Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Geografiniai tyrimai (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2008-12-10 0
Kitų metų sausį NASA planuoja į orbitą iškelti palydovą, gebantį „užuosti“ atmosferoje susikaupusį anglies dvideginį. Misijos tikslas – išsiaiškinti, kaip šios dujos keliauja ir kur jos nusėda Žemėje.
(8) 2008-12-09 0
Mokslininkai teigia, kad požiūris į nanotechnologijas yra nulemtas religinių ir kultūrinių įsitikinimų, praneša BBC.
(0) 2008-12-03 0
Surašę Antarktidoje esančių Pietų Orknio salų pakrančių gyvūniją, D. Britanijos ir Vokietijos mokslininkai stebisi jos gausa.
(8) 2008-11-23 0
Atmosferoje esantys vandens garai dvigubai stipriau nei anglies dvideginis sulaiko šilumą, nustatė JAV mokslininkai. Pasak jų, tai gali būti vienas svarbiausių klimato kaitos veiksnių.
(3) 2008-10-15 0
Tarptautinė ekspedicija rytinėje Antarktidoje kelis mėnesius tyrinės poledinį Gamburcevo kalnyną ir šiame regione esantį 1,2 mln. metų senumo ledo sluoksnį, paslėptą 3,2 km gylyje nuo dabartinio ledyno paviršiaus, pranešė „Daily Telegraph“.
(1) 2008-10-15 0
Mokslininkai aptiko naują kelią, kuriuo pirmieji „šiuolaikinio tipo“ žmonės, manoma, emigravo iš Afrikos ir pasklido po pasaulį, praneša BBC.
(5) 2008-09-10 0
Naujausi demografiniai tyrimai liudija, kad iki 2060 m. D. Britanija pagal gyventojų skaičių pralenks Vokietiją ir Prancūziją. Europos statistikos žinybos „Eurostat“ pranešime teigiama, kad iki 2060 m. D. Britanijos gyventojų skaičius padidės 25 proc. ir pasieks 77 mln.
(7) 2008-09-06 0
Siekdami suprasti, kas atsitiko Žemės atmosferai ir kaip artimiausiu metu gali pasikeisti pasaulio klimatas, Arktyje besidarbuojantys ledo kernų (iš ledyno imamų cilindro formos mėginių – Red. past.) tyrėjai stengiasi žvelgti vis gilyn.
(0) 2008-09-05 0
Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas kreipėsi į Genografijos projekto tarptautinę komandą, susirinkusią į projekto metinę konferenciją, kuri praėjusią savaitę įvyko Taline. 2005 m. startavusio Genografijos projekto tikslas – ištirti žmonių migravimo istoriją ir atsakyti į vis dar neturinčius atsakymų klausimus apie genetinę žmonijos įvairovę, kaip tyrimo įrankį naudojant DNR
(6) 2008-03-23 1
Jog klimatas šyla, abejonių turbūt daug nekyla. Tačiau kodėl taip vyksta – klausimas su daugybe atsakymu. Dėl atšilimo priežasčių ginčijamasi, tačiau daugelis mokslininkų mano, kad žmogaus veikla spartina šį procesą – mes į atmosferą išmetame labai daug šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Tačiau ar viskas priklauso tik nuo žmogaus veiklos? Pažvelkime į ilgalaikį Žemės klimato svyravimą, kurį mokslininkams su tam tikru patikimumo lygiu pavyko atsekti iš į...
(4) 2007-12-01 0
Jungtinių Tautų Organizacija (JTO) išplatino tradicinį „žmogaus socialinės raidos indeksą“, kuriame apibendrintai pateikti 2005 metų duomenys, nors pats koeficientas vadinamas 2007/2008 metų. Indeksas rikiuoja pasaulio valstybes pagal tris pagrindinius kriterijus: gyvenimo ilgaamžiškumas propaguojant sveiką gyvenimo būdą, švietimo lygis ir gyvenimo lygio kokybė.
(0) 2007-11-22 1
Pasaulinis potvynis galėjo būti ta varomoji jėga, kurios dėka šiuolaikinės civilizacijos daigai išplito po visą Vakarų Europą, rašo britų visuomeninis transliuotojas BBC savo svetainėje. Turimas omenyje didžiulis potvynis, įvykęs Balkanuose prieš 8 tūkst. metų ir tikriausiai tapęs Biblijoje minimo mito pagrindu. Būtent šis įvykis, kaip rodo ką tik atliktas tyrimas, galėjo priversti tūkstančius senovės žemdirbių ieškoti sau naujų teritorijų.
(48) 2007-11-19 4
Sunku būtų surasti žmogų, dar negirdėjusį baisių prognozių apie pasaulio klimato kaitą, "šiltnamio efektą", globalinių katastrofų pavojų...Visur apie apie tai kalbama, nuolatos girdisi raginimo balsai mažinti žmogaus ūkinę veiklą ir nebeteršti gamtos, nes šitaip ir pasaulio galas gali greit ateiti. O ir scenarijų tam galui visokiausių - nuo pasaulinio tvano iki išsekimo nuo karščio. Kiek tame tiesos, kiek tik baisių spėjimų? Pasirodo netgi tokioje, atrodo jau visi...
(8) 2007-11-06 22
Arčiausiai gamtos esantys žmonės spėja, kad šiltų batų ir kailinių šiemet tikrai prireiks, rašo "Sekundė". Gilią ir šaltą žiemą pranašauja riešutų gausa, taukus kaupiantys kiškiai ir neįprastai anksti į kamuolius susimetusios bitės. Mokantieji nuspėti orus sako, kad apsirikti leidžiama sinoptikams, bet niekada nesuklysta gamta: artėjant speiguotai žiemai miške nė su žiburiu nerasi grybų, o prieš šiltą žiemą laukiniai žvėrys nekaupia riebalų. Seni žmon...
(3) 2007-10-22 0
NASA pranešė, kad ozono skylė šiek tiek sumažėjo. Palyginus su pernai didžiausiu plotu, šiuo metu ozono skylė yra net 16% mažesnė. Ozono skylė, pirmąkart pastebėta prieš 22 metus, pastaruosius 15 metų beveik nekinta. Jos dydis priklauso ir nuo metų laiko bei oro sąlygų. Skirtingu metų laiku, skylės dydis gerokai skiriasi.