ir Laisvės statula. Juo labiau, kad šis monumentas sukurtas daugiau nei prieš 130 metų.

Varinė – štai kokia buvo pirminė šios statulos spalva. Praktiškai visa statulos išorė padengta variu (išimtis – rankoje laikomas deglas, kuris yra padengtas plonais 24k aukso lakštais).

Tačiau reikalas tas, jog varis laikui bėgant yra paveikiamas korozijos. Vanduo ir deguonis lemia palaipsninį šio metalo irimą, o žalsva spalva atsiranda kaip šio proceso rezultatas. Tai analogiškas procesas geležies korozijai – rūdžių formavimuisi.

Bet Amerikiečių ir miesto svečių akys prie tokios statulos spalvos jau senai priprato ir vargu ar kas nors spalvos pasikeitimą vertina neigiamai ar laiko tai trūkumu. Jau buvo atlikti ne vieni Laisvės statulos remonto darbai ir pirminės spalvos jai grąžinti niekas nesiėmė. Galima manyti, jog nesiims ir ateityje. 

Verta skaityti! Verta skaityti!
(10)
Neverta skaityti!
(8)
Reitingas
(2)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
26(2)
17(0)
15(1)
15(0)
13(0)
10(0)
Savaitės
78(9)
70(4)
68(4)
64(2)
Mėnesio
168(16)
135(2)
105(1)
84(3)