Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Geografija
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Geografija

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(7) 2008-05-20 0
Nuo šiandien Vidurio Rytų pažiba - dangoraižis "Burj Dubai" - gali teisėtai vadintis aukščiausia žmogaus rankomis pastatyta struktūra. Dabar jis jau siekia 650m aukštį. Iki šiol aukščiausia žmogaus sukonstruotas statinys buvo Varšuvos radijo bokštas (Lenkija), kurio aukštis siekia 646m. Ką gi, milžinui iki pilno "ūgio" liko dar 169 metrai - jo viršūnėje puikuosis orlaiviams skirtas švyturys.
(5) 2008-05-16 0
Po beveik 9000 metų tylėjimo išsiveržė Čilės ugnikalnis Chaitén (nuotrauka daryta gegužės 3 dieną). Išsiveržimą lydėjo lava, nuolaužos ir iš tamsių debesų sklindantys žaibai. Stichijos metu visos apylinkės buvo nuklotos pelenų sluoksniu ir virš 4000 gyventojų teko palikti savo gimtuosius namus. Toks žaibų ir pelenų derinys dar vadinamas "purvinąja audra". Jų prigimtis mokslininkams dar mažai žinoma. Manoma, jog tokias audras įžiebia susikaupęs elektrostatinis...
(3) 2008-05-14 0
Kapinės "Neptune Memorial Reef" būtų visai įprastos - su vartais, keliukais ir netgi suoliukais pasėdėjimui - jei ne viena smulkmena. Jos yra įrengtos 14 metrų po vandeniu. Neįprasta paskutiniojo poilsio vieta buvo atidaryta praėjusį rudenį. Jos kūrėjai vadina šią vietą idealia vieta tiems, kurie būdami gyvi mėgo jūrą. Tikimasi, jog kapinės išsiplės iki 6,5ha ploto ir talpins 125000 palaikų.
(13) 2008-05-14 0
Gegužės 9 dieną tūkstančiai varlių buvo pastebėta prie Taizou tilto Kinijos Džiangsu provincijoje. Vietinio eksperto teigimu, gyvūnams teko masiškai migruoti dėl deguonies trūkumo vietinėje upėje. Paprastai tokias ekologines katastrofas sukelia vandens telkinių užteršimas dėl žmogaus veiklos.
(12) 2008-05-14 0
"Demolition derby" - lenktynės, kuriose automobiliai daužo vienas kitą, kol lieka tik vienas važiuojantis. Tačiau mažytis Lindo miestelis (Vašingtonas, JAV) šias varžybas pakylėjo į naują lygmenį. Čia vietoj naudotų lengvųjų automobilių vyksta titanų mūšis... kombainais. Kaip tai atrodo žiūrėkite video.
(10) 2008-05-13 0
Naujas miestas, statomas netoli Abu Dabio (JAE), bus panaudotas kaip didelio masto atsinaujinančių energijos šaltinių bandymų poligonas. Mieste gyvens 50000 žmonių ir veiks 1500 firmų ofisų. Miestas suvartos neįprastai mažus energijos kiekius, o visą reikiamą energiją gyventojai gaus iš atsinaujinančių šaltinių. Pats pirmasis pastatas bus skirtas naujam mokslinių tyrimų institutui. Jo įkūrėjai tikisi, jog tai bus Viduriniųjų Rytų ekvivalentas "Silicio Slėniui", ta...
(1) 2008-05-13 0
Šis kabantis tiltas pastatytas 2004 metų spalį Langkawi (Malaizija) apylinkėse. Tai pribloškiantis plieniniais lynais prilaikomas statinys, kurio visa platforma remiasi tik į vieną vienintelę palyginti ploną 87 metrų aukščio atramą. Svoris paskirstytas papildomiems aštuoniems apkrovą subalansuojantiems lynams, pritvirtintiems prie atramos viršūnės. Tiltas yra 687 metrų virš jūros lygio aukštyje. Toliau video parodytas trumpas reportažas nuo tilto platformos.
(7) 2008-05-08 0
Po dešimtmečius trukusių JAV investicijų į Kiniją, panašu, jog švytuoklė pasisuko kita kryptimi. Šiandien nemažas skaičius Kinijos firmų maloniai nustemba aptikusios, jog žemės, energijos ir išlaikymo kaštai yra mažesni Jungtinėse Valstijose nei jų gimtojoje šalyje.
(8) 2008-05-08 0
Nedideliame grožio salone Izraelio miestelyje pavadinimu Dimona dirbantis plaukų stilistas Danny Bargil'as kerpa plaukus keliomis žirklėmis, siekdamas pagerinti savo paties pasiektą Gineso Pasaulio Rekordą. Dabar jis susiruošė pranokti pats save - dar prieš porą savaičių moters plaukus jis kirpo naudodamas 9 žirkles vienu metu. Ar įmanoma dar daugiau? Žiūrėkite video.
(2) 2008-05-07 0
Iranietis Sonny Astani jau kitais metais planuoja įrengti du šviesos diodų pagrindu sukonstruotus animuotos reklamos displėjus ant Los Andželo (JAV) miesto dangoraižių sienų. Įkvėpimo 55 metų amžiaus verslininkas tikriausiai pasisėmė iš Ridley Scott'o režisuoto filmo "Blade Runner", kuriame vaizduojama 2019 metų ateitis jis tiesiog sumanė šią ateitį "priartinti".
(9) 2008-05-06 0
Tailandietis Sila Sutharat'as verčiasi tailandietiškos vištienos patiekalų gamyba. Jis savo įstaigoje per dieną iškepa 50 viščiukų. Kuo jie ypatingi? Ogi tuo, jog jie iškepami naudojant vien tik Saulės energiją. Nagingasis verslininkas įsirengė specialią veidrodžių sistemą, kuri fokusuoja Saulės spindulius į palyginti mažą plotą, tarsi didelis padidinimo stiklas. Nuotraukoje matosi, kad Sila užsidėjęs didžiulius tamsintus akinius ir apsivilkęs baltais drabužiais ...
(1) 2008-05-06 0
Prieš pora savaičių balandžio 26 dieną Vokietijoje įvyko pirmasis lenktynių ofiso kėdėmis čempionatas (Office Chair Racing German Championships). 70 dalyvių pasinaudojo proga atsigabenti savo ofiso kėdes ir saulės atokaitoje pravažiuoti jomis lenktynių trasa. Renginys vyko Bad Koenig-Zell miestelyje. Kadrai iš lenktynių parodyti tolesniame video.
(7) 2008-05-05 0
Įtemptai dirbantys ir kitokia aktyvia veikla užsiimantys žmonės dažnai kenčia nuo išsekimo, nemigos, nugaros skausmų ir kitokių sveikatos sutrikimų. Kartais viskas ko jiems reikia - tai tik dozė prevencinių medikamentų, sudarytų iš vitaminų ir kitų maistinių papildų. Šia idėja pasinaudoję japonų verslininkai šių metų balandžio 1 dieną atidarė privačią įstaigą "Tenteki10", užsiimančią įvairių vitaminų "kokteilių" gamyba ir jų suleidimu intraveniniu būd...
(0) 2008-05-05 1
Nepaisant įvairių būsimąsias Pekino Olimpines Žaidynes lydinčių nesutarimų, šis renginys vis dėlto skatina įvairiausių naujovių kūrimą. Xicui pramogų komplekse netoli planuojamos žaidynių vyksmo vietos sukonstruota apie 1900 kvadratinių metrų ploto siena, kurios paviršius padengtas kompiuteriu valdomais šviesos diodais (LED). Tai yra didžiausias pasaulyje tokio tipo ekranas. Be to, siena sau reikalingą energiją visiškai autonomiškai gauna vien tik iš Saulės.
(16) 2008-05-04 0
Šį siaurą klinties uolose susiformavusį tarpeklį Pietų Ispanijoje, kuriuo teka Guadalhorce upė, galima pereiti 200m aukštyje virš vandens esančia kalnų perėja. Maršrutas įžymus savo pavojingumu - jį vargu ar galima pavadinti turistų atrakcija. Ilgus metus perėja buvo neprižiūrima, dėl to ji yra gerokai apirusi. Kelio plotis 1m, beveik niekur nėra turėklų. Po to kai 1999 ir 2000 metais čia žuvo keturi žmonės, kelionės šia kalnų perėja buvo uždraustos. Tačiau k...