Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Pažintiniai straipsniai

Laikotarpis: Nuo 2008-01-01 iki 2008-12-31

Rikiavimas: Pagal skaitytojų rekomendacijas

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2008-10-04 0
2006 metais į orbitą paleistas Japonijos zondas Hinode sugebėjo nufilmuoti tikrą „šedevrą“, kurio pagrindinė veikėja – Saulė.
(14) 2008-10-14 0
Saulė dabar yra ramiausioje savo būsenoje - aktyvumo minimume - per pastarąjį 11 metų aktyvumo ciklą. Iš tiesų, šiais metais ji buvo neįprastai rami - daugiau kaip 200 dienų, per kurias nebuvo pastebėta Saulės dėmių. Saulė vėjo intensyvumas taip pat pasiekė žemiausią lygį per pastaruosius 50 metų. Mokslininkai kol kas nėra tikri, ką reiškia ši neįprasta ramybė, tačiau jie nuolat stebi artimiausią mums žvaigždę naudodami ištisą armiją teleskopų ir palydovų...
(8) 2008-09-20 0
Tai tokia mokykla, kurios studentai laboratorinių darbų metu gilinasi į realis saugumo problemas ir nulaužinėja paplitusias antivirusines programas.
(20) 2008-11-13 0
Šiandien Europos Komisija pristatys ambicingą būsimosios ES energetinės supersistemos, kuri turėtų apsaugoti Europą nuo neprognozuojamos Rusijos veiksmų, planą. Ši „energetinė tvirtovė“ bus statoma nuo Skandinavijos ir Baltijos šalių iki Viduržemio jūros, skelbia britų dienraštis „Times“.
(6) 2008-10-23 0
Interneto vardų sričių sistemą prižiūrinti JAV organizacija ICANN (Internet Corporation for Assigned Names or Numbers) paskelbė pradinį naujų taisyklių, pagal kurias aukščiausiojo lygio domenų, tokių kaip „com.“ ar „.org“, sąrašas bus išplėstas šimtais ar net tūkstančiais naujų vardų, variantą.
(8) 2008-11-03 0
Šiuolaikinėje aplinkoje su slaptažodžiais susiduriame visur – bankomatuose, laiptinėse, mobiliuosiuose telefonuose, kompiuteriuose, internete. Slaptažodis – populiariausia priemonė jūsų privatiems duomenims apsaugoti. Deja, su slaptažodžiais susijusios dvi problemos – jo atsiminimas ir stiprumas.
(3) 2008-10-03 0
„Daugiau reikš blogiau“, – apie planus plėsti universitetinį švietimą 1961 m. įpykęs rašė Kingsley Amis. Jo spėjimas buvo patikrintas išsamiau, nei jis galėjo įsivaizduoti, nes tuometinius naujuosius universitetus dešimtajame dešimtmetyje papildė buvusios politechninės mokyklos, o jaunimo tarpe stojančiųjų į universitetus dalis išaugo nuo mažiau nei 10 proc. iki beveik šiandieninių 40 proc.
(3) 2008-12-16 0
Nesenai mes publikavome interviu su UAB "Saulės Energija" direktoriumi doc. dr. Edmundu Žilinsku. Tuomet pašnekovas gana išsamiai komentavo energetikos situaciją tiek visame pasaulyje, tiek ir Lietuvoje. Kaip priedą prie interviu jis pateikė savo parengtas ES Komisijos Energijos ir Transporto direktorato ataskaitų santraukas apie aplinkos užterštumą ir su tuo susijusias energetikos problemas. Dabar publikuojame vieną iš šių santraukų – energetikos iššūkiai ir aplinkos tar...
(37) 2008-03-07 0
Ar žinote, kaip staiga pasikeičia žodžio reikšmė, jeigu priekyje prirašome vos keturias raideles tera? Fizikai žino. Tiesą sakant, pastaruoju metu jie tik apie tai ir šneka. Tiksliau, apie fizikos karalystę, kuri svetingai atveria duris, kai dvi elementariosios dalelės smogia viena į kitą, jei tik jų bendra energija siekia trilijoną elektronvoltų. Arba, kaip pasakytų fizikai, – vieną teraelektronvoltą. Žiedo formos įrenginys, padėsiantis pažvelgti į teraenergijų pa...
(36) 2008-12-03 0
Entomologai perspėja apie Europoje sparčiai plintančią skruzdėlių rūšį, keliančią rimtą pavojų augalams. Šiaurinė jos arealo riba artėja prie Lietuvos – „superskruzdėlės“ jau apsigyveno Lenkijoje.
(7) 2008-10-23 0
Europai vis aktualesni tampa energetiniai klausimai. Didelės naftos bei dujų kainos, priklausomybė nuo importuojamos energetikos, užterštumas bei tradicinės energetikos vartojimo mąstai skatina vis dažniau diskutuoti apie šio sektoriaus tendencijas. Be to, Rusijos – Gruzijos karinė konfrontacija ir po to sekęs ES pozicijos nevieningumas parodė, kad politiniai sprendimai tiek ES, tiek ir kituose pasaulio regionuose vis labiau nulemiami energetinių svertų.
(52) 2008-05-30 0
Nors nafta savo pobūdžiu yra atgrasi žmogui medžiaga, ji pasaulį laiko neįtikėtinai tvirtuose gniaužtuose. Mes visi žinome apie jos nuodingas savybes, tačiau nuo jos priklausome tarsi nuo oro ir vandens išteklių, kuriuos, beje, nafta ir teršia. Argi mes 21-ajame amžiuje neturėtume būti pakankamai technologiškai pažengę, kad nustotume „melžę“ Žemę? Nepriklausomai nuo to, kiek jūs tikite globaliojo klimato atšilimo keliamu pavojumi planetos ateičiai, verta pripaži...
(18) 2008-10-02 0
Tai vardas, kuris žinomas visame pasaulyje. Prieš pusę šimtmečio įkurta JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso agentūra (NASA) atliko tiek įvairių kosminių misijų, jog joms visoms aprašyti prireiktų atskiro portalo. Tačiau tai jau praeitis, o ateityje JAV kosmoso programos laukia nauji iššūkiai.
(16) 2008-04-13 0
40 metų vykstančios vadinamosios „dieviškosios dalelės“, kuri, kaip manoma, materijai suteikia masę, paieškos netrukus sėkmingai pasibaigs. Bent jau taip mano pasaulinio garso fizikas, sukūręs Visatos sandarą aiškinančią teoriją, rašo britų dienraštis „The Times“.
(6) 2008-12-15 0
Nors ant valiklių pakuočių galima pamatyti įvairių įspėjamųjų ženklų, bylojančių, kad jie pavojingi, retas kuris į tai atkreipia dėmesį. Daugelis nė nežino šių ženklų reikšmės. Pasirodo, bene mažiausiai agresyviais laikomi universalūs valikliai. Po jų seka indų plovikliai, baldų bei kilimų valikliai.