Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Geografija

Štai ką teks patirti turistams vykstant į vieną garsiausių pasaulyje kurortų: stebėjimų apyrankė, 5 tūkst. dolerių baudos ir net grasinimai kalėjimu

2020-10-03 (0) Rekomenduoja   (1) Perskaitymai (110)
    Share

Havajų Kauai saloje ketinama išmėginti „kurortinių burbulų“ strategiją, leidžiančią karantino besilaikantiems turintiems išeiti iš viešbučių numerių.

Apsistoję „kurortiniame burbule“, atostogaujantys žmonės galės palikti viešbučių kambarius ir paplaukioti baseine arba pavalgyti restorane.

Laikantis šiuo metu galiojančių taisyklių, atvykus į Havajus privaloma užsidaryti į 14 dienų trunkantį karantiną. Kadangi taip yra, Havajų turizmo tarnyba savo svetainėje „Go Hawaii“ skelbia štai tokį pranešimą: „Suprantama, kad dėl galiojančios tvarkos didžiąją atostogų dalį svečiai turi praleisti viešbučių numeriuose, todėl keliones į Havajus primygtinai patariama atidėti.“

Kauai salos meras Derekas S. K. Kawakami paskelbtame pranešime nurodė, kad valdžia įteisino dar vieną, pakoreguotą žmonių judėjimą karantino laikotarpiu reglamentuojančią taisyklę.

Jos esmę sudaro tam tikra išlyga: salą norintys aplankyti piliečiai vis tiek turės dvi savaites laikytis karantino, bet jiems bus leista vaikščioti po poilsiavietę.

 

Taigi, 14 dienų teks prabuvoti ne užsidarius viešbučio kambaryje, o naudojantis jo teritorijoje įrengtais baseinais ir restoranais. Reikalavimai dėvėti apsauginę veido kaukę ir laikytis saugaus atstumo galios kaip ir anksčiau.

Palikti poilsiavietės karantino besilaikantys atostogautojai negalės. Kad taip neatsitiktų, jų bus paprašyta užsidėti elektroninę stebėsenos apyrankę, perduodančią atitinkamus duomenis poilsiavietės, kurioje žmogus apsistojo, personalui.

Už taisyklių pažeidimą arba bandymą nusiimti apyrankę numatyta net 5 tūkst. dolerių (4,3 tūkst. eurų) bauda. Reikalavimų nenorintys laikytis asmenys taip pat rizikuoja užsidirbti metų laisvės atėmimo bausmę.

 

Koncepcija dar tik pradedama įgyvendinti. Havajų vadovybė teigia, kad keletas Kauai viešbučių išreiškė norą tokią praktiką išmėginti. Vis dėlto kol kas oficialios strategijos taikymo pradžios data nepaskelbta.

„Suprantame, kad būtina kažką daryti, norint sumažinti iš turizmo gyvenančią bendruomenę ištikusius sunkumus, tačiau užtikrinti gyventojų saugumą – ne ką mažesnis rūpestis“, – sakė salos meras D. S. K. Kawakami.

„Kurortinių burbulų“ programa yra dar viena ekonomiką atgaivinti padedanti priemonė, galinti pasiteisinti, kol išmoksime gyventi viruso pavojuje. Ji nieko nepakeičia ir jos nereikia laikyti galutiniu sprendimu. Jei situacija pasikeis, bendruomenė apie tai sužinos tuojau pat“, – patikino jis.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(5)
Neverta skaityti!
(4)
Reitingas
(1)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
72(0)
50(0)
47(9)
44(4)
36(0)
35(0)
31(0)
27(8)
21(0)
17(4)
Savaitės
74(0)
62(2)
59(0)
58(2)
51(9)
Mėnesio
109(9)
108(14)
82(0)
72(0)