Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Bangladešas (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2016-07-25 37
Virš jo gyvena šimtai milijonų žmonių, kuriems seisminės katastrofos atvejus grėstų žūtis. Milžinišką Žemės plutos sprūdį nuo žmonijos akių slėpė milijonai tonų nuosėdinių uolienų. Jei sprūdžio zonoje prasidėtų litosferos plokščių judėjimas ir seisminis aktyvumas (o jis tuose kraštuose – dažnas), žmonijos lauktų didelio masto nelaimė. Mokslininkai nuogąstauja, kad ji gali įvykti bet kurią akimirką.
(3) 2016-02-09 17
Visame pasaulyje žmonės metų metus laukia, kol bus persodinti reikalingi organai. Chirurginės intervencijos poreikis yra labai didelis, tačiau donorų organų trūksta. Be to, transplantacija – viena brangiausių operacijų medicinoje.
(0) 2016-02-03 6
Klimato kaitos pabėgėlių iš Bangladešo skaičius per ateinančius dešimtmečius stiebsis itin sparčiai. Skaičiuojama, kad 2050 m. apie 20 mln. šios Azijos šalies gyventojų dėl klimato kaitos sukeltų padarinių – dirvos erozijos, kylančios temperatūros, vandens užterštumo, praras savo namus ir pajudės į kitas šalis bei žemynus.
(18) 2015-09-21 10
Masinis pabėgėlių kėlimasis į Europą vyksta ne vien tik dėl ekonominių ir socialinių motyvų. Vieningai sutinkama, kad viena iš pagrindinių priežasčių, paskatinusių pasitraukimą iš savo regionų – klimato atšilimas. Klimatologai sako, kad ateityje situacija dar labiau aštrės ir klimato migrantų bus kur kas daugiau.
(1) 2010-10-21 0
Bangladešas ir Indija yra šalys, labiausiai pažeidžiamos dėl klimato kaitos. Taip teigiama šiandien paskelbtame didžiausios rizikos indeksų sąraše.
(44) 2009-10-25 0
Irano ir Šiaurės Korėjos branduolinės programos, jau nekalbant apie riziką, kad prastai kontroliuojami Rusijos ir Pakistano branduoliniai ginklai gali atsidurti netinkamose rankose, kelia didžiulį nerimą. Tačiau prie branduolinio klubo siekia prisijungti dar kelios pasaulio valstybės. Jei joms tai pavyks, šis žingsnis gali turėti itin skausmingų pasekmių.