Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Geografiniai tyrimai (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-02-18 0
Penktadienį virš Uralo subyrėjusi ir sudegusi kosminė uoliena atmosferoje sukėlė infragarso bangas, kurias užregistravo 11 visame pasaulyje (Grenlandijoje, Afrikoje, Kamčiatkoje ir kt.) išdėstytų stočių, informuoja "Space.com". O seisminį aktyvumą registruojančios stotys fiksavo virpesius, prilygstančius 2,7 balo pagal Richterio skalę.
(48) 2013-02-12 2
Žmonijos istorijoje tai yra didžiausia masinė migracija: Kinijos populiacija persikelia į miestus tokiais tempais, kad iki 2030 metų maždaug kas aštuntas planetos gyventojas gyvens Kinijos mieste, rašoma „The Atlantic“.
(7) 2013-02-07 1
Šią savaitę Antarktidoje pradėjo veikti neįprasta britų tyrimų stotis „Halley VI“, kurioje dirbs daugiau kaip 50 mokslininkų. Atšiauriomis sąlygomis pastatyta tyrimų stotis turi hidraulines kojas, todėl gali nesunkiai persikelti į naują vietą kilus ledo atskilimo pavojui ir reaguoti į kasmet kintantį sniego lygį.
(6) 2013-02-01 1
JAV mokslininkams Antarktidoje pavyko pragręžti beveik kilometro storio ledą ir pasiekti po juo esantį Whillanso ežerą, pranešė BBC.
(1) 2013-01-31 0
JAV Žemės drebėjimų inžinerijos ir imitavimo tyrimų centras (Network for Earthquake Engineering Simulation) į pietinę Naujosios Zelandijos salą išsiuntė galingą 29 tonas sveriantį sunkvežimį "T-Rex", kuris išprovokuoja dirbtinius žemės drebėjimus, praneša "Discovery.news.com". Tokius bus mėginama sukelti nuo stichijos pastaraisiais metais ne sykį smarkiai nukentėjusio Kraistčerčo miesto apylinkėse.
(0) 2013-01-31 0
Europos kosmoso agentūros (ESA) mokslininkai nustatė, kad viršutinės Veneros atmosferos dalis – jonosfera – elgiasi skirtingai, priklausomai nuo kasdieninių Saulės oro pokyčių. Veneros jonosferos pusė, kuri neatsukta į Saulę, gali išsipūsti kaip kometos uodega, o pusė, atsukta į žvaigždę, lieka tvirtai suspausta, teigia tyrėjai.
(2) 2013-01-28 1
Jei 350 tūkst. didžiausių pasaulio internetinių svetainių virstų realiomis fizinėmis struktūromis, internetinė visata atrodytų maždaug taip.
(1) 2013-01-25 0
Žemės atmosferoje esančiuose audros debesyse yra daugybė mikrobinės gyvybės, parodė naujas tyrimas.
(0) 2013-01-24 0
Rusijos federalinės Hidrometeorologijos ir aplinkos stebėjimo tarnybos („Roshidromet“) specialistai konstatavo, kad dėl klimato kaitos procesų vis labiau trumpėja pavasario sezonas, o žiema vis dažniau „sklandžiai“ pereina į vasarą. Tokie pokyčiai apibūdinti „Roshidromet“ paskelbtoje klimato kaitos ir jos poveikio Rusijai 2012 metais ataskaitoje, skelbia „Newsru.com“.
(1) 2013-01-23 2
Lietuviai Anglijoje patenka į pirmąjį trejetuką ne tik tarp labiausiai nusikalsti linkusių imigrantų, bet ir tarp imigrantų benamių.
(13) 2013-01-17 0
Visos civilizacijos anksčiau ar vėliau išgyvendavo krizes. O tų krizių rezultatai būdavo skirtingi – vienos civilizacijos žlugdavo ir dingdavo be pėdsakų (kaip klasikinė majų imperija), kitos su laiku atgimdavo (kinų civilizacija). Bet iki šiol jokia katastrofa dar nekėlė grėsmės visai žmonijai, rašo bublik.delfi.ee.
(0) 2013-01-15 0
Rytų Sibire esančiame Jakutijos regione spaudžia beveik 50 laipsnių šaltukas. Šaltis sutrikdė šildymo sistemų darbą, regiono sostinėje Jakutske neveikė šviesoforai.
(4) 2013-01-14 0
Neregėtų karščių alinamos Australijos vairuotojai susidūrė su netikėta kliūtimi – dėl karščio neįmanoma įsipilti benzino, nes šis garuoja pernelyg sparčiai.
(0) 2013-01-09 0
Žaliuoju žemynu kažkodėl vadinamos Australijos laukia velniškai karšta savaitė – tokia karšta, kad Australijos meteorologų žemėlapiuose dėl pragariškų karščių atsirado naujų spalvų. Šalies meteorologijos biuras vietoves, kurioms prognozuojami didžiausi karščiai, nuspalvino juoda ir net violetine spalva.
(2) 2013-01-07 0
Prieš 4,5 mlrd. metų, kai Saulė buvo viso labo naujagimė žvaigždutė, aplink ją taip šilta ir malonu nebuvo. Reikalas tas, kad Saulės šiluma ir šviesumas didėjo bėgant metams. O pirmuosius 2 mlrd. metų Žemė savo dar blausios gimtosios žvaigždės spindulių sulaukdavo 25 proc. mažiau. Tai reiškia, kad planetą neabejotinai turėjo dengti ledas – apie skystą vandenį buvo galima tik pasvajoti. Tačiau taip nebuvo: geologiniai tyrimai byloja, kad vandens okeanai Žemėje tyvuliuoja ne vieną ir ne du milijardus metų. Kas šildė Žemę pirmaisiais milijardais metų?