Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Geografiniai tyrimai (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(37) 2013-11-06 0
Radikalūs nacionalistai Rusijos politikoje – ne naujiena. Tačiau nė vienai grupuotei iki šiol nepavyko tapti stipria jėga, rašo „The Financial Times“. Bet naujausi nacionalizmo ir ksenofobijos protrūkiai rodo, kad tai – jau ne vien grupelės ekstremistų, o gerokai didesnė problema.
(0) 2013-10-25 0
Hantsvilio (Alabama, JAV) meteorologai savo radarų ekranuose pamatė didžiulę dėmę, kuri reiškė stiprią audrą, nors tą akimirką toje teritorijoje švietė saulė ir neiškrito nė lašelio vandens, rašo "LiveScience.com".
(5) 2013-10-25 6
Nuo tada, kai JAV ant Hirosimos ir Nagasakio numetė atomines bombas, planetoje iš viso įvykdyti 2056 branduoliniai bandymai. Kad pademonstruotų atominių eksperimentų mastą ir plėtros apimtis, japonų menininkas Isao Hašimoto (Isao Hashimoto) sukūrė paprastą, tačiau tiesiog fantastišką dalyką – interaktyvų mūsų planetos videožemėlapį, kuriame paeiliui sprogsta visi 2056 branduoliniai užtaisai nuo 1945 iki 1998 m.
(38) 2013-10-25 0
Japonai taip nenusiteikę romantiškiems santykiams, kad šios šalies žiniasklaidoje jau naudojamas specialus terminas – „celibato sindromas“, rašo „The Washington Post“ tinklaraštininkas Maxas Fisheris. Pasak jo, ši seksualinė japonų apatija kelia grėsmę pasaulio ekonomikai.
(4) 2013-10-25 0
Klimatologė Audronė Galvonaitė pranašauja šiltą žiemą. Artimiausiomis dienomis taip pat bus šilta. Tiesa, klimatologė ragina neapsigauti ir pernelyg lengvai nesirengti – mat šiltą temperatūrą lydės krituliai ir gūsingas vėjas.
(13) 2013-10-23 0
Internete ką tik pasirodė naujas netikėtas ir šmaikštus pasaulio žemėlapis, kuriame kiekviena šalis įvardyta tuo, kas jai geriausiai sekasi. Tad žemėlapis labai neliūdnas: yra valstybių, kurios gyventojams geriausiai sekasi daugintis (ne, tai ne Kinija – pastaroji, beje, pirmauja ne tik pagal CO2 emisijas, bet ir pagal atsinaujinančios energijos šaltinius) arba į kuriuos dažniausiai trenkia žaibas (! pasirodo, tai - Meksika). Kuo pasaulyje pirmauja Lietuva?
(0) 2013-10-23 1
Pasirodo, norint pagrįsti teoriją, kad žmonės po kitus žemynus prieš dešimtis tūkstančių metų pasklido iš Afrikos, tereikia pasekti pūslelinės virusu. Tiksliau, sekti mutacijos modeliais, užkoduotais viruso, sukeliančio pūslelinę, genome.
(7) 2013-10-19 0
Kosmopolitiško didmiesčio įspūdis, kurį sukelia šiandienė Maskva, ima blėsti tolstant nuo miesto centro Rusijos sostinės priemiesčių link. Kuo toliau keliauji, tuo aukščiau stiebiasi pilki daugiabučiai, kuriuose gyvena vargingiausi maskvėnai.
(0) 2013-10-15 0
Izraeliui gresia žemės drebėjimas, kurio griaunamasis potencialas toks didelis, kad pranoks bet kurį karą Izraelio istorijoje, pareiškė vienas aukštas pareigas einantis Izraelio kariuomenės karininkas, civilinės saugos sritį kuruojančio skyriaus atstovas.
(0) 2013-10-14 0
Spalio 7 d. informacines ir komunikacijų technologijas stebintis Jungtinių Tautų padalinys Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (International Telecommunication Union) paskelbė, kuriose pasaulio valstybėse jaunimas (15-24 m. amžiaus) per pastaruosius 5 metus IT technologijomis naudojasi labiausiai ir kuriose – mažiausiai. Lietuva atsidūrė itin aukštoje vietoje – tarp dažniausiai besinaudojančiųjų – ir aplenkė tokias valstybes kaip JAV, Danija, Norvegija, Olandija, Kanada ar Estija.
(7) 2013-10-04 5
Gydytojas kardiologas Tautvydas Vaišvila nė akimirkos nesigailėjo darbą universitetinėje ligoninėje ir privačioje įstaigoje iškeitęs į nedidelę rajoninę ligoninę Norvegijoje.
(0) 2013-10-03 1
Švedija yra geriausia šalis senti, o Afganistanas - blogiausia, rodo antradienį paskelbta Jungtinių Tautų (JT) remiama studija, kurioje perspėjama, kad daug šalių yra prastai pasirengusios spręsti senatvės laiko bombą.
(10) 2013-10-02 0
Siera Leonėje merginos prašo kontraceptinių priemonių dar neprasidėjus pirmosioms menstruacijoms, pasakoja savanore šioje Vakarų Afrikos valstybėje dirbanti gydytoja Eglė Budienė. Pasak jos, lytinis gyvenimas čia priimamas taip pat natūraliai kaip valgymas ar gėrimas.
(6) 2013-09-27 0
Latvijoje, kaip ir buvo prognozuota, trečiadienį iškrito pirmasis sniegas.
(0) 2013-09-26 0
Praėjusi vasara buvo šiltesnė, negu įprasta Lietuvoje, o žiema turėtų būti tradicinė. „Šalnų bei snyguriavimo galime sulaukti ir spalį, tačiau tikroji žiema prasidės antroje gruodžio mėnesio pusėje“, – LRT radijo laidoje „60 minučių“ teigė klimatologė Audronė Galvonaitė.