Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Atmosferos sraujymės (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-05-13 11
Saulėje medžiaga juda dėl žvaigždės sukimosi, dėl konvekcijos (karštos medžiagos kilimo į viršų ir atvėsusios leidimosi žemyn) ir dėl turbulencijos. O dabar nustatyta, kad dideliais masteliais medžiaga dar ir sukasi sūkuriais ties pusiauju, kurie susilpnina konvekciją ir turbulenciją.
(0) 2014-06-24 24
Staigūs potvyniai, audros, šalčio ar karščio bangos... tam tikrose Šiaurės pusrutulio dalyse tai pasitaiko ypač dažnai. Tik neskubėkite dėl to kaltinti klimato kaitos – ji čia niekuo dėta.
(0) 2014-04-09 2
Unikalus kampuotasis uraganas, kuris niekur nesitraukia, it būtų prikaltas, ir siautėja tik šiauriniame Saturno ašigalyje, astronomus glumina jau 30 metų. Mokslininkai mano pagaliau įminę vieną didžiausių Saulės sistemos mįslių ir supratę, kokie procesai vyksta šiame 32 tūkst. km skersmens šešiakampyje. Tačiau beprotiškiausia tai, kad, pasirodo, tokie pat procesai vyksta ir visai čia pat, virš mūsų galvų – Žemės atmosferoje.
(0) 2012-11-16 14
Rausvomis dulkėmis Atlanto link sūkuriuojanti Sachara, ciklonų nešamos sūrios okeanų mėlių druskos, žali didžiųjų gaisrų dūmai ir baltos sulfato dalelių driekanos iš ugnikalnių bei iškastiniu kuru maitinamų kaminų. Tai – tik eilinė įvairiais aerozoliais atmiešta mūsų planetos gyvenimo diena NASA superkompiuterio „Discover“ akimis.
(4) 2012-01-17 2
Aukštai virš snieguotų Patagonijos Andų kepurių savąjį sklandytuvą pilotuojantis Einaras Enevoldsonas (Einar Enevoldson) puikiai žinojo, jog jam reikės priimti sunkų sprendimą. Jis mėgino sklandytuvu pasiekti rekordinį – 15 kilometrų ar net didesnį – aukštį. Žygdarbis, kurį daugelis pilotų pavadintų neįmanomu. Kartu su juo sklandytuve sėdėjo šį mėginimą finansavęs garsusis nuotykių ieškotojas, milijardierius Stivas Fosetas (Steve Fossett).
(11) 2010-08-12 0
Aiškėja, kad šią vasarą Europą užplūdusios karščių bangos, sukėlusios milžiniškus gaisrus Rusijoje, ir Pakistaną nusiaubusių liūčių priežastis veikiausiai yra ta pati – pasikeitusi atmosferos sraujymė.