Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Geografija

Miestas, kurio gyventojai tualeto vandenį turėjo nuleisti nurodytu laiku: tam buvo labai svarbi priežastis

2021-03-13 (0) Rekomenduoja   (-3) Perskaitymai (110)
    Share

2012 metais miesto meras nurodė gyventojams vienu metu nuleisti savo tualetų vandenį. Kai kuriems tai atrodė kaip pasityčiojimas.

2012 metais dauguma antrojo pagal dydį Zimbabvės miesto Bulavajaus gyventojų vienu metu nuleido savo tualetų vandenį – siekiant užkirsti kelią kanalizacijos vamzdžių užsikimšimui.

Bulavajo meras Thaba Moyo teigė, kad „didysis nuleidimas“ leis išlaikyti kanalizacijos vamzdžius drėgnus, dėl ko jie neužsikimštų. Didelės sausros bei prasta vamzdynų priežiūra lemdavo, kad Bulavajo gyventojai dažnai netekdavo vandens iki 3 dienų iš eilės.

Savivaldybės tarybos nariai lankė miesto gyventojus ir perspėjo, kad jeigu jie nedalyvaus sinchronizuotame vandens nuleidime, jiems grės baudos. T. Moyo sakė, kad dėl vandens trūkumo kanalizacijos vamzdžiuose šie ėmė trūkinėti.

 

Manoma, kad didžioji dalis miesto, kuriame gyvena 1 milijonas gyventojų, dalis vis dėlto dalyvavo sinchronizuotame tualeto vandens nuleidime.

Vėliau sinchronizuotus nuleidimus buvo planuojama rengti dažniau – pirmadieniais ir ketvirtadieniais tuo pačiu laiku, tai yra pusę aštuonių vakaro. Žinoma, gyventojai galėjo nuleisti savo tualetų vandenį ne tik du kartus per savaitę.

 

Bulavajo mieste tualetus su vandens nuleidimo funkcija turi dauguma gyventojų – priešingai nei kitose Afrikos žemyno šalyse. Tačiau dėl vandens trūkumo gyventojai neretai naudoja vandens kibirus.

Žinoma, tokia iniciatyva sulaukė nevienareikšmiškos reakcijos. Vietos gyventojas Petro Ncube sakė, kad jų valdininkai yra pasityčiojimas, nes vietoje tokių akcijų jie turėtų ieškoti pinigų naujiems kanalizacijos vamzdžiams įsigyti.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(4)
Neverta skaityti!
(7)
Reitingas
(-3)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
30(0)
29(0)
26(0)
26(1)
24(2)
24(6)
23(0)
22(0)
18(0)
Savaitės
91(1)
80(0)
78(6)
Mėnesio
111(22)
93(0)
83(5)
78(6)