Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Geografija

Japonija nepaliauja stebinti: daugybė įvairios technikos, nuolat zujantys darbininkai ir dalykai, kokių Lietuvoje tikrai nepamatysi – tik pasižiūrėkite, kaip japonai tvarko kelius (Foto, Video)

2020-07-18 (10) Rekomenduoja   (42) Perskaitymai (165)
    Share
Tai straipsnis iš rašinių ciklo. Peržiūrėti ciklo turinį

Japonija yra labai įdomi šalis. Tūkstantmečius besitęsiančios tradicijos, moderniausios technologijos ir savitas požiūris į gyvenimą. Bet ar esate kada matę, kaip dirba japonai? Kad ir pačius įprasčiausius darbus, pavyzdžiui, kaip kloja asfaltą? Nustebsite sužinoję, kaip tą daro japonai.

Tikrai esate matę, kaip asfaltą kloja Lietuvoje. Kone po kiekvienos žiemos darbininkai su savo technika išrieda į gatves ir tvarko atsiradusias naujas bei dar labiau padidėjusias senąsias duobes.

Dažnu atveju mes, vairuotojai, dėl to piktinamės. Pykstame dėl to, kad tie keliai yra nuolat tvarkomi, kad darbininkai dėl vienos duobės uždaro kelias eismo juostas ir apskritai – trukdo mums greičiau nuvykti ten, kur skubame.

Reikia pripažinti, kad neretai ir vairuotojams pritrūksta pakantumo bei elementaraus suvokimo, kad kelių tvarkymo darbai daromi visų mūsų labui, bet pamačius, kaip vienas darbuotojas dirba, o 5 aplinkui pasirėmę ant kastuvų stebi procesą – natūraliai kyla pasipiktinimas dėl netinkamo požiūrio į darbą.

Tačiau nesileiskime į tolesnes diskusijas apie lietuviškų kelių tvarkymo ypatumus, juolab, kad galiausiai jie yra sutvarkomi. Anksčiau ar vėliau.

Pasižiūrėkime, kaip toks darbas yra atliekamas Japonijoje. Kokios naudojamos mašinos, kaip dirba patys darbuotojai ir ar tikrai greitai vyksta pats darbas.

Parengiamieji darbai, prieš pradedant kelio tvarkymą

Youtuberis Chepolinko Japonijoje gyvena, dirba ir po šią šalį keliauja jau daugiau nei 11 metų. Vyras šią šalį pažįsta labai gerai ir nuolat papasakoja kokių nors įdomybių apie ją.

Šįkart Chepolinko papasakoja ir parodo, kaip japonai sutvarko ant kelio atsiradusias duobes. Kaip vyksta pats procesas. Kai kurie dalykai mums pasirodys labai neįprasti.

Taigi, nuo ko prasideda darbas?

Pirmiausiai į objektą, kelio atkarpą, kuri bus tvarkoma, atvažiuoja eismą reguliuojantys darbuotojai.

Jie persirengia specialia apranga, kad vairuotojai juos gerai matytų ir suprastų, ką čia šie žmonės daro viduryje kelio.

Šie darbuotojai specialiais ženklais (eismo kūgiais) atitveria kelio atkarpą ir vairuotojams pagarbiai parodo, kad persirikiuotų į sekančią eismą juostą.

Reguliuotojai taip pat savo rankose turi ir ryškių spalvų lazdeles, su kuriomis reguliuoja eismą.

„Šioje kelio atkarpoje yra numatyta keisti visų kelio juostų asfaltą, tačiau, kad nebūtų sutrikdytas eismas, pasirenkama konkreti kelio atkarpa, kuri per vieną dieną bus pilnai sutvarkyta“, - teigia Chepolinko.

Tad eismą reguliuojantys žmonės per 20 minučių paruošia tądien numatytą tvarkyti kelio atkarpą ir tada darbuotis pradeda kiti į objektą atvykę darbininkai.

„Čia dar norėčiau pažymėti, kad šio kelio asfalto kokybė yra visai nebloga. Nors ant kelio matyti nedideli įtrūkimai, bet jų net nesijaučia, kai važiuoji automobiliu. Visgi, japonai tai jau laiko prastais keliais ir juos tvarko.

Beje, ant kelio galite matyti prieš porą savaičių darbuotojų paliktus užrašus. Taip yra pažymimos kelio atkarpos ir taip yra žinoma kada jos bus tvarkomos“, - tvirtina Chepolinko.

Senos asfaltuoto kelio dangos nuėmimas

Chepolinko teigia, kad pagal Japonijos standartus – kelio danga turi būti ne plonesnė nei 30-35 cm storio. Tačiau, kai tvarkomas kelias, yra nuimamas tik viršutinis sluoksnis. Tai yra maždaug 8-10 cm asfalto dangos.

Tam pasitelkiama sunkiasvorė technika, kuri nuskuta viršutinį kelio dangos sluoksnį ir iškart šias atliekas verčia į sunkvežimio priekabą.

„Darbas vyksta labai sklandžiai ir stengiamasi kuo didesnį kiekį seno asfalto iškart suversti į sunkvežimio priekabą.

Net jei dalis jo ir nubyra ant važiuojamosios kelio dangos, darbininkai iškart prie jo pripuola ir surenka, kad tik šių atliekų neišnešiotų vėjas ir jos nesimaišytų vairuotojams“, - toliau pasakoja Chepolinko.

Kaip ir galima numatyti, stambi technika negali 100 proc. nuimti visos asfalto dangos. Juolab, kad ši kelio atkarpa nėra visiški lygi, o ir esantys šulinių liukai reikalauja papildomo dėmesio.

Todėl stambi technika pasitraukia į šalį ir likusiam darbui iškart išvažiuoji kompaktiška baltos spalvos mašina, kuri ir nuskuta likusią asfalto dalį.

„Ši technika apvažiuoja palei visas šiandien sutvarkyti numatyto kelio atkarpos kraštines ir aplink ant kelio esančius šulinių liukus“, - teigia Chepolinko.

„Tuo pačiu nuolat aplinkui zuja kiti darbininkai, kurie su kastuvais surenka šias nuskusto asfalto atliekas ir, žinoma, nei vienas darbininkas Japonijoje negali išsiversti be šluotos. Ir čia darbininkai visą kelio atkarpą iššluoja, kad tik atliekos nepakliūtų po važiuojančių automobilių ratais“, - pažymi Chepolinko.

Tvarkomos kelio atkarpos valymo darbai

Tai yra trečiasis kelio tvarkymo etapas, kurio metu reikia galutinai paruošti šią atkarpą naujo asfalto klojimui. Ir tam reikia surinkti visas atliekas.

„Po to, kai darbininkai visas atliekas nušlavė nuo važiuojamos kelio dangos, į darbą atvažiuoja kita sunkiasvorė technika, kuri nuo kelio surenka visas smulkias nuskusto senojo asfalto atliekas.

Įdomiausia yra tai, kad jei technika negali pasiekti tam tikrų vietų ir surinkti šių atliekų, tai šios mašinos vairuotojas pats išlipa ir pasiėmęs šluotą atliekas pasišluoja į tokią vietą, kad mašina jas galėtų paimti“, - sako Chepolinko.

Kai ši mašina surenka visas senojo asfalto atliekas, atvažiuoja sekanti mašina – autocisterna su specialiu skysčiu, kuris užpurškiamas ant tvarkomos kelio dangos.

„Šis skystis padeda geriau prilipti naujai asfalto dangai ir įdomiausia yra tai, kad pats šios mašinos vairuotojas vaikšto su tokiu įdomiu įrankiu ir šį skystį purškia ant asfalto“, - tvirtina Chepolinko.

Naujo asfalto klojimas

Kai jau surinktos visos atliekos ir kelio atkarpa padengta specialiu skysčiu, atvažiuoja sekančios mašinos, kurios ir klos naują asfalto dangą.

Pirmiausiai atvyksta asfaltą klojanti mašina ir jos vairuotojas ją aplieja specialiu skysčiu, kad naujas asfaltas – bitumas – prie jos neprikibtų.

„Pirmiausiai jis aplieja talpą į kurią bus iš sunkvežimio pilamas bitumas, tada apeina savo mašinos ratus, kad ji neliptų prie klojamo asfalto, bei ant kelio esančius liukus, kad prie jų nekibtų naujai klojamas asfaltas ir taip jie išliktų gražūs“, - pasakoja Chepolinko.

Toliau sunkvežimis su bitumu privažiuoja prie asfalto klojimo mašinos, dalį bitumo į ją išpila ir prasideda naujo asfalto klojimo darbai.

„Kadangi ši kelio atkarpa eina palei šaligatvį, tai asfalto klojimo mašina negali visur privažiuoti. Tad darbininkai pasiima kastuvus ir su jais bitumu užpildo tas kritines vietas“, - sako Chepolinko.

Taip pat vos tik pradedamas kloti naujas asfaltas, vienas iš darbininkų iškart pamatuoja jo temperatūrą. „Tikriausiai tikrinama ar viskas yra daroma pagal reikalavimus“, - pastebi Chepolinko.

Naujo asfalto klojimo darbai vyksta labai greitai ir suderintai. Paskui asfalto klojimo mašiną nuolat juda darbuotojai su kastuvais bei kitais įrankiais ir užpildo bitumu tas vietas, kurių fiziškai negali pasiekti technika.

„Su kompaktiškais tankintuvais darbuotojai apvažiuoja tvarkomo kelio kraštines, aplink liukus. Kiti darbuotojai iškart nuvalo liukus ir sušluoja bitumo likučius nuo važiuojamos kelio dangos. O vienas darbuotojas netgi vaikšto su sietu ir papildomai sijoja šviežiu bitumu ten, kur yra menki pakloto asfalto nelygumai, šiurkštumas“, - pasakoja Chepolinko.

„Galiausiai atvyksta įprastas asfalto volas ir išlygina padengtą asfalto dangą. Bet to japonams dar negana.

Atvyksta dar viena, stambesnė mašina su guminiais ratais, kuri ne tik papildomai tankina naują asfalto dangą, bet ir tuo pačiu ant jos purškia vandenį.

Tai reikalinga tam, kad nauja kelio danga kuo greičiau atvėstų, tad po 1-1,5 val. nauja kelio danga jau yra pilnai atvėsusi ir per ją gali važiuoti visi eismo dalyviai“, - teigia Chepolinko.

„Įdomu yra ir tai, kad jau panaudota technika nekeliauja į garažus, o persikrausto į kitą kelio pusę, kurioje pradedama tvarkyti kito kelio atkarpa“, - pastebi Chepolinko.

Viskas vyksta vienu metu, tad už konkrečius darbus atsakinga technika bei darbuotojai migruoja iš vieno objekto prie kito.

„Kai ši mašina baigia tankinti asfaltą ir ant jo purškti vandenį, kad jis greičiau atvėstų, tuo pačiu metu kitoje kelio atkarpoje darbuotojai jau kloją naują asfalto dangą“, - japonų darbo efektyvumu stebisi Chepolinko ir priduria, kad „vos per 2 valandas Japonijos kelių darbininkai pilnai sutvarkė dvi kelio atkarpas. Nuskuto seną kelio dangą ir padengė nauja dar iki 11:30 val. prasidedančių pietų, po kurių darbuotojai pradės tvarkyti kitas kelio atkarpas ir per 2-3 dienas sutvarkys visą šį platų kelią.

Prie kelio tvarkymo darbų dirba labai daug žmonių ir patys darbai vyksta itin greitai. Ypač daug dėmesio į save patraukia eismą ir visą darbo procesą reguliuojantys žmonės.

Jie tai daro su didžiuliu entuziazmu ir pagarba pravažiuojančių automobilių vairuotojams. Jiems tiksliai ir greitai parodo kur link važiuoti, nuolat nusilenkia, taip išreikšdami pagarbą, ir dėkoja už supratingumą.

Toks jausmas, kad į šią darbo poziciją priima pačius mandagiausius japonus.“

Verta skaityti! Verta skaityti!
(64)
Neverta skaityti!
(22)
Reitingas
(42)
Visi šio ciklo įrašai:
2021-05-01 ->
2021-03-14 ->
2020-09-13 ->
2020-07-18 ->
Japonija nepaliauja stebinti: daugybė įvairios technikos, nuolat zujantys darbininkai ir dalykai, kokių Lietuvoje tikrai nepamatysi – tik pasižiūrėkite, kaip japonai tvarko kelius (Foto, Video)
2020-04-25 ->
2020-03-07 ->
Komentarai (10)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
43(0)
27(1)
26(4)
24(4)
21(0)
21(0)
20(0)
19(1)
14(0)
Savaitės
66(0)
66(0)
64(0)
58(7)
57(0)
Mėnesio
235(8)
110(0)
105(22)
84(0)