Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Geografiniai tyrimai (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2011-06-16 8
Lietuvoje dabar – metų laikas, kuomet naktys būna pačios trumpiausios ir šviesiausios. Šiuo metų laiku platumomis „pasilypėjus“ šiaurės ašigalio link, galima pasiekti vietoves, kur saulė nenusileidžia ištisą parą. Toks reiškinys vadinamas poliarine diena. Ir visai nerealiai skamba, jog Europoje yra miestelis, kuriame saulė vasarą nenusileidžia ilgiau nei 4 mėnesius!
(119) 2011-06-13 0
Pastaruoju metu vienoje ar kitoje žiniasklaidos priemonėje (dažniausiai internetinėje) pasirodantys pamąstymai tendencingai dėlioja mintį, kad baigei mokyklą – ir važiuok iš Lietuvos. Na, o jei dar taip suklydai ir studijas baigei čia, Lietuvoje, tai jau po studijų tikrai laikas emigruoti. Ir nedelsiant. Nesvarbu, studijos, darbas ar kas tik norisi, svarbu ne Lietuvoj. O jei dar nepavyko baigti studijų, tai kuo greičiau iš Lietuvos. Gi laukia patogus gyvenimas ir laimė, o ga...
(13) 2011-06-13 0
Ko gero, jau senokai tapo įprasta po kiekvieno didelio žemės drebėjimo JAV, Rusiją (o pastaraisiais metais – galbūt ir Kiniją) įtarinėti rengiant išpuolius, kurių metu naudojamas vadinamasis „tektoninis ginklas“ – kryptingos, į planetos gelmes nukreiptos atakos. Ar su žemės drebėjimais gali būti kaip nors susijęs visose JAV valstijose įrengtas paslaptingų šimtametrinių „GWEN Towers“ bokštų tinklas? O Aliaskoje įrengta stotis HAARP? O ar iš piršto laužtos...
(8) 2011-06-12 0
Kiek lietuvaičių per du pastaruosius dešimtmečius išvyko į užsienio šalis? O kiek iš jų po kelerių ar keliolikos metų sugrįžo? Kalbėsime šį kartą ne apie visus – tik apie tuos, kurie už savo pinigus ar laimėję stipendijas išvyko studijuoti į JAV, Angliją ar kurią kitą šalį.
(7) 2011-06-10 0
Lietuvoje gyventojų iki 2060 metų sumažės 20 proc. – nuo 3,329 mln. 2010-aisiais iki 2,676 mln. 2060-aisiais, skelbia Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūra Eurostat.
(14) 2011-06-08 0
Jau keletą dienų Pietų Amerikos kontinento gyvenimą drumsčia Čilėje stūksantis, po 50 metų prabudęs Puyehue ugnikalnis. Šios Pietų Amerikos šalies vyriausybė pastarosiomis dienomis evakuoja tūkstančius ugnikalnio papėdėje gyvenančių žmonių. Ugnikalniui suaktyvėjus, stiprus vėjas pelenų debesis nunešė net iki kaimyninės Argentinos: San Karloso kurortas atrodo kaip paskutinio teismo dieną – dangus pajuodęs ir žaibuoja. Dėl ugnikalnio išmetamų pelenų keliose ...
(19) 2011-06-08 2
Vasaros Europoje ir kitur šiauriniame planetos pusrutulyje taps kepinančios ir tai spės pajusti dabar gyvenanti žmonių karta.
(8) 2011-06-06 0
Nepaisant aršių vėtrų, kurios praėjusią savaitę pasiautėjo Didžiojoje Britanijoje, klimato ekspertai perspėja, kad daugelis britų vėjo jėgainių netrukus gali pritrūkti „žaliavos“.
(1) 2011-06-02 0
Robertas Ballardas, JAV okeanografas, plačiausiai žinomas kaip nuskendusio „Titaniko“ atradėjas, tvirtina, kad pasaulio vandenynų plotuose dar laukia didžiuliai atradimai - nuo milžiniškų naudingųjų iškasenų telkinių iki daugiau nei milijono senaisiais laikais nuskendusių laivų, rašo „OurAmazingPlanet“.
(4) 2011-05-26 1
Naujausio tyrimo rezultatai byloja, jog į debesis patenkančios gyvos bakterijos gali būti lietų, sniegą ar krušą sukelianti „kibirkštis“.
(0) 2011-05-25 0
Milijonams žmonių Europoje, Vidurio Rytuose ir Azijoje mirtiną pavojų kelia netikėti požeminiai smūgiai. Anot mokslininkų, dėmesį reiktų sutelkti į tuos regionus, kurie yra žemynų centrinėse srityse, o ne į gerai žinomus žemės drebėjimų „karštuosius taškus“, rašo „Daily Mail“. Ekspertai pabrėžia, kad „centrinių sričių“ žemės drebėjimai pražudo žymiai daugiau žmonių, nei vykstantys patvirtintose pavojaus zonose žemynų pakraščiuose, pavyzdžiu...
(1) 2011-05-24 1
Ilgalaikių orų prognozių patikimumas dar yra nepakankamas, todėl jomis vadovautis priimant kokius nors sprendimus (ekspedicijų organizavimo, verslo, atostogavimo ir pan.) nepatartina, tvritina Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros vedėjas prof. Arūnas Bukantis.
(15) 2011-05-20 0
Duomenų analizės rezultatai byloja, jog atmosfera tiesiai virš kovo 11-ąją įvykusio 9 balų žemės drebėjimo epicentro keletą dienų prieš jam įvykstant netikėtai kaito. Viršutinių atmosferos sluoksnių dalyje, vadinamoje jonosfera, smarkiai padidėjo bendras elektronų fonas, o intensyvumo padidėjimas truko tris dienas iki žemės drebėjimo.
(8) 2011-05-17 1
Statistikos departamentas informuoja, kad baigėsi Lietuvos Respublikos visuotinio gyventojų ir būstų surašymo apklausa, per kurią buvo surašyta 2 mln. 15 tūkst. gyventojų. Elektroniniu būdu susirašė ar buvo surašyta 1 mln. 39 tūkst. gyventojų.
(36) 2011-05-16 1
Jungtinių Tautų paskelbtas naujausias pasaulio gyventojų prognozes demografė Vlada Stankūnienė vertina optimistiškai: jei pažengusios valstybės atkurs demografinę pusiausvyrą, vadinasi, išsivystęs pasaulis, kartu ir Lietuva, neišnyks.