Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Pažintiniai straipsniai

Laikotarpis: Nuo 2008-01-01 iki 2008-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2008-10-03 0
„Daugiau reikš blogiau“, – apie planus plėsti universitetinį švietimą 1961 m. įpykęs rašė Kingsley Amis. Jo spėjimas buvo patikrintas išsamiau, nei jis galėjo įsivaizduoti, nes tuometinius naujuosius universitetus dešimtajame dešimtmetyje papildė buvusios politechninės mokyklos, o jaunimo tarpe stojančiųjų į universitetus dalis išaugo nuo mažiau nei 10 proc. iki beveik šiandieninių 40 proc.
(18) 2008-10-02 0
Tai vardas, kuris žinomas visame pasaulyje. Prieš pusę šimtmečio įkurta JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso agentūra (NASA) atliko tiek įvairių kosminių misijų, jog joms visoms aprašyti prireiktų atskiro portalo. Tačiau tai jau praeitis, o ateityje JAV kosmoso programos laukia nauji iššūkiai.
(4) 2008-10-01 0
Šeimų skyrybos, tėvų emigracija, paauglių susvetimėjimas ir nesaugumo jausmas – šios temos vis garsiau ir dažniau aptariamos visuomenėje.
(0) 2008-09-30 0
Dauguma mokytojų pripažįsta, kad kartais, kai nesiseka vesti pamokos, jie įtaria, jog problema yra ne jų dėstomas dalykas ar pedagogika, bet mokiniai.
(13) 2008-09-26 0
Pasaulyje netrukus pasibaigs laisvi IP adresai, leidžiantys kompiuteriams atpažinti vieni kitus ir palaikyti tarpusavio ryšį, perspėjo „interneto tėvu“ vadinamas JAV mokslininkas Vintas Cerfas.
(27) 2008-09-24 5
Jūs to jau savęs klausėte (nebent esate paauglys vaikinas), galbūt net prieš kelias dienas: ar kažkas negerai su paauglėmis merginomis? Kalbant konkrečiau, ar jos tampa pernelyg seksualios? Vargiai praeina savaitė be naujienomis apie kitą garsią besilaukiančią ar savo apatinius demonstruojančią paauglę mus apakinančios žinutės spaudoje. 15 metų Miley Cyrus pusnuogė! 16 metų Jamie Lynn Spears nėščia! Būrys vaikų besilaukiančių aukštosios mokyklos mokinių Masači...
(11) 2008-09-23 12
Johano Gutenbergo išradimas – knygų spausdinimo staklės 1455 metais pakeitė pasaulį. Informacija ėmė sklisti spausdintų knygų forma. Naujas technologinis šuolis įvyko palyginti neseniai ir dabar jau galima įsigyti elektronines knygas. Kinta ne tik pačios knygos, bet ir jų skaitymo bei saugojimo būdai, keičiamės ir mes.
(8) 2008-09-20 0
Tai tokia mokykla, kurios studentai laboratorinių darbų metu gilinasi į realis saugumo problemas ir nulaužinėja paplitusias antivirusines programas.
(57) 2008-09-20 1
Vos tik atsirado naujosios technologijos, žmonija visais įmanomais būdais pradėjo ieškoti kontaktų su protingomis būtybėmis kitose planetose. Anot Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto astrofiziko dr. Vlado Vancevičiaus, būtų nelogiška manyti, kad Visatoje gyvybė egzistuoja tik Žemėje, tačiau ar galime būti tikri, kad siųsdami signalus apie savo egzistavimą, taip sau nepakenksime?
(15) 2008-09-18 0
Paradoksalu, tačiau XXI amžiuje mus supa ne tik naujausi mokslo ir technologijų stebuklai, bet ir daugybė visiškai nemoksliškų teorijų bei gandų, kuriais esame linkę tikėti. Ir jų daugėja. Viena iš tokių pseudomokslinių fantazijų yra kreacionizmas, kurio autoriai mėgina įrodyti, kad gyvoji gamta evoliucionuoja pagal Protingo Dizainerio (t.y. Dievo) kažkada paruoštą planą.
(51) 2008-09-16 3
Ateities prognozuotojų nuomone, tradicinė žemės ūkio gamyba priėjo liepto galą: įprastiniai maisto gamybos būdai reikalauja pernelyg daug energijos ir gamina per mažai produkcijos, kad jos pakaktų sparčiai didėjančiai žmonių populiacijai. Tad natūralu, jog bandoma ieškoti kitų būdų, padėsiančių išvengti bado.
(7) 2008-09-13 2
Nors žmonės įprato keliauti po pasaulį kaip po savo kiemą, tačiau atsipalaiduoti neverta – bent jau jūrose ir vandenynuose vėl nesaugu, kaip ir prieš keletą amžių. Plačiuosiuose vandenyse siautėja laivus grobiantys, plėšiantys ir įkaitais įgulas imantys šiuolaikiniai piratai.
(43) 2008-09-10 0
Šiandien, maždaug pusė vienuoliktos Lietuvos laiku paleistas brangiausias ir didžiausias žmonijos techninis projektas - galingiausias pasaulyje dalelių greitintuvas (Large Hadron Collider — LHC).
(4) 2008-09-09 1
Maurits Van Brunschot palūžo praėjus 21 metams po to, kai jis įsikūrė vienoje akmenimis grįstų Amsterdamo raudonųjų žibintų kvartalo De Wallen gatvelių. M. Van Brunschot ėmė savo mažą dukrelę vedžioti į darželį. Valstybinis rajono darželis įsispraudęs tarp dviejų viešnamių, kurių languose beveik nuogos moterys vilioja suaugusius praeivius. „Ar jūs galite įsivaizduoti, kad tai ji mato kiekvieną dieną?“ – sako maisto kompanijos direktorius M. Van Brunschot...
(5) 2008-09-08 0
Keičiasi ne tik mados, bet ir mokslo bei technologijų tendencijos. Vienos temos tampa madingos, o kitos, nesubrandinusios sensacingų atradimų, pasitraukia į šešėlį. Pastaruoju metu daug kalbama apie genomo tyrimus, klimato prognozavimą, įvairius ekologiškus sprendimus. Daug dėmesio sulaukia nanotechnologijos. Todėl įdomu pažiūrėti, kokios temos vyrauja pasaulio spaudos puslapiuose bei TV ekranuose. Ir tai, kokias naujas arba bręstančias problemas sprendžia mokslininkai.