Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Atakamos dykuma (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-11-22 18
Sausiausioje ir seniausioje Žemės dykumoje – tokioje sausoje ir nykioje, kad iš esmės ją galima būtų vadinti pragaru Žemėje – gyvenimas eina visai ne tokia vaga, kaip kitose planetos vietose.
(0) 2018-11-20 18
Atakamos dykuma, kuri žemėlapyje atrodo kaip plonytė juosta vakarinėje Pietų Amerikos pakrantėje, yra sausiausia vieta visoje Žemėje. Šios dykumos klimatas yra toks išskirtinis, kad mokslininkai ją tyrinėja norėdami suprasti kitas planetas bei paruošti astronautus misijoms į Marsą.
(0) 2018-08-02 33
Visai mums žinomai gyvybei reikalingas vanduo. Nors kai kurie organizmai gali išgyventi labai ilgus periodus be vandens, jie tą daro užmigdami ir išjungdami metabolinius procesus. Atakamos dykuma Čilėje – viena iš sausiausių vietų pasaulyje – yra puiki laboratorija, leidžianti ištirti, kokios yra drėgmės ribos, dar leidžiančios gyvybei ne tik egzistuoti, bet ir tarpti.
(2) 2016-05-05 50
Net sausiausioje planetos vietoje įmanoma prasimanyti vandens. Čilės mokslininkai Atakamos dykumoje – sausiausioje vietoje žemėje – taip pat sugalvojo, kaip išgauti šį gyvybiškai svarbų elementą.
(1) 2015-05-22 37
Viena mokslininkų grupė pastaruoju metu itin daug laiko praleido Čilėje. Jie ten vyko su vienu tikslu – detaliau ištirti sausiausią vietą Žemės planetoje – Atakamos dykumą. Regionas, vadinamas Maria Elena South, yra toks sausringas, jog mokslininkai iki šiol manė niekada neaptiksią čia gyvybės pėdsakų, tačiau jie klydo.
(0) 2012-02-20 0
Dviejų metrų gylyje po nepaprastai sausos Atakamos dykumos Čilėje paviršiumi klesti mikroorganizmai. Šis atradimas, atliktas vykdant potencialios Marso misijos bandymus, rodo, kad mikrobai galėtų įsitvirtinti ir Raudonojoje planetoje – tačiau zondams jų tektų ieškoti kelių metrų gylyje, rašo newscientist.com.