Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Geografijos mokymo priemonės (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-04-01 0
Bendrovė „Kaspersky Lab“ pristatė paslaugą, kuri aiškiai demonstruoja realiuoju laiku visame pasaulyje vykstančius kibernetinio saugumo incidentus. Vaizduojamų grėsmių kategorijose – kenkėjiški objektai, aptikti per tiesioginį kontaktą ir nuskenuoti pagal užklausą, taip pat pašto ir interneto antiviruso suveikimo metu aptiktos programų grėsmės ir tinklo atakos.
(6) 2014-03-27 1
Taip atrodo pasaulinės bendruomenės santykis su Krymo „referendumu" pagal kovo 25 dienos surinktus duomenimis.
(0) 2014-03-03 0
Sparčiai tobulėjančios kompiuterinės programos keičia tradicija laikytus popierinius žemėlapius – vietoj jų žmonės renkasi skaitmeninius žemėlapius, kuriuose galima virtualiai pasivaikščioti ar pasivažinėti nepažįstamo miesto gatvėmis, apžiūrėti žymiausius objektus ar tiesiog patogiai pažymėti pasirinktus maršrutus. Tokių šiuolaikinių skaitmeninių žemėlapių sudarymui naudojami modernūs žemės matavimo prietaisai, 3D skeneriai, naujausios kompiuterinės programos ir net kosminės technologijos.
(2) 2014-02-19 6
Imperijų iškilimai ir žlugimai, armijų žygiai, prekybos keliai, prekyba vergais – visi šie procesai paliko įrašus žmonių genuose, tačiau iki šiol šiuos duomenis buvo pernelyg sudėtinga iššifruoti.
(0) 2014-01-29 5
Švedijos karo archyve (Krigsarkivet) saugomas retų XVII a. vid. karinių žemėlapių rinkinys. Žemėlapiai buvo nubraižyti Žemaitijos ir kitų Lietuvos sričių valdytojo Magnuso Gabrielio de la Gardie vadovaujamos 7 000 vyrų kariuomenės žygiui iš Veliuonos į Lutociną (Lenkija), kur ji turėjo susijungti su Švedijos karaliaus Karolio X Gustavo vadovaujamais pulkais.
(1) 2013-12-10 0
Pasitelkus daugiau nei 650,000 palydovinių nuotraukų Google Map sistemoje, mokslininkai sukūrė naują įrankį stebėti miškingoms vietovėms.
(0) 2013-10-15 11
Jei interneto tinklą įsivaizduotumėte kaip pasaulio žemėlapį, kuriame naršytojų skaičius atstoja užimamą žemės plotą, Afrika jame būtų gerokai sunykusi, o Kinija dydžiu kelis kartus lenktų Rusiją. Lietuva tokiame žemėlapyje užimtų beveik tokią pat teritoriją, kaip Latvija ir Estija kartu sudėjus.
(1) 2013-09-17 0
Šiuolaikiniai žemėlapiai mažai kuo primena popierinius savo pirmtakus, rašo BBC. Skaitmeniniai ir kupini informacijos XXI amžiaus žemėlapiai keičiasi pagal kiekvieno vartotojo individualius poreikius.
(1) 2013-09-09 2
Sala-vaiduoklė pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje; ežero saloje – ežeras su sala, kurioje tyvuliuoja ežeras; Žemės bučinys ir didžiausias žodis Žemėje. Visa tai – įdomiausi programos "Google Earth" lopinėliai. Kai kurie iš jų atrodo iš tiesų keistai.
(0) 2013-08-26 0
Kur gyvena emocionaliausi žmonės, o kur gyventojai jaučiasi labiausiai mylimi, kuriose valstybėse daugiausia ateistų, kur labiausiai mėgsta JAV ir kaip gali skilti ši valstybė, kur geriausia gimti arba būti motina, kurios šalys svetingiausios užsieniečiams ir kaip keičiasi Žemės vaizdas iš kosmoso, bėgant metų laikams, – tokių žemėlapių kolekciją pateikia portalas washingtonpost.com.
(0) 2013-06-27 0
Skamba jei ne akiplėšiškai, tai, mažų mažiausiai, intriguojančiai? Taip, šis žemėlapis pribloškiamas ne tik tuo, kad jis sudarytas iš ląstelių. Ne mažiau stebina ir ląstelių parinkimo kiekvienam žemynui principas – tai yra žmonijos ligų ir negalių žemėlapis. Ką tuomet reiškia kiekviena ląstelių rūšis?
(0) 2013-05-20 3
Ar galite atspėti, kokioje pasaulio dalyje atsidūrėte su „Google Maps“ matydami vien tik kraštovaizdį, kelią, kelio ženklus ir automobilius?
(2) 2013-04-02 0
Aplinkos apsaugos agentūra pristato interaktyvų žemėlapį, kuriame gyventojai savarankiškai gali pranešti apie pastebėtas vandensaugos problemas.
(12) 2013-03-25 0
Pasaulio išteklių institutas (angl. World Resources Institute) pristatė labai įdomią ir naudingą kartografinę medžiagą, kurioje vizualiai pateikta informacija apie gėlo vandens problemas visame pasaulyje.
(0) 2013-03-20 0
Organizacijos „Britų Antarktidos Tarnyba“ (British Antarctic Survey, BAS) mokslininkai kartu su užsienio specialistais kovą pateikė išsamų po ledu plytinčios Antarktidos sausumos žemėlapį „Bedmap2“. Jame aiškiai matomi žemyno kalnai ir lygumos, tarpekliai ir slėniai. Atrasti ir nauji žemyno klodai, tarp jų – ir giliausia vieta.