Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Geografijos mokymo priemonės (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2013-09-09 2
Sala-vaiduoklė pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje; ežero saloje – ežeras su sala, kurioje tyvuliuoja ežeras; Žemės bučinys ir didžiausias žodis Žemėje. Visa tai – įdomiausi programos "Google Earth" lopinėliai. Kai kurie iš jų atrodo iš tiesų keistai.
(30) 2013-02-14 1
„Maplecroft“ paskelbė penktą kasmetinį politinių rizikų žemėlapį, kuriame suskirstė valstybes pagal politinį stabilumą.
(0) 2013-06-27 0
Skamba jei ne akiplėšiškai, tai, mažų mažiausiai, intriguojančiai? Taip, šis žemėlapis pribloškiamas ne tik tuo, kad jis sudarytas iš ląstelių. Ne mažiau stebina ir ląstelių parinkimo kiekvienam žemynui principas – tai yra žmonijos ligų ir negalių žemėlapis. Ką tuomet reiškia kiekviena ląstelių rūšis?
(0) 2013-05-20 3
Ar galite atspėti, kokioje pasaulio dalyje atsidūrėte su „Google Maps“ matydami vien tik kraštovaizdį, kelią, kelio ženklus ir automobilius?
(0) 2013-10-15 11
Jei interneto tinklą įsivaizduotumėte kaip pasaulio žemėlapį, kuriame naršytojų skaičius atstoja užimamą žemės plotą, Afrika jame būtų gerokai sunykusi, o Kinija dydžiu kelis kartus lenktų Rusiją. Lietuva tokiame žemėlapyje užimtų beveik tokią pat teritoriją, kaip Latvija ir Estija kartu sudėjus.
(0) 2013-08-26 0
Kur gyvena emocionaliausi žmonės, o kur gyventojai jaučiasi labiausiai mylimi, kuriose valstybėse daugiausia ateistų, kur labiausiai mėgsta JAV ir kaip gali skilti ši valstybė, kur geriausia gimti arba būti motina, kurios šalys svetingiausios užsieniečiams ir kaip keičiasi Žemės vaizdas iš kosmoso, bėgant metų laikams, – tokių žemėlapių kolekciją pateikia portalas washingtonpost.com.
(12) 2013-03-25 0
Pasaulio išteklių institutas (angl. World Resources Institute) pristatė labai įdomią ir naudingą kartografinę medžiagą, kurioje vizualiai pateikta informacija apie gėlo vandens problemas visame pasaulyje.
(5) 2013-03-04 0
Virtualūs skaitmeniniai atlasai internete išpopuliarėjo vos pasirodę. Nors jie yra sumontuoti iš palydovinių Žemės nuotraukų ir yra fotografiškai tikslūs, ne visus objektus juose galima aptikti. JAV technologijų žurnalas „Wired“ pabandė pasiaiškinti, kaip išnyksta objektai „nuo Žemės paviršiaus“.
(0) 2013-03-20 0
Organizacijos „Britų Antarktidos Tarnyba“ (British Antarctic Survey, BAS) mokslininkai kartu su užsienio specialistais kovą pateikė išsamų po ledu plytinčios Antarktidos sausumos žemėlapį „Bedmap2“. Jame aiškiai matomi žemyno kalnai ir lygumos, tarpekliai ir slėniai. Atrasti ir nauji žemyno klodai, tarp jų – ir giliausia vieta.
(1) 2013-12-10 0
Pasitelkus daugiau nei 650,000 palydovinių nuotraukų Google Map sistemoje, mokslininkai sukūrė naują įrankį stebėti miškingoms vietovėms.
(1) 2013-09-17 0
Šiuolaikiniai žemėlapiai mažai kuo primena popierinius savo pirmtakus, rašo BBC. Skaitmeniniai ir kupini informacijos XXI amžiaus žemėlapiai keičiasi pagal kiekvieno vartotojo individualius poreikius.
(2) 2013-04-02 0
Aplinkos apsaugos agentūra pristato interaktyvų žemėlapį, kuriame gyventojai savarankiškai gali pranešti apie pastebėtas vandensaugos problemas.