Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Geografija

Panevėžyje atidarytas Mokslo ir technologijų parkas

2008-10-11 (7) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (1311)
    Share

Šiandien Panevėžyje iškilmingai atidarytas Panevėžio mokslo ir technologijų parkas (PMTP). Atidarymo šventėje dalyvavo miesto vadovai, Tarybos nariai, Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos sekretorius Gediminas Rainys, Lietuvos verslo paramos agentūros vadovai.

„Šiandien atidarydami Mokslo ir technologijų parką verčiame naują miesto istorijos puslapį. Tikiuosi, kad šis parkas paspartins ne tik miesto, bet ir viso regiono ekonominį vystymąsi. Siekdami turėti konkurencingą regioną, turime puoselėti mokslo pagrindu plėtojamą verslą“, - sakė miesto meras Povilas Vadopolas.

PMTP įsteigtas įmonėms, veikiančioms taikomųjų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje remti, komercializuoti mokslo ir studijų įstaigų atliekamų mokslinių tyrimų rezultatus, skatinti verslo, mokslo ir studijų integraciją, puoselėti inovacinę kultūrą, plėtoti aukštųjų technologijų verslo vystymąsi Panevėžio mieste bei regione ir taip prisidėti prie eksporto skatinimo, šalies konkurencingumo didinimo ir žinių pagrindu plėtojamos ekonomikos kūrimo. PMTP steigėjai yra Panevėžio miesto savivaldybė ir Kauno technologijos universiteto Panevėžio institutas.

Europos regioninio plėtros fondo (ERPF) ir Panevėžio miesto savivaldybės finansuoto PMTP steigimo projekto metu moderniai rekonstruotas J.Žemgulio g. 46 esantis pastatas. 1120 kv.m ploto korpuse įrengtos biurų bei verslo inkubatoriaus patalpos. Antrasis 1130 kv.m ploto korpusas pritaikytas technologinių įmonių veiklai. Abu korpusus jungia 500 kv.m patalpos konferencijoms, pasitarimams, mokymams organizuoti. Visame PMTP įrengtas kompiuterinis ir telefono tinklas. Bendrasis pastato plotas – per 2750 kv. m.

PMTP lengvatinėmis sąlygomis patalpas gali nuomotis apie 20 įmonių, numatoma sukurti apie 60 darbo vietų.

PMTP konsultuos mokslinių tyrimų ir inovacijų diegimo, verslo finansavimo ir planavimo klausimais, tvarkys apskaitą ir teiks finansines konsultacijas, skatins inovacijų sklaidą bei diegimą, teiks informaciją apie ES mokslinių tyrimų programas ir fondus, nuomos biuro patalpas verslo inkubatoriuje bei technologijų korpuse, taip pat ves mokymus, seminarus, parodas bei prezentacijas.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (7)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Kiti tekstai, kuriuos parašė Audrius Rudys
Naujausi įrašai
Su turiniu susijusios žymės:

Įdomiausi

Paros
43(6)
32(5)
31(3)
30(2)
30(0)
28(0)
24(0)
20(0)
17(0)
17(0)
Savaitės
73(5)
71(5)
57(9)
56(0)
Mėnesio
337(40)
281(20)
160(20)
135(14)
122(7)