Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Atmosferinių elektros išlydžių tyrimas (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2016-08-11 25
JAV karinės oro pajėgos planuoja aukštuosiuose atmosferos sluoksniuose sprogdinti plazmines bombas. Jiems padės mikropalydovų armija.
(4) 2015-05-14 69
Atmosferos fiziko Josepho Dwyer'io ir jo kolegų stebėti procesai audros debesyje negali būti paaiškinti jokiais šiuolaikiniam mokslui žinomais procesais. Kai specialus J. Dwyerio lėktuvas pasuko pavojingu maršrutu – tiesiai į grėsmingą audros debesį – paaiškėjo neįtikėtinas dalykas. Pasirodo, mokslininkas įskriejo ne tik į audros epicentrą, bet ir į… nepaaiškinamą antimedžiagos telkinį. Gluminančią istoriją nušviečia žurnalas „Nature“.
(5) 2013-11-13 3
Afganistane, dykumos vidury karinį transportinį sraigtasparnį netikėtai apgaubė statinės elektros išlydžių laukas. Retą reginį ne tik matė, bet ir nufotografavo karinėje buvęs fotoreporteris Maiklas Jonas (Michael Yon). Kas nutiko sraigtasparniui?
(3) 2013-05-13 1
Yra toks posakis – "žaibo greičiu". Žaibas greičio įsikūnijimu pasirinktas neatsitiktinai. Ne visada spėsi jį pamatyti, net jei žiūrėsi į reikiamą vietą ir reikiamu metu. Bet jei į reikiamą vietą reikiamu metu žiūrėsi pro 11 tūkst. kadrų per sekundę filmuojančios vaizdo kameros objektyvą, tuomet pamatysi nepaprastą šou. Tokį "National Geographic" serialo "Naked Science" ("Nuogas mokslas") serijoje "Lightning Chasers" ("Žaibų medžiotojai") užfiksavo žaibus tyrinėjantys fizikai.
(0) 2013-03-14 0
Pasirodo, žaibai gali piltis ne tik iš audros debesų. Profesionalus fotografas Martinas Rietze‘as turi aistrą fotografuoti stichijas per patį jų šėlsmą. Save laikantis „ugnikalnių medžiotoju“, prieš mėnesį neatsispyrė pagundai nuvykti į Japoniją, kur iš visai arti stebėjo ir fotografavo Sakuradžimos (Sakurajima) ugnikalnio išsiveržimą. Iš ten parsivežė nepakartojamo grožio šios gamtos stichijos nuotraukų.
(1) 2013-02-27 1
Kinijoje pastebėtas ir užfiksuotas labai retas ir įspūdingas atmosferos reiškinys – gigantiškasis srautinis žaibas (angl. – "gigantic jet lightning"). Tai – didžiulių beveik neištyrinėtų žaibų rūšis, sujungianti palei Žemės paviršių siautėjančią audrą su aukštesniaisiais atmosferos sluoksniais.
(0) 2011-11-30 0
Perkūnijos ir žaibai nepaliauja stebinę mokslininkų. Naujausio tyrimo rezultatai liudija, jog audrų ir perkūnijų generuojamos itin žemo dažnio bangos, kurias įprastai patenka į savotiškus spąstus tarp planetos paviršiaus ir jonosferos, sugeba ištrūkti į atvirą kosmosą. Šis mokslininkų atradimas gali pasitarnauti kuriant naujus atmosferos tyrinėjimų instrumentus ir pakoreguoti žinias apie jonosferą.
(2) 2009-12-05 0
Pasaulinis žaibų registravimo stočių tinklas, padėsiantis stebėti audras ir numatyti ciklonų jėgą, turėtų būti baigtas jau kitais metais.