Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Geografiniai tyrimai (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2013-06-18 0
Fotografui ir audrų medžiotojui Maikui Olbinskiui (Mike Olbinski) per daugelį metų yra pavykę užfiksuoti ne vieną kvapą gniaužantį audrų kadrą. Tačiau paskutinis Teksaso valstijoje (JAV) jo nufilmuotas egzempliorius yra tai, ko operatorius kantriai ir atkakliai ieškojo pastaruosius ketverius metus. Tai – vadinamoji besisukanti superakis (angl. – rotating supercell).
(3) 2013-06-18 3
Nors Pabaltijo regionas ir aplinkinės teritorijos yra laikomos nedidelio seisminio aktyvumo zona, tačiau ir čia yra įvykę apie 40 vidutinio stiprumo žemės drebėjimų. Istoriniai šaltiniai, kuriuose randami seisminių įvykių aprašymai, siekia 1616 m.
(2) 2013-06-17 0
Praėjusią naktį Čeliabinsko apskrities gyventojai filmavo ir fotografavo vidurnaktį ryškiai sušvitusį naktinį dangų, informuoja "RIA.ru". Iš pradžių buvo manoma, kad tai – šiaurės pašvaistės, tačiau paaiškėjo, kad su "aurora borealis" vadinamomis šiaurės pašvaistėmis šis reiškinys neturi nieko bendra. Vidury nakties ryškiai nušvitusį ir kurį laiką švytėjusį dangų išvydę Čeliabinsko apskrities gyventojai baiminosi, kad tai nebūtų dar vienas meteoritas.
(4) 2013-06-17 3
Netoli Rio de Žaneiro Brazilijoje yra garsi uola, pavadinimu Pedra da Gavea. Uolos viršuje neaišku kaip ir iš kur atsidūrė akmenyje iškaltas milžiniškas užrašas finikiečių kalba - LAABHTEJBARRIZDABNAISINEOFRUZT. Perskaičius iš kitos pusės, išeina TZUR FOENISIAN BADZIR RAB JETHBAAL, kas greičiausiai reiškė, kad minimas Badzira, Finikijos valdovas, gyvenęs IX a. pr. m. e.
(11) 2013-06-16 0
Nauja Jungtinių Tautų statistinė analizė rodo, kad gyventojų skaičius baigiantis šimtmečiui gali pasiekti beveik 11 mlrd., skelbia portalas Phys.org. Tai 800 mln. arba 8 proc. daugiau nei ankstesnėje analizėje, darytoje 2011 metais. Tuomet prognozuota, jog gyventojų skaičius sieks 10,1 mlrd.
(35) 2013-06-12 0
„Emigracija Lietuvoje yra ne tiek ekonominė, kiek kultūrinė problema“, – sako Jamesas Oatesas, 33 metus Baltijos šalimis besidomintis finansų ekspertas, su kuriuo kalbėjomės Pasaulio lietuvių ekonomikos forume. Taline įsikūrusio investicijų fondo „Cicero Capital“ vadovas teigia, jog jauni žmonės Lietuvą palieka todėl, kad jiems vietos neužleidžia senoji karta.
(2) 2013-06-07 0
Prieš vėją nepapūsi, byloja liaudies išmintis. Pasirodo, ne tik nepapūsi, bet ir nepaspirsi. Kuriozinė situacija dėl vėjo išdaigų susiklostė Italijos futbolo lygos rungtynėse – čia vartininko stipriai ir aukštai nuo vartų smūgiuotą kamuolį vėjo gūsis bloškė į jo ginamus vartus taip, kad šis it bumerangas grįžo prie vartininko. Maža to, įskriejo į jo ginamus vartus...
(1) 2013-06-06 3
Antarktidos ledas dengia 98 proc. žemyno ir sudaro daugiau nei 50 proc. Žemėje esančio gėlo vandens. Tačiau ledas Antarktidoje neslūgso vietoje it įkaltas į žemę. Didžioji dalis Antarktidos ledo savo svorio ir gravitacijos dėka nuolatos juda vandenyno link. Antarktidą gaubiančio ledo lukštas vietomis siekia net 3 km storio. Tačiau kaip atrodytų Antarktida, jei visas ledo rūbas vieną dieną imtų ir nutirptų?
(2) 2013-06-04 0
Lietuvoje besisvečiuojantis Kinijos įmonės „CIE Automotive China“ prezidentas ir generalinis direktorius Johnas Mackas sako, jog Lietuvoje egzistuoja mentaliteto problema: per dažnai kartojama, kad Lietuva vienai ar kitai idėjai yra per maža.
(4) 2013-06-03 1
Visuotinis atšilimas (arba globalinis atšilimas) – per paskutinius dešimtmečius fiksuojamas Žemės atmosferos paviršiaus ir vandenynų vidutinės temperatūros didėjimas.
(7) 2013-05-29 0
Du amerikiečiai Brandonas Ivey ir Seanas Casey atsidūrė galingo tornado kelyje Kanzase. Vaikinai sėdėjo specialiame tornadus atlaikančiame automobilyje (TIV2) ir filmavo šiurpų stichijos šėlsmą pro priekinį automobilio stiklą.
(0) 2013-05-24 0
Šįryt tolimajame Kamčiatkos pusiasalyje užregistruotas 7,5 balo pagal Richterio skalę žemės drebėjimas, kurio epicentras (ten drebėjimo galia įvertinta 8,2 balo) užfiksuotas Ochotsko jūroje, agentūrą "RIA Novosti" informavo Rusijos mokslų akademijos Geofizikų tarnybos budintis. Kamčiatkoje požeminiai smūgiai buvo jaučiami apie 5 minutes. Įdomu tai, kad Tolimųjų Rytų ir Sibiro teritorijomis nuvilniję virpesiai pasiekė ir supurtė už kelių tūkstančių kilometrų esančią šalies sostinę Maskvą.
(6) 2013-05-24 5
Ketvirtadienį per pietus Radviliškio rajone praūžė tornadas. Apie tai informavusi skaitytoja nurodė, kad akimirką siautusi stichija nunešė dalį lakštų nuo ūkinio pastato stogo, apgadino ir kaimynų namą.
(253) 2013-05-23 -1
Nors Lietuva jau 9 metus yra Europos Sąjungos (ES) narė, šalyje vis dar paplitusi nuomonė, kad esame nauja ir nereikšminga šalis šiame nuolat besikuriančiame politiniame darinyje. Tačiau pasak profesoriaus, filosofo ir europarlamentaro Leonido Donskio, Lietuva ir lietuviai yra susigyvenę su Europa ir ES, tad belieka tik patiems tuo patikėti.
(12) 2013-05-21 3
Netolimoje ateityje, maždaug po šimtmečio, Žemė gali tapti panaši į tokią, kokią matėme fantastiniame trileryje „Vandens pasaulis“ („Waterworld“) su Kevinu Costneriu pagrindiniame vaidmenyje. „Oskarui” nominuotas filmas pasakoja apie tolimą Žemės ateitį. Dėl „šiltnamio efekto“ ištirpo visi ledynai, patvino upės, ežerai, jūros ir vandenynai. Prasidėjo pasaulinis tvanas.