Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Honkongas (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-01-21 45
Honkongas - 7,5 milijonus žmonių turintis milžiniškas miestas. Nieko nestebina faktas, kad jame stovi daugybė įspūdingo dydžio dangoraižių - juk visiems šiems žmonėms reikia kažkur dirbti ir gyventi. Tačiau kiek keista tai, kad šie dangoraižiai kartais atrodo nebaigti - turi akivaizdžiai tuščių aukštų ar skylių. Kodėl taip yra?
(0) 2018-10-24 -2
Honkonge nekilnojamojo turto kainos yra įspūdingos, ir pasaulyje pagal šį rodiklį nusileidžia tik Monakui. Tad menkas kainų pakilimas vietiniams turtuoliams beveik nejuntamas – tačiau paprastas žmogus, išgirdęs sumą, žagtelėtų.
(2) 2018-08-03 11
Vis daugiau lietuvių išvyksta studijų patirties semtis į svečias šalis. Vieni būna pasiryžę išvykti ir savo gyvenimą kurtis užsienyje. Kiti – aukštojo išsilavinimo, žinių siekia svetur tam, kad sugrįžę į Lietuvą padėtų savo šaliai toliau vystytis. Būtent tokių paskatų vedamas studijuoti magistro studijų į tolimąjį Honkongą išvyko Vilius Šiugždinis.
(2) 2017-05-10 64
Honkongas labai sparčiai kyla į viršų. Įvairiais skaičiavimais, šiame mieste yra daugiau nei tūkstantis dangoraižių. Ir nieko keisto, juk kalnuotoje vietovėje įsikūręs miestas iš visų pusių apribotas gamtinių kliūčių ir neturi kaip kitaip plėstis. Tačiau viena savybe šio miesto dangoraižiai stipriai išsiskiria. Daugelis jų yra „skylėti”.
(6) 2015-08-04 77
Kai kas šaiposi, kad Lietuva – sovietinėse daugiaaukštėse dėžutėse augintų mankurtų kraštas. Įdomu, ką tokie pasakytų apie Honkongą, kur viename daugiaaukštyje kažkaip telpa mažiausiai po 14 tūkst. gyventojų? Ne tik telpa, bet ir vadina tą sutilpimą gyvenimu. Tarybinės daugiaaukštės blokinės dėžutės, lyginant jas su verslo tigro Honkongo gelžbetoninėmis džiunglėmis – Château pilys. Gal todėl butai jose kainuoja pasakiškus pinigus? Ir kuo toliau, tuo brangiau – juk „pilys“ virsta senovinėmis…
(20) 2014-10-09 529
Pradinių klasių atrankoje į mokyklas Honkonge mokiniams buvo užduotas loginis galvosūkis ir skirtas 20 sekundžių laikas užduočiai įvykdyti.
(0) 2014-10-06 6
Honkongas – Kinijos valdžios eksperimentas, ji labai rūpestingai tyrinėja, kokius elementus iš valdymo ar ekonominių sistemų galima paimti bei įdiegti Kinijoje, sako Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro politologė Daiva Repečkaitė. „Atrodytų, kam Kinijos centrinei valdžiai reikia laikyti laisvąją ekonominę zoną su daug didesnėmis politinėmis laisvėmis? Bet ji puikiai supranta, kad kietai sugniaužti milžiniškos šalies nepavyks, nes ši atsiveria pasaulio įtakai, o gyventojai nori kitokių standartų, negu kad gali užtikrinti anksčiau galiojusi planinė ekonomika“, – pastebi ji.
(0) 2014-10-06 17
<em>Hong Kongo masiniai protestai yra tinkliniai. Aktyvistai naudojasi nemokama programėle, galinčia siųsti žinutes be jokio mobiliojo ryšio.</em>
(6) 2014-10-05 54
Masiniai neramumai, per kuriuos yra ir nukentėjusių, specialiajame Kinijos administraciniame regione Honkonge tapo tikru netikėtumu, nes jie vyksta autoritarinėje šalyje, kurios istorijoje jau buvo vienas kruvinas susidorojimas su studentais Tiananmenio aikštėje 1989 metais.
(17) 2014-10-01 26
Protestai Honkonge nėra reti. Tačiau tai, kas prasidėjo trečiadienį, o savaitgalį prikaustė viso pasaulio dėmesį, neturi precendento šioje saloje. Riaušių policija Honkonge prieš dešimtis tūkstančių protestuotojų, reikalaujančių demokratinių reformų, panaudojo ašarines dujas ir gumines kulkas. Milžiniška protesto akcija vadinama „Skėčių revoliucija“ – tokį pavadinimą ji gavo po to, kai protestuotojai nuo policijos ašarinių dujų mėgino apsisaugoti išskleistais skėčiais. Šie protestai – didžiausi nuo 1997 metų, kai salos valdymą Didžioji Britanija perdavė Kinijai.
(0) 2014-06-03 27
<em>Britų ir kinų dizaino firma <a href="http://www.atdesignoffice.com/">AT Design Office</a> išvystė neįtikėtino plaukiojančio ateities miesto koncepciją kaip tvarią ant žemės stovinčių
(3) 2013-03-05 1
Jeigu matėte režisieriaus Wong Kar Wai nuostabų filmą „Čunkingo ekspresas“, ar buvote apsistoję viename iš šimtų hostelių Honkongo „Chungking Mansions“, tai turite turėti bent menkiausią supratimą apie tai, kaip Honkonge turėtų gyventi didžioji dalis politinių ir pilietinių teisių netekusių, skurdžiausių vietinių žmonių, rašoma „Architizer“.
(11) 2012-11-12 4
Vargas visada glaudžiasi šalia prabangos. Kinijos neturtingųjų klasės atstovai moka dideles nuomos kainas už butus ir galimybę gyventi Honkonge. Tačiau sąlygos nėra tokios, su kokiomis taikytųsi daugelis mūsų.
(1) 2012-09-07 0
Geologai netikėtai išsiaiškino, jog didžioji dalis Hong Kongo ir Viktorijos įlankos, įskaitant ir iš jos kyšančias uolėtas saleles, stūkso virš iki šiol neatrasto archainio supervulkano, kurio kalderos skersmuo – 18 kilometrų, praneša „National Geographic.com“.
(5) 2012-09-05 0
Nors japonės dešimtmečius buvo laikomos ilgiausiai gyvenančiomis moterimis pasaulyje, dėl parėjusiais metais įvykusios branduolinės katastrofos jos dabar nebegali tuo pasigirti, rašoma „The Wall Street Journal“.